Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування моркви: як посадити морква 2 | Фазенда

Вирощування моркви: як посадити морква 2 | Фазенда

Дорогі фермери, городники, садівники та просто любителі смачних овочів, ми раді знову вітати Вас на нашому сайті! Зараз ми пропонуємо Вам ознайомитись із продовженням серії статей про вирощування моркви у відкритому ґрунті. Не забудьте прочитати першу частину, якщо ще не встигли її досліджувати.

У другій частині статті Ви дізнаєтесь про:

 • Особливості посіву, догляду та збору моркви;
 • Головні шкідники, які можуть занапастити будь-який урожай моркви.

 


Догляд за морквою, збирання врожаю

Отже, якщо ми з Вами вже знаємо, як садити моркву і всі найголовніші нюанси вирощування, які Ви прочитали раніше, переходимо до додаткових аспектів, які не увійшли в першу частину циклу, а саме - як доглядати моркву, які є шкідники і на які сорти моркви варто звернути увагу насамперед!

Як доглядати моркву?

Як садити моркву знаємо, а як же її доглядати, щоб отримати якісний і красивий урожай з метою подальшої реалізації? І неважливо, чи вирощуєте Ви моркву для свого господарства або для продажу, адже гарний овоч є ще приємнішим! Незважаючи на те, що моркву вибирають навіть найзеленіші городники, так як її легко доглядати, свої особливості все одно є. То що треба знати?


 1. Проводьте регулярно обробіток ґрунту, на якому росте морква. Для цього потрібно пам'ятати, що, може, доведеться робити першу прополку навіть до того моменту, як проросте перше насіння!
 2. Ліквідуйте відразу всі бур'яни, які ростуть поряд з грядками моркви, оскільки вони можуть занапастити весь урожай! Швидко, обережно та негайно.
 3. Регулярне розпушування ґрунту обов'язково! Пухкий ґрунт сприяє зростанню селекції, ущільнений ґрунт і кірки навпаки - коренеплоди можуть викривитися, деформуватися, втратити товарний вигляд.
 4. Відстежуйте рівень загущеності посіву. Так Ваша морква виросте великою, красивою та смачною. Ідеальна відстань між морквинами дорівнює близько 3 див.
 5. При негустому посіві насіння проріджування робити не потрібно. Тільки після появи двох пар листочків цю процедуру можна повторити. При цьому відстань між ближніми рядами із рослинами збільшують у 2 рази.


Добрива та їх користь для Вас

Щоб отримати не просто хороший урожай моркви з насіння, а просто відмінний, простого дотримання правил буде недостатньо. Потрібно дуже дбайливо ставитися до ґрунту, в якому власне Ваші саджанці зростатимуть. Отже, уважно вивчайте склад ґрунту для того, щоб знати, який тип він у Вас. Для того, щоб насіння росло активно, в грунті повинні бути такі мікроелементи:

 • до 200 кг. Калію на 1 га;
 • о Азоту 120 кг. на 1 га;
 • до 80 кг. Фосфору на 1 га.

Важливо! Якщо Ви вибираєте добрива та склади з великим вмістом фосфору, тоді Вам потрібно їх вносити і удобрювати грунт восени. Вибрали для підживлення поживні суміші з калію? Тоді їх потрібно вносити в першу половину весняного та осіннього сезону, але вносите їх обережно (можливо, через надмірне використання може підвищитися рівень солі). Як же поводитися з азотними добривами? Можна вносити одразу незадовго до посіву.


 

Як збирати врожаї моркви правильно?

Отже, спочатку відзначимо те, що стежите в першу чергу за пересихання коренеплодів, тому що цього не можна допускати. У чому ж біда пересихання врожаю моркви? Через це якість та термін зберігання скорочується.

Як прибирати моркву, яку брали для зберігання? Не хвилюйтеся, адже це підходить як для ручного збирання, так і для збирання врожаю механізованим шляхом. АЛЕ! Якщо Ви вибрали використовувати свої коренеплоди на переробку, то тоді Вам підійде тільки комбайнове прибирання.Це справжнє зло! Головні шкідники та як з ними боротися

Види шкідників та хвороб

Будемо максимально коротко, так як про це можна знайти безліч величезних статей.

 • ТОП-2 небезпечніших шкідників для моркви: моркова муха та моль;
 • ТОП-2 частих хвороб, які зазнають урожаї моркви: борошниста роса та альтернаріоз.

Можемо додати, що найкраще переживають насіння після хімічної обробки речовинами, які націлені на захист. Але багато хто забуває, що потрібно робити повторну обробку, яка проводиться під кінець травня.

Що ще важливо ... Не всі препарати можуть підійти! Їх потрібно вибирати в залежності від сорту, мети його використання на виході та регіону, де ви вирощуєте насіння моркви. Фахівці агромагазину “ФАЗЕНДА” можуть Вам допомогти з вибором, надавши професійну та повноцінну консультацію.
Як захистити посіви від бур'янів?

Морквяна муха - це справжнє зло і реальна загроза, будьте пильні! Як можна дізнатися, чи морква зазнала нападу цього шкідника? Чи є закручені листочки.

Який найпростіший спосіб захистити врожай моркви від шкідників? Правильний догляд! Про ці хитрощі та секрети догляду ми докладно поговорили у цій та попередній статті. НО! Зверніть увагу на бур'яни та надмірне зволоження ґрунту. Це дві основні причини виникнення морквяної мухи.

Який ефективний спосіб захищати врожаї? Ну, звичайно, піддобрива, які Ви можете знайти у каталозі. Купити засоби захисту рослин можна прямо зараз, перейдіть за посиланням.
Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше