Спеціальні ціни для агромагазинів

Жовтіють і сохнуть листя у помідор

Жовтіють і сохнуть листя у помідор

Жовтіють помідори - дана ситуація знайома багатьом городникам. Потрібно розібратися, які можуть бути причини і як їх можна усунути, які заходи вжити.

Садовод зауважив пожовтіння листя помідорів або навіть засихання, це вказує на те, що була порушена процедура вирощування. Причин може бути безліч, чому жовтіє листя помідорів - від захворювань і шкідників до порушення мікроклімату при вирощуванні та нестачі корисних речовин. Потрібно уважно розібратися в кожній з причин, і зрозуміти, як усунути проблему. Один по одному розберемо кожну з них.

Чому у розсади помідор сохнуть листя - причини

 1. Фітофтора і фузаріоз - основна і найчастіша причина. Фузаріоз - захворювання, при якому у розсади помідор жовтіють і сохнуть листя, скручуються в трубочку і далі зовсім засихають і опадають. Причому спочатку жовтіють нижнє листя. При фітофтори поверхню аркуша покривається бурими плямами, засихає і кришиться. Ці захворювання заносяться через грунт, або ж насіння спочатку були заражені. Тому ще перед посівом насіння потрібно обробити однопроцентним розчином марганцівки. При виявленні ознак захворювання слід видалити уражені частини рослини. Якщо вони вирощуються в теплиці, рекомендується добре її провітрити, щоб пішла зайва волога. Надалі не пошкоджені кущі потрібно обробити біологічними препаратами, такими як «Тріхофіт» або «Фітоспорін». Після обробки цими препаратами, дозрілі плоди потрібно ретельно промивати. Існують ще й хімічні засоби, але обробляти ними можна тільки в тому випадку, якщо врожай ви очікуєте тільки через місяць. Таким способом можна обробити насіння томата, тоді грибок може і не з'явитися зовсім.

2. Приклади таких препаратів - це «Ридомил», «Хом» і «Квадріс». За допомогою них обробляють і різні поверхні. Існують і народні засоби проти грибків:

   -На 1 літр молока і 9 літрів, додають 15 крапель йоду. Цим розчином обприскують рослини, після чого на листках утворюється якась плівка,

яка перешкоджає проникненню бактерій. Даний розчин використовують і для профілактики захворювань.

  -В рівних пропорціях розводять сироватку з водою і обприскують рослини.

  -Дрожжі з водою, розведені в пропорції 1:10. Цим розчином поливають кущі.

  -Поваренная сіль, розлучена з водою 1:10, обприскують рослини.

3. Шкідники. Вони не дають рослині повноцінно розвиватися, позбавляють його необхідних корисних речовин, через це розсада помідорів жовтіє. Листя починають в'янути і жовтіти. Такими шкідниками може бути тля, білокрилка, павутинний кліщ.

Для боротьби з ними використовують препарати, такі як «Іскра» або «Інта-вир». Їх розчином обприскують кущі. Ці препарати згубно діють на комах, для самої рослини вони нешкідливі. Використовувати їх потрібно за місяць до дозрівання плодів.

Якщо ж плоди дозріють швидше, то використовують препарат «Біотлін», він діє швидше.

4. Порушення мікроклімату, через це також листя помідорів скручуються і жовтіють. Невідповідна температура або неправильний полив, також можуть бути причинами пожовклого листя помідорів. Як впоратися з даними проблемами?

Для початку розберемося, який же температурний режим підходить помідорів.

Ці рослини вкрай негативно сприймають перепади температури. Для повноцінного росту температура повинна бути 20-25 градусів удень. Вночі ідеально 18-20градусов.

Якщо листя в'януть і жовтіють, це явна ознака того, що температура для них занадто висока. Якщо не вирішити цю проблему, далі почнуть засихати і обсипатися суцвіття.

При вирощуванні в теплиці, потрібно передбачити способи провітрювання. Бажано в процесі спорудження теплиці, запланувати кватирки для провітрювання. Можна розставити між кущами ємності з охолодженої водою. Для запобігання потрапляння прямих сонячних променів скла теплиці можна замазати вапном.

Якщо помідори ростуть на відкритому грунті, потрібно спорудити навіс. Іноді досить просто накрити кущі відрізом світлої тканини.

Полив томатів, теж повинен бути правильним. Коренева система розвинена так, що як вологу, так і корисні елементи, рослина може вбирати на глибині 1метра. Тому перевага рясний полив, але не частий. В середньому на один кущ має йти близько 3литра, теплої води. Відмінно якщо це буде дощова, прогріта на сонці вода, зібрана в спеціальні резервуари. Цілком достатньо поливати 2 рази в тиждень, при цвітінні можна 3 рази. Якщо достатня кількість опадів, можна рідше. Робити це потрібно вранці або ввечері, коли немає прямих сонячних променів, інакше можна викликати опік. Лити воду рекомендується під корінь, не потрапляючи на листя і стебла.

Мульча також грає важливу роль. Компост або солома дозволяють утримувати вологу, і зменшує кількість бур'янів.

5. Брак добрив. Жовте листя можуть вказувати на нестачу добрив в грунті. На великій території важко здійснювати контроль якості грунту.

  -Азот. Жовте листя, засохла бадилля - явні ознаки нестачі цього елемента. Це потрібно терміново усувати, так як рослина буде втрачати життєву силу.

Азот потрібний для кращого росту зелені рослини. Хороший варіант для підгодівлі це сечовина. Використовують сорок грам на відро води. Підгодовувати потрібно помірно, поки не покращиться стан куща. Якщо перестаратися, то утворюється занадто багато бадилля.

  -Калій. Його нестача викликає утворення плям по краю листа, які потім розростаються, і листя засихають. Теж відбувається з молодими пагонами.

Удобрювати цим елементом можна в будь-який період вегетації, бажано вибирати добрива без вмісту хлору. Відмінним варіантом буде сірчанокислий калій. Він допомагає збільшити сприйнятливість до захворювань, завдяки збільшенню вітамінів і цукрів. 40г сірчанокислого калію розчиняють у відрі води. Таким розчином обприскують листя або просто поливають під корінь.

  -Магній. При його недоліку спочатку жовтіють прожилки листочків, потім вони скручуються і засихають. Магній дозволяє засвоювати рослині інші елементи, такі як фосфор, кальцій, азот. Що сприяє швидшому дозріванню плодів, покращує смакові якості.

Усунути недостачу цього мінералу можна за допомогою сульфату магнію. Щоб його застосувати, потрібно - 40г порошку потрібно розвести на десять літрів води, пролити все рослини. Робити це потрібно безпосередньо під корінь.

Сохнут листя у томатів - інші причини

Якщо почали жовтіти листя у висадженої розсади в теплицю, швидше за все, не вистачає освітлення. Рослині потрібно бути на світлі 8-10 годин. Проблему можна усунути, встановивши люмінесцентні лампи в теплиці.

Пожовклі листочки можуть вказувати на механічне пошкодження коренів. Таке може статися при висадці розсади або при розпушуванні грунту навколо рослини. Як тільки корінець відновиться, повернеться колишній забарвлення.

Причин жовтих і підсохлих листя досить багато. Важливо спостерігати за рослиною і проводити профілактичні заходи ще на етапі насіння. Захворювання і шкідників можна усунути за допомогою спеціальних препаратів. Правильний полив і температура допоможуть зібрати хороший урожай.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше