Спеціальні ціни для агромагазинів

Все про хвороби винограду

Все про хвороби винограду

Дорогий друже, команда агромагазину «ФАЗЕНДА» не лише надійний порадник з правильної посадки та догляду Вашого врожаю, а й рятівник від небезпечних хвороб та шкідників. Сьогодні ви дізнаєтеся про шість найпоширеніших хвороб, а також їх методи профілактики та лікування. Антракноз, Біла та Сіра гнилизна, Чорна плямистість, Оідіум, Мілдью – хвороби винограду дуже небезпечні і можуть занапастити весь урожай! Будьте пильні та навчитеся боротися з ними!


Найбільш поширені хвороби винограду

Будь-яка жива істота може стати жертвою одного із захворювань і виноград не є винятком. Давайте розглянемо що це за захворювання, способи лікування та профілактичні заходи.


 Хвороби винограду: опис із фотографіями та способи лікування.

1. Хибна борошниста роса або Мілдью

Пік розвитку хвороби

Найкращий місяць розвитку хвороби винограду – вересень, через підвищення рівня вологості.

Які ділянки уражаються Мілдью?

Хвороба розвивається поступово. Першими уражаються зелені ділянки куща. Потім під загрозою залишаються грона з ще зеленим незрілим виноградом. Все це призводить до зморщування плодоніжки та усихання куща винограду. Якщо грона винограду встигли дозріти, то вже стиглі ягоди не уражаються хибною борошнистою росою (Мілдью).

Профілактика хвороби винограду

 • якщо ви тільки думаєте про посадку винограду, то рекомендуємо схили з протягами;
 • постійні добрива мінеральними речовинами як під час посадки, і при подальшому догляді;
 • регулярно прибирайте сухе листя.

Способи лікування хвороби винограду

Вибраний спосіб лікування не повинен застосовуватись більше трьох разів на один сезон. Серед городників поширений народний спосіб обприскування тижневим настоєм золи та марганцевим розчином. Серед хімічних препаратів, які можуть врятувати Ваш виноград є сумішшю бордоської рідини, сірчаний і відомий відвар.

2. Справжня борошниста роса або Оідіум

 

Хвороби винограду: оідіум або справжня борошниста роса.

Спалах розвитку захворювання

Пік розвитку залежить від періоду вегетації конкретного сорту винограду. Проте, найчастіше це з середини липня до середини серпня. Рідко, але все ж таки можливо: пік розвитку хвороби винограду може бути і ранньою осінню.

Які ділянки уражаються Оідіумом?

Оідіум має масштабний принцип поразки. Захворювання б'є по листі, не стиглим ягодам, суцвіттям, пагонах. Спосіб зараження – вітер. Також сильно страждають грона. У разі побуріння пагонів зростання припиняється.

Профілактика хвороби винограду

 • якщо ви тільки думаєте про посадку винограду, то рекомендуємо розріджені посадки;
 • постійні добрива мікро- та макроелементами;
 • регулярно прибирайте сухе листя.

Оідіум винограду: лікування

Лікування при захворюванні справжньою борошнистою росою ідентичне лікуванню від хибної борошнистої роси. Рекомендуємо звернути увагу саме на сірковмісні препарати.

3. Антракноз винограду

 Пік розвитку хвороби

Навесні потрібно уважно доглядати виноград, оскільки волога і прохолодна погода сприяє зараженню антракнозом.

Які ділянки уражаються Антракнозом

Точкове ураження листя і ще зелених ягід переростає в невеликі виразки, які збираються кільцями навколо пагонів. Згодом на місці виразок утворюються дірки та засихання листя. Без лікування кущі, уражені хворобою, гине протягом кількох років.

Профілактика хвороби винограду

 • регулярне припудрювання кущів винограду сірої;
 • не допускайте загущення та розростання посадок.

Способи лікування хвороби винограду

Народні засоби, на жаль, не здатні впоратися з такою хворобою винограду як Антракноз. Тому використовуйте такі хімічні засоби для обприскування: полікарбацин, арцерид, хлорокис міді.

4. Чорна плямистість

 

Пік розвитку хвороби

Пік розвитку хвороби – рання весна. Однак при сильних опадів це може статися і в іншу пору року.

Які ділянки уражаються Чорною гниллю?

Нижнє листя - початок поширення хвороби винограду. Пагони, гребені грон, суцвіття - найбільш страждають фрагменти рослини. Певний відсоток нирок гине, а ще зростання здорових значно скорочується, що згодом призводить до повного відмирання. Під час цвітіння ягоди заражаються протягом місяця та буріють.

Профілактика захворювання винограду

 • постійні обробки та своєчасне вирізування рукавів, що мають ознаки хвороби;
 • регулярно промивайте кущі, щоб запобігти появі кліщів та інших комах.

Способи лікування хвороби винограду

Це захворювання є хронічним, тому профілактики який завжди буває достатньо. Після збирання врожаю рекомендуємо обприскувати кущі розчином міді. Способи лікування, описані вище для хибної та справжньої борошнистої роси, підходять і для лікування молодого приросту від чорної плямистості.

5. Сіра гнилизна

Пік розвитку хвороби

Цей вид захворювання винограду має стійкість до несприятливих умов та може вразити Ваш урожай за будь-якого клімату.

Які ділянки уражаються сірою гниллю

Сіра гнилизна б'є першою по тих ділянках, які постраждали від граду або укусів шкідників. З часів гроно стає покритим нальотом сірого забарвлення, ягоди тухло пахнуть і кислі на смак. На зелених частинах винограду наліт може бути не сірим, а бурим.

Профілактика хвороби винограду

 • забезпечення рівномірного прогріву;
 • потребує регулярного розпушування ґрунту та прополювання бур'янів;
 • обов'язково видаляйте хворі ягоди.

Способи лікування захворювання винограду

Серед народних засобів найбільшою популярністю користуються розчини часникового лушпиння, гірчичного порошку або соди. А серед хімічних відмінно впораються фунгіцидні препарати.

6. Біла гнилизна

Пік розвитку хвороби

На момент збирання врожаїв, жаркого клімату, так само, як і за сірої гнилі, згодом граду та укусів комах.

Які ділянки уражаються білою гниллю?

Насамперед уражаються наземні ділянки. Червоно-коричневі плями поступово вражають весь гроно, ягоди гниють, засихають і відвалюється ціле гроно.

Профілактика та способи лікування хвороби винограду

Біла гнилизна, як і сіра, мають схожі процеси ураження винограду, тому профілактичні методи та способи лікування сірої гнилі також підходять і для білої.


Команда агромагазину «ФАЗЕНДА» сподівається, що наша стаття була для Вас цікавою та пізнавальною, а також що у разі захворювання на Ваш виноград, Ви вже знаєте кілька способів боротьби з найбільш поширеними захворюваннями. На нашому сайті є всі необхідні засоби захисту та боротьби із захворюваннями фруктів та овочів, у тому числі і винограду. Також, ми маємо величезну базу корисної інформації, яку Ви знайдете в розділі «Статті».


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше