Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування редьки з насіння - посадка, догляд і збір. Частина перша

Вирощування редьки з насіння - посадка, догляд і збір. Частина перша

Агромагазин "ФАЗЕНДА" вітає тебе, любий читачу! Наша команда підготувала свіжу статтю про один із найзатребуваніших овочів зимової та весняної пори – про редьку!

У нашій новій статті ти дізнаєшся про всі тонкощі вирощування редьки з насіння, а саме:

  1. Який буває редька на вигляд? Коротка характеристика;
  2. Про посадку редьки у відкритий ґрунт: який найоптимальніший час для висаджування редьки в ґрунт, який ґрунт варто вибрати, коли садити редьку у відкритий ґрунт;
  3. Які найпопулярніші сорти редьки в Україні?

Ну що почнемо? Бажаємо всім-всім приємного прочитання!


Коротка характеристика культури

Якой буває редька на вигляд?

Як уявляєш редьку? Яка вона має бути на вигляд, щоб привернути твою увагу? Розповімо трохи про деякі особливості:

  • Корінь: в основному він тоненький, але буває у олійних підвидах потовщеним. За кольором буває білим, чорним, рожевим, фіолетовим, червоним та зеленим;
  • М'якуш: ну тут простіше, вона практично завжди сніжно-білого забарвлення (але бувають особливі сорти з іншим кольором м'якоті);
  • Квітки у коренеплодів: бувають різного кольору. Білими, рожевими та фіолетовими – все залежить від сорту редьки;
  • Плоди: нагадають форму стручків, мають характерну здутість, великі, голі і у всіх жорстка щетинка;
  • Листя рослини: перисто-роздільного типу, ліроподібних форм. Буває цільна лопата і росте парою бічних із 2-6 шт.

 

Купити насіння редьки в Україні недорого

Кладезь вітамінів та корисних властивостей

Навіщо треба вирощувати редьку? Цю культуру здавна вважають неймовірно корисним овочом для людей: вона є справжнім "рятувальним кругом" взимку і ранньою осінню, так при вживанні коренеплоду людина може наситити себе добовою нормою корисних речовин і вітамінів!

Лікарі та фармацевти рекомендують вживати редьку людям, з проблемами з апетитом, травленням та уповільненим метаболізмом. Культура є рекодстрмен за популярністю серед любителів народної медицини.

 


Як правильно посадити насіння редьки у відкритий ґрунт – короткий гайд

Коли садити редьку в ґрунт

Сіяти треба в ґрунт у весняний та літній сезон. Для вибору правильного часу для посадки потрібно ознайомитись з особливостями вирощування певного сорту насіння редьки, яке сподобалося особисто тобі! Тут ти можеш переглянути весь список наших сортів.

Із загальної позитивної риси культури можна назвати, що сходи проростають при температурі 3-5ºC і можуть витримати зниження градуса. Доросла рослина спокійно адаптується і витримає легкий мороз (до -5-6ºC).

Якщо хочеш отримати врожай рано, то вибирай ранні сорти, але тобі доведеться встигнути засіяти їх наприкінці квітня (після 25.04). Бажаєте мати в наявності редьку взимку? Тоді сійте в середині червня або на початку липня: зможете покласти на зиму, якщо правильно зберігатимете.

Ґрунт для редьки

Ми рекомендуємо висаджувати редьку на вологих, урожайних та насичених перегноєм суглинку грунту.

  • Найгірші сусіди: капуста, хрін, крес-салат, редис, редька, ріпа, морква, турнепс. Де ранні росли ці культури не бажано висаджувати будь-яке насіння редьки!
  • Ідеальні сусіди: редиска, ріпка, представники бобових, помідорки, огручики, цибуля, гарбуз, салатні, кабачкові культури, кукурудза, перець, баклажани.

Важливо! Якщо хочеш почати вирощувати насіння редьки у відкритому ґрунті, то не забудь спочатку перекопати ділянку з осені. Ще радять лущити ґрунти трохи в глибину, а через деякий час видалити бур'яни, перекопавши на глибину штика лопат. Також потрібно внести 1 відро з компостом або перегноєм і додати 0,5 л. деревної золи на 1 м. кв.


 

Купити насіння редьки в Україні за доступною ціною!

Як правильно садити насіння редьки у відкритий ґрунт?

Посадку редьки в ґрунт починають із процесу підготовки посівних матеріалів:

1. Насіння редьки відкалібрувати за величиною та вагою в розчині 50 г солі в 1 л води за допомогою решета з двоміліметровими отворами.

2. Залишок у решеті ретельно промити водою та замочити на добу в розчині 0,2 г марганцівки в 1 л води.

3. У грядці робити борозни глибиною до 2 см на дистанції близько 35 см одна від одної і розкласти в них по 3 насінини з проміжком 8 см між гніздами.

4. Присипати борозни землею та ущільнюють її.

5. Якщо грунт сухуватий, полийте грядку після посадки.

6. Схід може з'явитися вже через тиждень.

Які найпопулярніші сорти редьки в Україні?

Агромагазин "ФАЗЕНДА" - твоє надійне джерело інформатор про найпопулярніші сорти редьки на сьогоднішній день. У нашому великому каталозі ти можеш ознайомитись із найпопулярнішими сортами насіння редьки в Україні!

На сайті fazenda.net.ua представлено насіння редьки наступних виробників: GSN Semences Moravo Seed, Nasko, Nong Woo Bio, Satimex, Semo, Takii Seeds, Насіння України, Елітний ряд.

 Найпопулярніші сорти редьки на сайті fazenda.net.ua:

1. Ярола F1 Jarola F1 Редька;

2. Япана F1 Japana F1 Редька;

3. Ерлі Лонг Вайт F1 Airlie Long White F1 Редька;

4. Еверест F1 Everest F1 Дайкон;

5. Шай F1 Shay F1 Редька.


Джерело статті: fazenda.net.ua.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше