Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування гарбуза з насіння в Україні: як готувати насіння гарбуза до посадки

Вирощування гарбуза з насіння в Україні: як готувати насіння гарбуза до посадки

Більшість фермерів, дачників та городників залишають насіння гарбуза на посів для того, щоб вирощувати з них розсаду, а потім отримувати готові врожаї з гарних плодів на своєму городі. Але багато хто хоче, але не знає як робити це правильно!

Про те, як готувати насіння гарбуза, і буде нова стаття агромагазину “ФАЗЕНДА”! Бажаємо приємного прочитання!


Посадка насіння гарбуза в ґрунт: що потрібно зробити?

Найперше, що потрібно буде зробити, це розсортувати насіння. Відберіть найбільші та найбільш привабливі. Інші, дуже тонкі та/або надто дрібні не використовуйте.

Чи можна розпочати посадку насіння гарбуза у відкритий ґрунт або особливу торф'яну пігулку відразу? Ні, краще не робити. Ми рекомендуємо спочатку приділити час на пророщування насіння, всього кілька днів, щоб його можна було посадити.


Замочування насіння гарбуза

Помістіть насіння гарбуза на кілька годин у резервуар із теплою водою. Температура води, що рекомендується, близько 50 °С. Після цього етапу необхідно загорнути насіння гарбуза у вологу тканину та розмістити їх у тепле містечко. Тримайте їх до моменту наклеювання, зберігаючи при цьому вологість тканини.


Але навіщо замочувати насіння гарбуза?

  • Прискорюється процес проростання;
  • Зовнішній вигляд насіння стає менш привабливим, тому шкідники менше хочуть їх з'їсти/зіпсувати.

 

Купити насіння гарбуза в агромагазині "ФАЗЕНДА"

Загартування: тонкощі процесу

Гартувати насіння гарбуза, що проклюнулося, треба гартувати і це чудово знають всі тямущі фермери і садівники. Дуже важливо це робити, якщо Ви хочете купити насіння гарбуза, яке найкраще підходить для вирощування на Півдні України, але самі живете більш прохолодних регіонах.

Важливо! Проводимо гартування насіння гарбуза наступним чином:

1) залиште проросле насіння гарбуза у вологій тканині на 3-5 діб;

2) потім помістіть їх у прохолодне місце, наприклад, поклавши в ящик і розмістивши в нижній частині холодильника;

3) створюйте перепад температур для правильного пророщування культур: тримайте насіння при температурі +18-20 °С по 8-110 годин на добу, а потім знизьте температуру до +1-2 °С при досягненні +12-14 °С на добу .


 

Де купити насіння гарбуза в Україні?

Вирощування розсади

Ми радимо вирощувати гарбуз через розсаду, тому що при використанні такого методу плоди Ви отримаєте набагато раніше. Бажаєте вирощувати насіння гарбуза вдома? Тоді розмістіть пророщене насіння потрібно на яскравому світлі. Прекрасними пістами стануть підвіконня, що виходять на південь. Але в спеціальних теплицях, парниках або розсадниках, тому що так плоди будуть більшими.

Садіть відразу гарбуз на пророщене насіння в торфоперегнійні горщики, тому що вони погано переносять пересадку. Можна зробити горщики з паперу, можна використовувати ящики.

За 20-22 дні до обраного дня посадки на розсади у відкритий ґрунт роблять посадку насіння гарбуза. Цього часу буде достатньо, щоб вони зміцніли.

Бажаєте отримати міцну розсаду? Тоді дотримуйтесь цих правил:

  • Перші 2-3 дні забезпечте посіву рекомендовану температуру, що дорівнює +18-25 °С, а вночі не забувайте знижувати до +15-18 °С.
  • При появі перших сходів необхідно знову відстежувати температуру: +15-18°С, а вночі знижуйте до +12-13°С.
  • Якщо Ви правильно дотримувалися процедури перепадів, то в перші 1,5 тижні вже потрібно розміщувати посів у вибраному приміщенні з температурою +18-22 °С. Звичайно, вночі рекомендуємо знизити градус +13-15°С.


Купити насіння гарбуза - дивись популярні сорти.

Як поливати та підгодовувати гарбуз?

Полив розсади гарбуза

Як поливати розсаду гарбуза? Дотримуйтесь помірного і регулярного поливання своїх рослин, щоб досягти максимального результату. Не варто допускати пересушування ґрунту.

Щоб сходи росли сильними і міцними, необхідно дотримуватися оптимальної вологості землі +18-22 °С.

Підживлення гарбуза

Сходи вже з'явилися? Тоді через 7 днів вже можна почати годувати сорти гарбуза. Використовуйте розчин коров'яку для цього, але якщо це добрива не підійде, то гарною альтернативою стане розчин нітрофоска, але його розведіть з водою за наступною пропорцією: 15 г на 10 л води.

Як дізнатися, що ви зробили все правильно? Міжвузля стануть короткими, у розсади гарбуза будуть міцні, низькі стебла. І має бути 2-3 добре розвинених темно-зелених листочків на момент посадки.

Виставте розсаду гарбуза на місце перебування на городі після того, як заморозки пройдуть. Приготуйте заздалегідь лунки, пролийте її теплою водою, і потім саджайте гарбуз.

Де замовити насіння гарбуза в Україні?

Ви можете купити насіння гарбуза в агромагазині “ФАЗЕНДА” за найдоступнішою та найвигіднішою ціною в Україні! Перевірені селекції, якісне насіння світових виробників! Тільки найкраще для вас, дорогі фермери та городники!


Дивись популярні сорти гарбуза в нашому великому каталозі.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше