Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування підщепи: що таке підщепу | Фазенда

Вирощування підщепи: що таке підщепу | Фазенда


Шановний відвідувач сайту, команда агромагазину "ФАЗЕНДА" підготувала для Вас нову статтю! Сьогодні ми розповімо Вам, що таке підщепа і чому так важливо знати про неї. Влаштуйтеся зручніше і вбирайте таку корисну для Вас інформацію:

 

 • Що особливого в підщепі і чому успішне щеплення залежить від нього;
 • Які бувають підщепи;
 • Як виростити підщепу;
 • Що ж треба розуміти під підщепою?


Підщепа можна охарактеризувати як кореневу систему, за допомогою якої рослина збільшує процеси розмноження та плодоношення. При виборі підщепи, в першу чергу, слід звертати увагу на такі властивості:

 1. Морозостійкість;
 2. Стійкість до надмірного/недостатнього зволоження;
 3. Пристосованість до кліматичних умов;
 4. Відмінна сумісність щепи та сорту.


Вирощування підщепи

Клоновий та насіннєвий як види підщепи

Запам'ятайте, що головна відмінність видів підщепи між собою – це спосіб отримання. Потрібно уважно вивчити найкращу сумісність рослини із певним сортом. Отже, давайте розберемося докладніше!



Що таке клонова підщепа?

Клонова підщепа – спеціальний сорт яблуні, айви та інших культурних плодових рослин. Сеянець розмножується виключно вегетативним шляхом за допомогою вертикальних та горизонтальних відводків, стеблових та кореневих живців. Широко використовується цей вид підщепи завдяки своїй стійкості. Серед показників виділяють:


 • Рослина може досягати висоти до 7 м;
 • Богатий врожай;
 • Стійкість до холодного клімату;
 • формування габаритної крони;
 • Можлива ущільнена посадка;
 • Посухостійкість дерев.


 


Пам'ятайте! Кореневий підщепа досить вибагливий. Протягом усього часу слідкуйте, щоб грунт не пересихав, а в зимовий період забезпечте достатню кількість снігу. Якщо не хочете, щоб дерева нахилилися через тяжкість плодів, подбайте про опору.


Щеплення - це те, про що не можна забувати при підготовці підщепи. Сьогодні ми розповімо Вам про щеплення за кору клонової підщепи. Підготуйте живці наприкінці зими або на початку весни, зберігайте їх у прохолодному місці (підвал, холодильник) у вологій тканині.


У квітні спиляйте щеплення на горизонтальний пеньок, при розрізі кори на 1,5-2 см.

Верхній зріз щепи зробіть над ниркою, а нижній, відрахувавши 2-3 нирки вниз (косим способом). Живець вставте косим зрізом під кору.


Пам'ятайте! Щеплення таким способом проводиться на товстих гілках і не більше 2-3 живців на одній гілці.


 


Що таке насіннєва підщепа?

Сіянець на насіннєвій підщепі – це перевірений вибір садівників, який пояснюється кількома перевагами від клонового:


 • Виявляють більше стійкості до несприятливих умов;
 • Наявність розгалуженої кореневої системи;
 • Більш довговічні дерева, плодоношення близько 40-50 років;
 • На відміну від клонового, не потрібна опора.

Однак насіннєва підщепа може викликати деякі труднощі під час догляду.


 

Особливості вирощування підщепи насіннєвого

Щоб виростити підщепу правильно, потрібно покроково пройти всі ці 3 етапи:

№1. Підготуйте насіння. Просушіть кісточки, заздалегідь витягнуті з цілісних стиглих плодів.

№2. Посів саду. Засіяти сад кісточками можна як у весняний, так і осінній період у підготовлений грунт. Глибина лунок має бути трохи більше 2 див, а відстань між лунками – 6 див.

№3. Догляд після посадки. Захищайте свій сад від появи шкідників та бур'янів. Рекомендуємо здійснити два підгодовування (при появі першого листя і через три тижні після цього).


 


Пам'ятайте! Наша команда наполегливо рекомендує щепити ваші саджанці і при насіннєвому підщепі. Рослина міцніє протягом 2-х років, тоді і треба щепити деревце. Плодова щепа – запорука багатого врожаю Вашого саду. При формуванні досить сильних кореневих каналів кореневий спосіб щеплення (описаний вище) також поширений при насіннєвому підщепі.



 

Сіянець у живильному горщику

Підготуйте частину Вашої підщепи за допомогою горщиків. Для цього Вам знадобляться горщики, спеціальна суміш та теплиця.


Рекомендуємо суміш такого складу: на одному відро води 60 г натрієвої селітри та 60 г хлористого калію. Щільно розташовані один до одного горщики зберігаються у теплиці або накриваються парниковими рамами. Пересадку в ґрунт можна починати вже з 35 днів. Такий спосіб вирощування сприяє кращому зміцненню рослини.


 

У який період щеплення дає найкращий результат?

Досвідчені садівники прищеплюють дерева або напровесні, або під кінець липня-початок серпня. Щеплення здійснюється рано вранці, тобто в прохолодний час доби.

Важливо! Якщо ви не встигли зробити щеплення в ранковий час і почалася спека, зробите паузи і продовжите ввечері.

Розташування гілок також впливає результат щеплення. Вертикально розташовані гілки – ідеальні підходять, якщо ж щеплення потрібно здійснювати на горизонтальних, підв'яжіть гілки так, щоб їхнє розташування було подібно до вертикального.

Поставтеся до процесу щеплення відповідально, тому що один неправильний рух і вся Ваша праця буде порожньою. Використовуйте лише чисті інструменти та виявіть всю свою уважність.

Досвідчені садівники використовують прививічний секатор, наприклад, для яблуні. Це гарантує швидке і точне з'єднання щепи та підщепи. Цей спосіб чудово підійде і новачкам садівникам.

Місце щеплення обов'язково обв'яжіть стрічкою та не знімайте її протягом 2-х місяців. Чи все Ви зробили правильно стане відомо протягом 10 днів. Саме стільки необхідно щеплення, щоб почорніти і висушитися, якщо він не прищепився.


Отже, дорогий читачу, для того, щоб отримувати високий урожай у Вашому саду, треба виконати простий алгоритм:

 • Дізнатися про підщепу;
 • Перевірити сумісність підщепи з вибраним сортом;
 • Купити підщепу.

Фахівці агромагазину "ФАЗЕНДА" раді допомогти Вам у виконанні цих простих дій. Сподіваємося, що завдяки нашій статті такі слова як підщепа, щеплення та щеплення не просто набір літер у Вашій голові, а вже повноцінні процеси, про які Ви замислитеся в першу чергу перед посадкою нових саджанців.

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію та щоб за лічені хвилини менеджер зміг допомогти Вам обрати найкращі сорти овочів? Тоді телефонуйте за вказаними номерами прямо зараз або переходьте на наші облікові записи в Фейсбук та Інстаграм!



Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше