Вирощування моркви: як посадити морква 2 | Фазенда

Вирощування моркви: як посадити морква 2 | Фазенда

Дорогі фермери, городники, садівники і просто любителі смачних овочів, ми раді знову вітати Вас на нашому сайті! Зараз ми пропонуємо Вам ознайомитися з продовженням серії статей про вирощування моркви у відкритому грунті. Не забудьте прочитати першу частину, якщо ще не встигли її вивчити.


У другій частині статті Ви дізнаєтеся про:

● Особливості посіву, догляду та збору моркви;

● Головні шкідники, які можуть погубити будь урожай моркви.
Догляд за морквиною, збір врожаю

Отже, якщо вже ми з Вами вже знаємо, як садити моркву і все найголовніші нюанси вирощування, які Ви прочитали раніше, переходимо до додаткових аспектів, які не ввійшли в першу частину циклу, а саме - як доглядати за морквою, які є шкідники і на які сорти моркви варто звернути увагу в першу чергу!

 

Як доглядати за морквою?

 Як садити моркву знаємо, а як же за нею доглядати, щоб отримати якісний і красивий урожай з метою подальшої реалізації? І неважливо, вирощуєте Ви морква для свого господарства або для продажу, адже гарний овоч є ще приємніше! Незважаючи на те, що морква вибирають навіть зелені городники, так як за нею легко доглядати, свої особливості все одно є. Так що потрібно знати?Проводьте регулярно обробку грунту, на якій росте морква. Для цього потрібно пам'ятати, що, може, доведеться робити першу прополку навіть до того моменту, як проростуть перші насіння!

Ліквідуйте відразу все бур'яни, які ростуть поруч з грядками моркви, так як вони можуть погубити весь урожай! Швидко, обережно і негайно.

Регулярне розпушування грунту обов'язково! Пухкий ґрунт сприяє зростанню селекції, ущільнений грунт і кірки ж навпаки - коренеплоди можуть викривити, деформуватися, втратити товарний вигляд.

Відстежуйте рівень загущенности посіву. Так Ваша морква виросте великий, красивої і смачної. Оптимальна відстань між морквинами одно близько 3 см.

При негустому посіві насіння проріджування робити не потрібно. Тільки після появи двох пар листочків, цю процедуру можна повторити. При цьому відстань між ближніми рядами з рослинами збільшують в 2 рази.


Добрива і їх користь для Вас

 

Щоб отримати не просто хороший урожай моркви з насіння, а просто відмінний, простого притримування правил буде недостатньо. Потрібно дуже дбайливо ставитися до грунту, в якій власне Ваші саджанці будуть рости. Отже, уважно вивчайте склад грунту для того, щоб знати який тип він у Вас. Для того, щоб насіння росли активно, в грунті повинні бути наступні мікроелементи:

● до 200 кг. Калію на 1 га;

● до Азоту 120 кг. на 1 га;

● до 80 кг. Фосфору на 1 га.

Важливо! Якщо Ви вибираєте добрива і склади з великим вмістом фосфору, то тоді Вам потрібно їх вносити й удобрювати грунт восени. Вибрали для підгодівлі поживні склади з калію? Тоді їх потрібно вносити в першу половину весняного і осіннього сезону, але вносите їх обережно (можливо, через надмірне використання може підвищитися рівня солі). Як же поводитися себе з азотними добривами? Можна вносити відразу незадовго до посіву.


Це справжнє зло! Головні шкідники і як з ними боротися

Види шкідників і хвороб

 

Будемо максимально коротко, так як про це можна знайти безліч величезних статей.

● ТОП-2 опаснешіх шкідника для моркви: моркованая муха і міль;

● ТОП-2 частих хвороб, які піддаються врожаї моркви: борошниста роса і альтернаріоз.

Можемо додати, що найкраще переживають насіння після хімічної обробки речовинами, які націлені на захист. Але, багато хто забуває, що потрібно робити повторну обробку, яка проводиться під кінець травня.

Що ще важливо ... Не всі препарати можуть підійти !!! Їх потрібно вибирати в залежності від сорту, цілі його використання на виході і регіону, де ви вирощуєте насіння моркви. Фахівці АГРОМАГАЗИН "ФАЗЕНДА" можуть Вам допомогти з вибором, давши професійну і повноцінну консультацію.Як збирати врожаї моркви правильно?

 Отже, на початку відзначимо те, що стежте в першу чергу за пересиханням коренеплодів, тому що цього не можна допускати. У чому ж біда пересихання врожаю моркви? Через це якість і термін зберігання скорочується.

Як прибирати морква, яку брали для зберігання? Не хвилюйтеся, адже це підходить як для ручного збору, так і для збору врожаю механізованим шляхом. АЛЕ! Якщо Ви вибрали використовувати свої коренеплоди на переробку, то тоді для Вас підійде тільки комбайнова прибирання.


Мы сотрудничаем с :
up