Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування моркви: як посадити морква | Фазенда

Вирощування моркви: як посадити морква | Фазенда

Ось воно! Час прийшов! Нова стаття від агромагазину "ФАЗЕНДА"! Ми постаралися зібрати все найважливіше і необхідне для того, щоб Ваші врожаї моркви були багатими, красивими та найкращими! Що Ви дізнаєтесь у першій частині статті?

 • Вступну інформацію про культуру і чому її так цінують у всьому світі;
 • Для техніки вирощування моркви: покрокове зведення з 7 правил, як потрібно вирощувати моркву, щоб отримати великі та якісні врожаї.

 


Вирощування моркви

Морква є найпопулярнішим коренеплодом на городах по всій земній кулі! Ми можемо побачити рівні грядочки з ажурними листочками в кожному місті та селі України. Насіння моркви обирають не тільки досвідчені фермери та городники, але навіть ті, хто тільки починає пізнавати ази аграрного мистецтва!

АЛЕ! Поставте собі одне питання - чи впевнені Ви у тому, що знаєте все необхідне для правильного вирощування моркви з насіння? Чи можете Ви гарантувати собі вдалий на 99.9% урожай?

Якщо ж досі є такі думки, що Ви точно не знаєте, як садити моркву так, щоб отримати солодкий, привабливий і великий урожай, то ця стаття просто обов'язкова до прочитання! Нижче Ви побачите список з 7 правил, які поетапно розкажуть Вам як посадити моркву правильно!

 


Секрети вирощування моркви: ТОП-7 правил вирощування моркви

№1 Як вирощувати моркву у відкритому ґрунті?

Агромагазин "ФАЗЕНДА" рекомендує помістити моркву в області ділянок, де найбільше освітлення. Чому? В іншому випадку, помістивши обраний раніше сорт або сорти моркви в тінь і продовжувати вирощування в ній, Ви занапастите свої починаючи прямо на першому кроці! Втратиться той солодкий смак селекції, великий розмір урожаю та сама врожайність різко скоротиться… Загалом, лихо буде!

А всього цього можна уникнути, обравши освітлену сонячним промінням територію на своїй ділянці. І потрібно зробити так, щоб Ваша селекція була весь день прямо під променями сонця, це дуже важливо!

Але це ще не все. Краще, перед початком посіву насіння, підготувати вибраний ґрунт. Найкраще підійде пухкий ґрунт із оптимальним дренажем. Нормально буде рости у родючому ґрунті та легкому механічному складі.

А, стійте. Вам не пощастило і у Вас ділянку з гладким ґрунтом? Ну навіть із цієї ситуації вмілий дачник зможе викрутитися! Для цього треба використовувати засоби, що є під рукою, щоб полегшити грунт: внесіть торф, пісок, тирсу. І Ви створите ідеальний пухкий ґрунт для своїх коренеплодів!

 №2 Вибір правильного часу для посіву

Тут саме питання досить складне, адже на нього можна відповісти по-різному. Універсального часу немає, адже моркву вирощують для різних цілей. Тому спочатку потрібно вирішити для чого саме хочете садити моркву - для отримання раннього врожаю або на зберігання.

Почнемо з першого. Для того, щоб у Вас на руках був гарний урожай якомога раніше, багато хто використовують техніки підзимових та весняних посівів найшвидкіших сортів. Але, знов-таки, таке можна провернути далеко не у всіх кліматичних зонах. Вам може не пощастити і в одну сувору зиму все насіння промерзне і навіть найтовстіший шар укривного матеріалу тут не врятує. Щоб зайвий раз не ризикувати, вибирайте ранньовесняний посів скоростиглого сорту моркви. Як тільки верхній шар ґрунту буде прогрітий, можна сміливо проводити посів насіння.

А що станеться, якщо знову вдарять похолодання? Це може згубно позначитися на показниках лежності та запустити процес формування квіткових стрілок. Але для пучкової продукції ці проблеми байдуже, тому ранні види профі не бояться висаджувати в ранньовесняний період.

Тепер швиденько розповімо про другий варіант. Для тривалого зберігання підійдуть ті сорти, період дозрівання у яких тривалий. Щоправда, доведеться почекати, поки температура на вулиці стабілізується до +15-18°С.


 №3 Підготовка та посів насіння

Тож поїхали далі. Давайте зупинимося на такому важливому етапі, як підготовка та посів насіння моркви. Усі завжди починають з відбору підходящого і невідповідного насіння в процесі передпосівної підготовки. Це перший і найлогічніший спосіб відразу відсіяти непотрібне, браковане насіння. Не лінуйтесь, адже це на Ваше благо, і забере мало Ваших сил. Просто залийте насіння овоча тепленькою водою. 10 годин пройде і «неліквід», що залишиться, почне спливати.

Бажаєте прискорити проростання щонайменше на тиждень? Супер! Ось Вам невеликий лайфхак: розмістіть насіння на невеликому клаптику тканини (можна вати), витримайте там його на пару днів, причому підтримуйте температуру в районі +20-24°С. Якихось 3 дні і з'являться перші коріння (насіння проклюнуться).

Ось ще: викопайте борозенки, не робіть їх надто глибокими, добротно зволожте насіння перед посівом. Воно має бути середнього або великого розміру, щоб сильний вітер їх не розніс по всій ділянці. Ми радимо прокопати десь 2-3 см завглибшки для них. Дотримуйтесь відстані десь 15 см і більше, а оптимальною відстанню між насінням буде понад 2 см.

 

№4 Як виростити великі коренеплоди?

Яких вимог потрібно дотримуватися при вирощуванні моркви, щоб на виході Ви отримали врожай з великоплідних овочів? Їх лише 7 і вони дуже прості:

 1. Досить велике освітлення ділянки денним світлом;
 2. Робіть глибоке перекопування;
 3. Розташовуйте грядки на рівних поверхнях;
 4. Робіть регулярне зволоження ґрунту;
 5. Внесіть перегній за рік до посіву;
 6. рН має бути 6-5,5 або 6-7;
 7. Удобрюйте ґрунт за допомогою мінеральних добрив, але не перегинайте із цим.

№5 Грамотне чергування культур

Щоб урожай моркви був хороший, красивим і виріс у максимально швидкі терміни, найкраще підійдуть землі, де раніше росла капуста, огірки, цибуля-порей або ж представники томатів, бобових або пшеничних культур.

Де не варто садити моркву? На ті ділянки, де зростала картопля, буряк, петрушка або селера. Уявляєте, навіть моркву на місце моркви можна посадити лише через 3-4 роки! Будьте дуже уважні.

№6 Ґрунт. Який він має бути?

Тепер поговоримо докладніше про те, який же має бути ґрунт? Наші фахівці радять вибирати глинисто-піщаний або торф'яний ґрунт. Вкрай не рекомендовано вибирати важкі ґрунти (або ж запливні), тому що в іншому випадку саджанці будуть занадто довго зростати. Про кислотність ми вже говорили, але повторимо: щонайменше 6.0 і не більше 6.5. Для кращого зросту варто звернути увагу на ґрунт, у якому передпочкова вода знаходиться на глибині від 80 см.


№7 Лайфхакі зберігання

Остання порада у цій частині статті присвячується тим дачникам та городникам, які вибрали пізньостиглі сорти насіння моркви для отримання продукції на зберігання. Враховуйте такі особливості збору:

 • Вибирайте коренеплоди здорові, красиві, без шкідників та не пересохлі. Потрібно відібрати найсильніших красенів, адже тільки вони зможуть пережити уготувану Вами для них долю!
 • Якщо Ви вибрали трендовий спосіб зберігання, а саме укладання кагатами, Вам варто підтримувати температуру зберігання не вище 1 градуса тепла в приміщенні, де Ви збираєтеся зберігати врожай.

Важливо! У такого способу зберігання є як плюс (дешевизна), так і великий мінус (ймовірність втрати більшої частини продукції).

 • Вибирайте зберігання у холодильних або сховищах для овочів. Так Ви будите впевнені, що більшість урожаю збережеться в належному стані, не втративши своїх корисних властивостей і зберігши товарний вигляд. Але для такого варіанту Вам все одно знадобиться ящик, і температура від 0 до -1 ° С, і підтримувати загальну вологість у приміщенні в районі 95%.Це ще не все!

Не забувайте, що це лише перша частина статті на тему вирощування моркви із насіння! Переходьте в наш блог та читайте більше корисної інформації.

Також, пам'ятайте, що Ви можете зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, якщо хочете купити насіння моркви або отримати детальну консультацію щодо посадки насіння.

Як зв'язатися з нами? Через сайт, зателефонувавши за вказаними номерами або написати в соцмережі: Фейсбук: @fazenda.net.ua; Інстаграм: @magazin__fazenda_dneprorudnoe.


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше