На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування капусти кольрабі

Вирощування капусти кольрабі

Команда агромагазину «ФАЗЕНДА» сподівається, що Ви чекали на нашу нову статтю і готові отримати порцію нової корисної інформації. Сьогодні ми з Вами обговоримо, як вирощувати капусту кольрабі правильним способом. Давайте позначимо які секрети вирощування капусти кольрабі ми розкриємо:

  • Коротка характеристика та в чому головна особливість капусти
  • Як виростити капусту кольрабі;
  • Агротехніка кольрабі: чому так важливо дотримуватися її;
  • Розсада капусти кольрабі і в чому перевага цього способу;
  • Правильний догляд за врожаєм.

Влаштовуйтесь зручніше, ми починаємо занурюватися у всі тонкощі та секрети!



Вирощування капусти кольрабі

 

Культура капусти кольрабі та її опис

Незважаючи на хороше формування листового апарату, не це найцінніша частина капусти кольрабі. Стеблеплід реповидної форми не лише їстівний, а й має вітамінні, дієтичні властивості. Кожен сорт капусти кольрабі має у своєму складі такий набір вітамінів: C, A, B, B2, кальцій, магній, фруктоза, фосфор. Рослина має також сечогінні властивості, що сприятливо впливає на внутрішні органи людини (нирки, підшлункова, печінка) і може бути включений до дитячого раціону без жодних побоювань. У кулінарії використовують не тільки стеблеплід, а й молоде листя капусти кольрабі. З більш зрілого листя Ви можете приготувати оладки. Як Ви самі можете переконатись, капуста кольрабі – корисний овоч вашого щоденного раціону.

Технологія вирощування капусти кольрабі

Ви хочете, щоб точно врожай вийшов великим та красивим? Тоді ознайомтеся із технологією. Давайте поговоримо про посадку капусти кольрабі у відкритий ґрунт. Який ґрунт кращий для кольрабі? Відповідь на це питання дуже проста. Насіння капусти кольрабі проросте на будь-якому грунті. Однак якщо грунт схильний до надмірної кислотності або виснажений, то багатий урожай не чекайте. Щоб підготувати свою ділянку заздалегідь, досвідчені городники восени перекопують її та підживлюють органікою. На вибір ґрунту також впливає і культура, яка вирощувалась до. Як показала практика, місце посадки насіння кольрабі краще міняти кожні 2-3 роки. Таким чином Ви дасте відпочити ґрунту і вона не втратить своєї родючості.

Яку схему посадки краще використати?

Перше правило перед тим як вибрати схему посадки – це завжди тримати при собі суперфосфат, сечовину, деревну золу. Чи саджатимете Ви ранній сорт за схемою 60 на 40 або пізній сорт – 60 на 55, кожну лунку потрібно удобрити двома столовими ложками суперфосфату, однією чайною ложкою сечовини і двома склянками деревної золи. Вам може пощастити, і глибока посадка лише уповільнить формування стебла, але також є ризик цвітіння. Тому насіння присипте легким шаром землі, потім потрібно трохи притоптати і полити водою відразу після посадки. Звичайно використовувати іншу схему посадки не є помилкою, але з цією Вам буде набагато простіше, особливо якщо Ви новачок у цій справі. Головне пам'ятати про невелику відстань між лунками та рядами.


 

Різновид капусти кольрабі: який сорт і вид краще вибрати?

За зовнішніми характеристиками стеблеплід капусти кольрабі відрізняється кольором: зелений або фіолетовий, проте внутрішня частина залишається білого відтінку. Щоб зрозуміти який сорт і вид краще вибрати саме Вам, дайте відповідь на просте запитання. З якою метою Ви вирішили виростити капусту кольрабі?

Якщо Ваша мета вживання овочів відразу з грядки і тільки для особистого споживання, то рекомендуємо ранні сорти капусти кольрабі: Атена, Моравія, Смак та інші.

Якщо Ви хочете забезпечити себе капустою кольрабі не тільки на момент дозрівання, але і на більш тривалий період, а може навіть частину продати, то зверніть увагу на пізні сорти: Гігант, Блакитна планета та інші. Наша команда із задоволенням допоможе Вам підібрати потрібний сорт, який забезпечить гарний та багатий урожай. Наш багатий досвід, знання та навички дозволять Вам досягти результату, навіть якщо Ви ще новачок у городництві.

Дотримання агротехніки культури – перший захист від шкідників та хвороб

Перелік шкідників та хвороб, яким може піддаватися капуста кольрабі, не здивує Вас. Це добре відомі борошниста справжня та хибна роса, суха гнилизна, чорна ніжка, черешковий комарик, чорна блішка та інші. Для захисту вам знадобиться:

  • терпіння;
  • гаряча вода;
  • марганцевий розчин.

Насіння для посадки повинно бути взяте від здорових рослин, прогрійте їх у воді (50 ° С) або вимочіть в марганцевому розчині. Важливу роль грає також догляд протягом усього періоду вегетації і навіть після збирання врожаю. Видаляйте бур'яни під час проростання Вашого врожаю та ретельно приберіть ділянку після її збирання. Погано прибраний ділянку залишає ризик появи шкідників, що значно погіршить родючість землі. І на наступний рік Ви не зможете засіяти ділянку не тільки капустою кольрабі, що полюбилася, але й іншою культурою.


 

Капуста кольрабі: вирощування та догляд за розсадою

Насіння на розсаду бажано готувати за 4-5 тижнів до їх пересадки у відкритий ґрунт, саме за цей термін сіянці зможуть добре сформуватися і без стресу для них обходиться без тепличних умов.

Процес підготовки насіння складається з таких етапів:

  • протримайте насіння у воді, температурою 50 ° С не менше 15 хвилин;
  • опустіть насіння на 60 секунд у холодну воду;
  • відмочіть насіння в розчині мікроелементів близько 12-ї години;
  • промийте насіння проточною водою;
  • помістіть насіння в холодну скриньку на 24 години;
  • загорніть насіння у вологу тканину.

Після виконання всіх цих процесів Ваше насіння готове і можна посадити його в невеликі ємності в субстрат, що складається з торфу та перегною. До появи перших сходів температурний режим має бути не менше 20°С, потім зменште до 7°С. А ще за 10 днів підніміть до 17°С. Полив здійснювати за необхідності. Намагайтеся не пересушити землю.

Важливо! Почніть процес загартування сіянців до їх висадки у відкритий ґрунт за 14 днів, інакше є ризик утворення стрілок.


 

Полив та підживлення капусти кольрабі безрозсадної та розсадної

Полив. У разі прямого сівби поливу раз на тиждень буде достатньо. Однак, якщо ви пересадили розсаду у відкритий грунт, поливайте грядки з проміжком в 2-3 дні. Полив можна буде скоротити до одного разу на тиждень, коли ваш урожай піде в зріст. Однак якщо погода надто спекотна, полив можна збільшити до 2-х разів на тиждень. Пам'ятайте, що ґрунт повинен бути злегка вологим.

Корисний лайфхак! Бур'яни - це напасть від якої перестрахуватися складно, але цілком можливо впорається в міру надходження. Набагато легше очистити грядки від бур'янів відразу після поливу, як і розпушувати ґрунт. Це заощадить час та зусилля.

Підживлення. Без кореневого підживлення дуже важлива при розсадному способі вирощування. Для цього Вам знадобляться комплексні добрива та мікроелементи. Під час гарту розсади, ми з Вами вже обговорювали як це важливо, обприскайте листя спеціальним розчином. Розчин краще використовувати з сульфату калію та сечовини (столову ложку кожної речовини) на 10 л води.

Третє підживлення для розсади або основне при прямому посіві здійснюється перед самим посівом. Удобрюйте лунки за допомогою мінеральних та органічних добрив. Це допоможе посилити коріння та прискорити формування стеблеплода.

Дорогий друже, вирощування капусти колібрі зовсім не складно. Доклавши невеликі зусилля Ви забезпечите собі гарний урожай, який багатий на вітаміни та корисні речовини. Ми раді допомогти та виступити посередником між Вами та найкращими виробниками насіння України та всього світу.

На сайті агромагазину «ФАЗЕНДА» Ви знайдете широкий вибір різноманітних сортів насіння капусти кольрабі та не тільки. Також, на сайті в розділі «СТАТТІ» є не менш захоплюючі статті про сестер капусти кольрабі, білокачанну, червонокачанну, пекінську, брюссельську капусти. Гарного Вам настрою та багатого врожаю! І пам'ятайте, що при будь-яких питаннях або труднощах, Ви можете зателефонувати на нашу гарячу лінію або запитати в спільноті в Фейсбук або Інстаграм!


Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше