Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування червонокачанної капусти

Вирощування червонокачанної капусти

Дорогий читачу, команда агромагазину «ФАЗЕНДА» з великим нетерпінням чекала на момент, щоб поділитися з Вами новою пізнавальною статтею! Сьогодні Вашій увазі надана інформація про технологію вирощування червонокачанної капусти, яка буде дуже корисна як новачкам, так і досвідченим садівникам.

Прочитавши нашу статтю, Ви дізнаєтесь:

  1. Опис культури: основні відмінності червоно-качанної капусти від білокачанної;
  2. Як вибрати та підготувати ділянку для посіву червонокачанної капусти;
  3. Для техніки посіву насіння червонокачанної капусти на відкритий грунт;
  4. Технологія вирощування червонокачанної капусти розсадним способом: як і чому це найкращий варіант;
  5. Який догляд за врожаєм капусти необхідний і як захистити його від шкідників.


 

Червонокачанна капуста: вирощування та догляд

Як і коли зібрати свій високоякісний урожай капусти?

У чому ж особливість червонокачанної капусти і чи відрізняється вона білокачанної? Ось ТОП-5 відмінностей:

Перша відмінність, яка впадає у вічі це відтінок овочів. Червонокачанна капуста, на відміну своєї сестри зеленого відтінку, має листя фіолетового кольору.

Листя має більш пряний аромат і більш соковитий смак, червоний відтінок.

Червонокачанна капуста має варіацію форми. Овочі можуть бути округлими, овальними або конусоподібними формами.

Відмінності є й у хімічному складі. Вміст вітаміну С у 2 рази більше, вітаміну А у 10 разів більше, а також великий відсоток вмісту клітковини та білка.

Кожен овоч по-своєму корисний нашому організму, капуста не виняток із правил. Має властивості протистояння радіації, лікування виразок, також сприяє відновленню тканин і є натуральним засобом для лікування депресії.

Найперше правило будь-якого успішного врожаю – це не тільки вибрати ґрунт, але й правильно його підготувати перед використанням та посадкою рослини. Ви можете запитати нас: «А що значить правильно, розпушили і сади насіння?» Але все так просто, любий читачу!


 

                                                                                                                                             Яка ділянка і ґрунт ідеально підійдуть?

Запам'ятайте! Червонокачанна капуста – це аж ніяк не тіньолюбна культура. Для багатого врожаю потрібна сонячна ділянка.

Тип ґрунту. Суглинисті ґрунти багаті на вміст органічних речовин (гумусом), що робить їх ідеальним вибором для вирощування вибагливої ​​капусти.

Сівообіг. Висівати насіння капусти на ту саму ділянку, що й минулого року, може спричинити зниження продуктивності врожаю. Фахівці радять утриматися від нового посіву на теж місце протягом 3-х років. Найкращими попередниками є бобові культури та багаторічні трави.

Підготовка ґрунту. У разі весняної посадки насіння, ґрунт вже потрібно готувати з осені. Зорану землю необхідно наситити органічними добривами – 40-50 т на 1 га. Як ґрунтове підживлення використовують гноїву жижу, пташиний послід, торфокомпости, бактеріальні та мінеральні добрива.

 


Все, що потрібно знати про посів насіння в грунт

Підготовка насіння. Знезараження насіння перед посівом – обов'язковий процес. Вам знадобляться термос, вода 50 ℃, вода холодна, тканина. Опустіть насіння в термос із 50 ℃ водою на 5 хвилин, потім на 2 хвилини в холодну воду. Після цих нескладних процедур замотайте насіння у вологу тканину та 24 години та залиште у приміщенні з кімнатною температурою, після ще 24 години при температурі 1-2 ℃.

Період посіву. У південних регіонах насіння висівають у березні-квітні, а в холоднішому кліматі – травень-червень.

На якій відстані садити капусту?

Технологія посіву. Глибина ямок має бути 4 сантиметри та на відстані 50-60 см один від одного. У кожну ямку покладіть по 4 насіння і засипте землею. Полийте грядку.

Додаткова інформація. У разі попередження хрестоцвітої блішки рекомендуємо припудрити грядки золою вже наступного дня після посіву.

Процес розсадного вирощування червонокачанної капусти

Посадка червонокачанної капусти - який найкращий спосіб це зробити? Багато садівників вже переконалися, що розсадний спосіб сприяє стабільності врожаю. Плівкове вирощування капусти починають у березні і вже в травні розсаду можна пересадити в грунт.

Підготуйте вологий субстрат із торфу та дернової землі. Забезпечте приміщення додатковим освітленням.

Глибина для посіву має бути 2 см.

Температурний режим потребує постійного контролю. Після появи перших сходів температура повинна бути близько 7-8 ℃, через тиждень – 15-18 ℃, а вночі – не більше 10 ℃. Після пікірування протягом 4 днів помістіть розсаду в тінь при температурі 18-20 ℃.

Пікірування в окремі стаканчики або горщики необхідно зробити через 2 тижні після перших сходів.

Як тільки саджанці досягли довжини близько 18 см, розсаду можна пересаджувати у грядки глибиною 4 см та відстанню між ними 60 см.

ВАЖЛИВО! Як тільки сформується 4-5 листків, внесіть мінеральні добрива.

Догляд за червонокачанною капустою

Регулярно поливайте свій город теплою водою, але ПАМ'ЯТАЙТЕ, що за два тижні до збирання полив необхідно припинити.

Шкідники та хвороби можуть зіпсувати врожаю за лічені тижні, а то й дні. Щоб уникнути поганого результату для Вашої праці, ознайомтеся кого і що необхідно побоюватися і які запобіжні заходи дотримуватися.

Слимаки, попелиця, хрестоцвіті блішки, трипси, моль: слимаки прибирайте руками в міру появи, а що стосується інших комах, то розчин Карбофосу 60 г на 10 л води легко впорається з ними.

Вуха гнилизна, чорна плямистість і кіла: найкращий спосіб запобігання цим хворобам – дотримання етапів підготовки як ґрунту, так і насіння перед посівом, про яке ми Вам розповіли вище.

Як зібрати врожай червонокачанної капусти? Механічний збір може зашкодити товарному вигляду ваших качанів, тому рекомендуємо ручний збір. Вже зібраний урожай розмістіть на дерев'яних настилах качан вгору.

Коли червонокачанна капуста готова до збирання?

Відповідь це питання залежить від сорту капусти. У разі ранніх сортів, збирання здійснюється вже на початку літа, середньостиглі - під кінець літа, а пізні сорти в середині осені.

Тепер Ви ознайомлені з технологією вирощування капусти, а знання – це сила.

 


                                                                                                                                  Де ж можна замовити насіння цього чудового овоча?

Ну, звісно ж, у нас! Ми готові допомогти Вам не лише у духовному настанові, але й з вибором насіння червонокачанної капусти та інших овочів.

Переходьте на сайт нашого агромагазину "ФАЗЕНДА"! Ви знайдете там саме те, що Вам потрібно. Наші менеджери супроводжують Вас від моменту натискання кнопки «КУПИТИ» до доставки.

Вибір надійного агромагазину – перший крок успішного врожаю. Дозвольте стати успішним садівником! Тож зробіть правильний вибір – оберіть нас!


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше