Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування екзотичних овочів

Вирощування екзотичних овочів

Досить м'який та теплий клімат країни дає можливість фермерам вирощувати не лише традиційні культури. Саме тому багато городників задають питання про те, які екзотичні рослини на городі можна культивувати.

Більше того, завдяки роботі селекціонерів, з кожним роком з'являється все більше гібридів і різновидів культур, які є більш адаптованими і менш схильні до поширених захворювань. Такі незвичайні овочі на городі стануть справжньою родзинкою і до кінця сезону, за дотримання правил та рекомендацій щодо вирощування, порадують гарним урожаєм.

На чому зупинити вибір чи якісь екзотичні фрукти можна виростити на дачі

За наявності відповідних умов і при додаванні невеликих зусиль, на дачній ділянці можна окультурити різні овочі та фрукти із зарубіжних країн. Але перш ніж робити вибір на користь тієї чи іншої культури, рекомендується ретельно вивчити особливості її вирощування.

Якщо Ви вирішили виростити екзотичні овочі на дачі, варто вибирати посадковий матеріал тільки в перевірених спеціалізованих магазинах, які надають якісний товар. Якщо прийнято рішення про придбання саджанців у розпліднику, варто звертати увагу на наступні моменти:

 • Рослина повинна мати добрий ступінь окультурення.
 • Воно повинно мати загартування.
 • Культура має бути загартованою для висадки у ґрунтах на території України.

Якщо Ви замислюєтеся про те, що незвичайного посадити на городі, рекомендуємо звернути увагу на такі рослини:

 • гранат;
 • ківано;
 • годжі;
 • азіміну;
 • ківі;
 • гуми;
 • пекан;
 • суничне дерево та ін.

Вирощування екзотичних фруктів в Україні передбачає дотримання певних умов. Варто зазначити, що багато таких культур є теплолюбними. Саме тому важливо:

Посадка на ділянці з родючим ґрунтом.

Забезпечення посадки в сонячному місці, де буде достатньо сонячного світла для зростання та розвитку культур.

При настанні холодів необхідно подбати про надійне та якісне утеплення.

За дотримання простих умов, можна без проблем вирощувати екзотичні овочі на дачі та дивувати рідних новими смаками, використовувати нові плоди у салатах та інших стравах.

Які екзотичні овочі на грядці рекомендується спробувати виростити і в чому особливості агротехніки

Якщо Ви хочете спробувати щось нове, рекомендується звернути увагу на такі різновиди культур:

Фіцифолія – досить холодостійкий та невибагливий вид гарбуза, який стійкий до нестачі вологи. Особливість цього овоча полягає в тому, що зібрані плоди можуть зберігати свою свіжість та смакові якості до 4 років (при дотриманні певних правил зберігання).

Антильський огірок – ця рослина належить до сімейства Гарбузових і є ліаною, термін життя якої становить 1 рік. Цю культуру також називають кавуновим огірком.

Кивано – ця рослина часто плутають із попереднім. Його також називають у народі африканським огірком.

Кассабанана чи сікану ароматна. Ця рослина є ліаною, яка дає плоди. Овочі за своїм зовнішнім виглядом нагадують кабачок, тільки колір шкірки більш фіолетовий. За ароматом дуже схожий на диню. Для його вирощування потрібний теплий клімат і стабільна температура від +25 градусів Цельсія.

Цифомандра - тобто - томатне дерево. Багаторічна теплолюбна культура, яку можна вирощувати навіть у домашніх умовах, якщо створити комфортні умови для рослини. Першого плодоношення варто чекати другого року. Якщо планується її вирощувати у відкритому ґрунті, варто подбати про гарне укриття восени, взимку, оскільки морозів цифомандра не переносить.

Інші культури, які стануть родзинкою на ділянці

Також можна звернути увагу на інші екзотичні рослини на дачі. Наприклад, якщо хочеться чогось особливого, але при цьому невибагливого і не потребує великого обсягу сил для догляду, можна звернути увагу на суничну траву, яку називають Цефалофорою. Це дуже незвичайна культура, яка має декоративний та привабливий вигляд. Її візитною карткою є карамельний із яскравими нотками суниці та ананасу аромат. Її можна використовувати як допоміжний компонент при приготуванні чаю, а також як натуральний ароматизатор при створенні різних алкогольних напоїв, соусів та випічки.

Не менш екзотичним буде земляний мигдаль, який також називає чуфою. Посадковий матеріал є невеликими бульбочками, які необхідно висаджувати у відкритий грунт. Робити це рекомендується суворо після того, як встановилася стабільна погода та не очікується заморозків. Низькі температури згубно діють на цю рослину. Плоди нагадують на свій смак мигдаль.

Звичайно, це далеко не весь перелік культур із екзотичних країн, які можна виростити нас на своїй ділянці. Але, якщо Ви вирішили щось спробувати, рекомендується вибрати з найбільш безпроблемних і невибагливих.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше