Вирощування червонокачанної капусти

Вирощування червонокачанної капусти

Дорогий читач, команда АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» з великим нетерпінням чекала моменту, щоб поділиться з Вами нової пізнавальної статтею! Сьогодні Вашій увазі надана інформація про технології вирощування червонокачанної капусти, яка буде дуже корисна як новачкам, так уже і досвідченим садівникам.

Прочитавши нашу статтю, Ви дізнаєтеся:


Опис культури: основні відмінності червонокачанної капусти від білокачанної;

Як вибрати і підготувати ділянку для посіву червонокачанної капусти;

Про техніку посіву насіння червонокачанної капусти у відкритий грунт;

Технологія вирощування червонокачанної капусти розсадним способом: як що і чому це найкращий варіант;

Який догляд за врожаєм червонокачанної капусти необхідний і як захистити його від шкідників.

 

 Червонокачанна капуста: вирощування і догляд

Як і коли зібрати свій високоякісний урожай червонокачанної капусти?

 

У чому ж особливість червонокачанної капусти і чи відрізняється вона від білокачанної? Ось ТОП-5 відмінностей:

 

№ 1. Перша відмінність, яке впадає в очі це відтінок овоча. Червонокачанна капуста, на відміну від своєї сестри зеленого відтінку, має листя фіолетового кольору.

№ 2 .. Листи мають більш пряним ароматом і більш соковитим смаком, червоного відтінку.

№ 3. Червоноголова капуста має варіацію форми. Овоч може бути округлої, овальної або конусоподібної форми.

№ 4. Відмінності є і в хімічному складі. Вміст вітаміну С в 2 рази більше, вітаміну А в 10 разів більше, а також великий відсоток вмісту клітковини і білка.

№ 5. Кожен овоч по-своєму корисний нашому організму, червонокачанна капуста не виняток з правил. Володіє властивостями протистояння радіації, лікування виразок, також сприяє відновленню тканин і є натуральним засобом для лікування депресії.

Найперше правило будь-якого успішного врожаю - це не тільки вибрати грунт, а й правильно її підготувати перед використанням і посадкою рослини. Ви можете запитати нас: «А що значить правильно, розпуши і саджай насіння?» Але все так просто, дорогий читачу!
Яка ділянка і грунт ідеально підійдуть?

Запам'ятайте! Червонокачанна капуста - це аж ніяк не Тіньолюбні культура. Для багатого врожаю необхідне сонячне ділянку.

Тип грунту. Суглинкові грунти багаті на вміст органічних речовин (гумус), що робить їх ідеальний вибором для вирощування вимогливою червонокачанної капусти.

 

Сівозміну. Висівати насіння капусти на ту саму ділянку, що і в минулому році, може стати причиною зниження продуктивності врожаю. Фахівці радять утриматися від нового посіву на теж місце протягом 3-х років. Найкращими попередники є бобові культури та багаторічні трави.

Підготовка ґрунту. У разі весняної посадки насіння, грунт вже потрібно готувати з осені. Зорану землю необхідні наситити органічними добривами - 40-50 т на 1 га. Як грунтової підживлення використовують гнойову рідину, пташиний послід, торфокомпост, бактеріальні та мінеральні добрива.Все що потрібно знати про посіві насіння в грунт

Підготовка насіння. Знезараження насіння перед посівом - обов'язковий процес. Вам знадобляться: термос, вода 50 , вода холодна, тканину. Опустіть насіння в термос з 50 водою на 5 хвилин, потім на 2 хвилини в холодну воду. Після цих нескладних процедур замотайте насіння у вологу тканину і 24 години і залиште в приміщенні з кімнатною температурою, після ще 24 години при температурі 1-2 .

Період посіву. У південних регіонах насіння висівають в березні-квітня, а в більш холодному кліматі - травень-червень.

На якій відстані садити капусту?

Технологія посіву. Глибина ямок повинна бути 4 сантиметри і на відстані 50-60 см одна від одної. У кожну ямку покладіть по 4 насінини і засипте землею. Полийте грядку.

Додаткова інформація. У разі попередження хрестоцвіті блішки рекомендуємо припудрити грядки золою вже на наступний день після посіву.

Процес рассадного вирощування червонокачанної капусти

Посадка червонокачанної капусти - який же кращий спосіб це зробити? Багато садівники вже переконалися, що розсадний спосіб сприяє стабільності врожаю. Плівкове вирощування червонокачанної капусти починають в березні і вже в травні розсаду можна пересадити в грунт.

№ 1. Підготуйте вологий субстрат з торфу і дернової землі. Забезпечте приміщення додатковим освітленням.

№ 2. Глибина для посіву повинна бути в 2 см.

№ 3. Температурний режим потребує постійного контролю. Після появи перших сходів, температура повинні бути близько 7-8 , через тиждень - 15-18 , а вночі - не більше 10 . Після пікіровки протягом 4-х днів помістіть розсаду в тінь при температурі 18-20 .

№ 4. Пікіровка в окремі стаканчики або горщики необхідно зробити через2 тижні після перших сходів.

№ 5. Як тільки саджанці досягли довжини близько 18 см, розсаджені можна пересаджувати в грядки глибиною 4 см і відстанню між ними 60 см.

 

ВАЖЛИВО! Як тільки сформується 4-5 листків внесіть мінеральні добрива.

Догляд за червонокачанної капустою

Регулярно поливайте свій город теплою водою, але ПАМ'ЯТАЙТЕ, що за два тижні до збору полив необхідно припинити.

Шкідники і хвороби можуть зіпсувати врожаю за лічені тижні, а то і дні. Для запобігання спотворенню результату для Вашої праці ознайомтеся кого і що необхідно побоюватися і які запобіжні заходи дотримуватися.

Слимаки, тля, хрестоцвіті блішки, трипси, моль: слимаки прибирайте руками в міру появи, а що стосується інших комах, то розчин Карбофоса 60 г на 10 л води легко впорається з ними.

Ухаючи гниль, чорна плямистість і кила: кращий спосіб запобігання цих хвороб - дотримання етапів підготовки як грунту, так і насіння перед посівом, про які ми Вам розповіли вище.

 

Як зібрати Ваш урожай червонокачанної капусти? Механічний збір може пошкодити товарного вигляду ваших качанів, тому рекомендуємо Вам ручне збирання. Уже зібраний врожаю розмістіть на дерев'яних настилах качан вгору.

 

 

Коли червонокачанна капуста готова до збору?

Відповідь на це питання залежить від сорту капусти. У разі ранніх сортів, прибирання здійснюється вже на початку літа, середньостиглі - під кінець літа, а пізні сорти в середині осені.

Тепер Ви ознайомлені з технологією вирощування червонокачанної капусти, а знання - це сила.

 Де ж можна замовити насіння цього прекрасного овоча?

Ну, звичайно ж, у нас! Ми готові допомогти Вам не тільки в духовному повчанні, але і з вибором насіння червонокачанної капусти та інших овочів.

 

Переходьте на сайт нашого агромагазина «ФАЗЕНДА»! Ви знайдете там саме те, що потрібно Вам. Наші менеджери супроводжуватимуть Вас від моменту натискання кнопки «КУПИТИ» до доставки.

 

Вибір надійного агромагазина - перший крок до успішного врожаю. Дозвольте собі стати успішним садівником! Так що зробіть правильний вибір - виберете нас!

Мы сотрудничаем с :
up