Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування буряків - все, що потрібно знати для садівника

Вирощування буряків - все, що потрібно знати для садівника
Буряк є одним із найбільш затребуваних серед коренеплодів завдяки своїм корисним та смаковим властивостям. Але що знати садівникові, якщо він збирається вирощувати буряки на своєму городі?
Саме про це буде нова стаття агромагазину «ФАЗЕНДА» - вирощування буряків та все, що Вам необхідно знати про цей процес.
 
Час посадки та який період дозрівання буряків
Почнемо з того, що цей коренеплід буває трьох видів за терміном дозрівання – скоростиглі (80-100 днів), середньостиглі (від 100 до 130 днів), пізньостиглі (130-145 днів).
 
А тепер давайте розберемо в який час найкраще садити буряки залежно від регіону:
  • Для південних регіонів - садити в сезон березень-квітень, коли температура дорівнює 6-8 ° С;
  • Для середньої смуги – висаджувати у травні. Сходи виникнуть на 4-5 день та зможуть витримати температуру до -1-2°С.


 
Рекомендації щодо посіву та догляду за саджанцями буряків
По-перше, зробіть 4 борозни глибиною 5-6 см на заздалегідь приготовленій ділянці. Робити потрібно гострим кінцем ганчірки через кожні 300 мм.
Якщо погода буде радувати Вас теплою температурою і борозна буде сухою. Потім насіння буряків потрібно змочити за допомогою лійки, щоб вони вийшли з підсушеного стану, а потім їх потрібно сіяти на глибину 3-4 см. Розташувати насіння буряків на відстані ширини пальця.
 
Прикривайте свої посіви за допомогою плівки, коли погода навесні холодна та суха. З першою сходами знімайте її. Пам'ятайте, що бур'яни можуть зіпсувати всі Ваші старання, тому обов'язково убезпечте свої врожаї від них! Як це робити?
  1. Знищуйте проростки бур'янів ґрунтову кірку - це варто зробити до моменту сходу сліпим зонним розпушуванням (10-20 мм);
  2. Для збереження рослин, що залишилися, при 1-му проріджуванні рекомендуємо прищипувати паростки буряків на висоті грунту;
  3. При 2-ій фазі в 3-4 листочків і дотримуватися між ними відстань по 4-6 см. Буряк-прорив задіяний у посадці на вільній частині ряду;
  4. Розсада висаджується по рядах через кожні 5-8 см;
  5. Проривається буряк після поливів або дощів – рослини, які Ви залишаєте стояти на постійному місці, зберігатимуть цілісність;
  6. Якщо Вам вдається досягти системності в проріджуванні ранньостиглих і середньостиглих сортів насіння буряків, то коренеплоди досягатимуть діаметром 5-7 см;
  7. У серпні варто проривати пізньостиглий сорт і зберігати між ними відстань приблизно 7-9 см.


 
Як поливати та підгодовувати насіння буряків?
Якщо Ви вже думали над тим, що не завадило б купити насіння буряка для свого городу, то уважно прочитайте інформацію про те, як поливати і підгодовувати насіння буряків правильно:
1) Після першого проріджування слід поливати саджанці буряків з лійки в міжвузля вперше;
2) Усі наступні поливи робіть через 6-7 днів, розраховуючи воду на 10-12 літрів на кв.м.;
3) Усі коренеплоди люблять багато води, тому поливати треба вдвічі більше, коли вони верстають;
4) Поливка закінчується за 10 днів перед фінальним збиранням урожаю.
 
Ну от і все! Велике дякую за Вашу увагу. Пам'ятайте, що купити насіння буряків в Україні можна на сайті агромагазину "ФАЗЕНДА". Найбільший вибір перевірених сортів від відомих виробників насіння.

 

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше