Вирощування підщепи: що таке підщепу | Фазенда

Вирощування підщепи: що таке підщепу | Фазенда

Важа відвідувач сайту, команда АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» підготувала для Вас нову статтю! Сьогодні ми розповімо Вам, що таке підщепу і чому так важливо знати про нього. Влаштуйтеся зручніше і вбирає таку корисну для Вас інформацію:

 

 

 Що особливого в підщепі і чому успішна щеплення залежить від нього;

 

-Які бувають підщепи;

-Як виростити підщепу;

-Що ж потрібно розуміти під подвоем?


Підщепу можна охарактеризувати як кореневу систему, за допомогою якої рослина збільшує процеси розмноження і плодоносіння. При виборі підщепи, в першу чергу, потрібно звертати увагу на такі властивості:

 

морозостійкість;

Стійкість до надлишкового / недостатнього зволоження;

Пристосованість до кліматичних умов;

Відмінна сумісність щепи і сорти.

 

Вирощування підщепи

Клонових і насіннєвий як види підщепи

Запам'ятайте, що головна відмінність видів підщепи між собою - це спосіб отримання. Потрібно уважно вивчити найкращу сумісність рослини з певним сортом. Отже, давайте розберемося докладніше!
Що таке клонових підщепу?

Клонових підщепу - спеціальний сорт яблуні, айви та інших культурних плодових рослин. Сіянець розмножується виключно вегетативним шляхом за допомогою вертикальних і горизонтальних відводків, стеблових і кореневих живців. Широко використовується цей вид підщепи завдяки своїй стійкості. Серед характеристик виділяють:

 

Рослина може досягати висоти до 7 м;

Богатий врожай;

Стійкість до холодного клімату;

Формування габаритної крони;

Можлива ущільнена посадка;

Посухостійкість дерев.
Пам'ятайте! Кореневої підщепу досить примхливий. Протягом всього часу стежте, щоб грунт не пересихав, а в зимовий період часу забезпечте достатню кількість снігу. Якщо не хочете, щоб дерева нахилилися через ваги плодів, подбайте про опору.

Прищепа - це те, про що не можна забувати при підготовці підщепи. Сьогодні ми розповімо Вам про щеплення за кору клонового підщепи. Підготуйте живці в кінці зими або на початку весни, зберігайте їх у прохолодному місці (підвал, холодильник) у вологому тканини.

У квітні спиляєте щепу на горизонтальний пеньок, при розрізі кори на 1,5-2 см.

Верхній зріз прищепи зробіть над ниркою, а нижній, відрахувавши 2-3 нирки вниз (косим способом). Держак вставте косим зрізом під кору.

Пам'ятайте! Щеплення таким способом робиться на товстих гілках і не більше 2-3 живців на одній гілці.

Що таке насіннєвий підщепа?

Сіянець на насіннєвому підщепі - це перевірений вибір садівників, який пояснюється декількома перевагами від клонового:

Виявляють більше стійкості до несприятливих умов;

Наявність розгалуженої кореневої системи;

Більш довговічні дерева, плодоношення близько 40-50 років;

На відміну від клонового не потрібно опора.

Однак насіннєвий підщепа може викликати деякі труднощі під час догляду.Особливості вирощування підщепи насіннєвого

Щоб виростити підщепу правильно, потрібно крок за кроком пройти всі ці 3 етапи:

№1. Підготуйте насіння. Просушіть кісточки, заздалегідь витягнуті з цільних стиглих плодів.

№2. Посів саду. Засіяти сад кісточками можна як у весняний, так і осінній період в підготовлену заздалегідь грунт. Глибина лунок повинна бути не більше 2 см, а відстань між лунками - 6 см.

№3. Догляд після посадки. Оберігайте свій сад від появи шкідників і бур'янів. Рекомендуємо здійснити дві підгодовування (при появі перших листків і через три тижні після цього).

Пам'ятайте! Наша команда настійно рекомендує робити щеплення ваші саджанці і при насіннєвому підщепі. Рослина міцніє протягом 2-х років, тоді і треба прищеплювати деревце. Плодовий щепу - запорука багатого врожаю Вашого саду. При формуванні досить сильних кореневих каналів кореневої спосіб щеплення (описаний вище) також поширений при насіннєвому підщепі.


Сіянець в живильному горщику

Підготуйте частина Вашої підщепи за допомогою горщиків. Для цього Вам знадобляться горщики, спеціальна суміш і теплиця.

 

Рекомендуємо суміш такого складу: на одній відро води 60 г натрієвої селітри і 60 г хлористого калію. Щільно розташовані один до одного горщики зберігаються в теплиці або накриваються парниковими рамами. Пересадку в грунт можна починати вже з 35 дня. Такий спосіб вирощування сприяє кращому зміцненню рослини.В який період щеплення дає найкращий результат?

Досвідчені садівники прищеплюють дерева або ранньою весною, або під кінець липня-початок серпня. Щеплення здійснюється рано вранці, тобто в холодну пору доби.

 

Важливо! Якщо ви не встигли зробити щеплення в ранковий час і почалася спека, то зробіть паузу і продовжите ввечері.

Розташування гілок також впливає на результат щеплення. Вертикально розташовані гілки - ідеально підходять, якщо ж щеплення потрібно здійснювати на горизонтальних, підв'яжіть гілки так, щоб їх розташування було подібно вертикальному.

 

Поставтеся до процесу щеплення відповідально, так як один неправильний рух і весь Ваша праця буде в порожню. Використовуйте тільки чисті інструменти і проявіть всю свою уважність.

Досвідчені садівники використовують щеплення секатор, наприклад, для яблуні. Це гарантує швидке і точне з'єднання прищепи та підщепи. Цей спосіб відмінно підійде і новачкам садівникам.

Місце щеплення обов'язково обв'яжіть стрічкою і не знімайте її протягом 2-х місяців. Чи всі Ви зробили правильно стане відомо протягом 10-ти днів. Саме стільки необхідно прищепити, щоб почорніти і висушитися, якщо він не прижився.

 

Отже, дорогий читачу, для того щоб отримувати високий урожай в Вашому саду треба виконати простий алгоритм:

 

Дізнатися про підщепі;

Перевірити сумісність підщепи з обраним сортом;

Купити підщепу.

Фахівці АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» раді допомогти Вам у виконанні цих простих дій. Сподіваємося, що завдяки нашій статті такі слова як підщепу, щепа і щеплення не просто набір букв у Вашій голові, а вже повноцінні процеси, про які Ви задумаєтеся в першу чергу перед посадкою нових саджанців.

Хочете отримати безкоштовну консультацію і щоб за лічені хвилини менеджер зміг допомогти Вам вибрати кращі сорти овочів? Тоді телефонуйте за вказаними номерами прямо зараз або переходите на наші акаунти в Фейсбук і Інстаграм!Мы сотрудничаем с :
up