Все про хвороби винограду

Все про хвороби винограду

Дорогий друже, команда АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» не тільки надійний порадник по правильній посадці і догляду Вашого врожаю, але і рятівник від небезпечних хвороб і шкідників. Сьогодні ви дізнаєтеся про шести найбільш поширених хворобах, а також їх методи профілактики і лікування. Антракноз, Біла і Сіра гниль, Чорна плямистість, Оїдіум, Мілдью - хвороби винограду дуже небезпечні і можуть погубити весь урожай! Будьте пильними і навчитеся боротися з ними!


Найбільш поширені хвороби винограду

Будь-яка жива істота може стати жертвою одного з захворювань і виноград не є винятком. Давайте розглянемо що це за захворювання, способи лікування і профілактичні заходи.

 Хвороби винограду: опис з фотографіями і способи лікування.

 

1. Несправжня борошниста роса або Мілдью

Пік розвитку хвороби

Самий відповідний місяць розвитку хвороби винограду - вересень, через підвищення рівня вологості.

 

Які ділянки уражаються Мілдью?

Хвороба розвивається поступово. Першими уражаються зелені ділянки куща. Потім, під загрозою залишаються грона з ще зеленим незрілим виноградом. Все це призводить до зморщування плодоніжки і всиханням куща винограду. Якщо грона винограду встигли дозріти, то вже стиглі ягоди не уражуються несправжньої борошнистої росою (Мілдью).

 

Профілактика хвороби винограду

якщо ви тільки замислюєтеся про посадку винограду, то рекомендуємо схили з протягами;

постійні добрива мінеральні речовини як при посадці, так і при подальшому догляді;

регулярно прибирайте сухе листя.

 

Способи лікування хвороби винограду

Обраний спосіб лікування не повинен застосовуватися більше трьох разів на один сезон. Серед городників поширений народний спосіб обприскування тижневим настоєм золи і марганцевого розчином. Серед хімічних препаратів, які можуть врятувати Ваш виноград є суміш бордоською рідини, сірчаний і відомої відвар.


2. Ця борошниста роса або Оїдіум
Хвороби винограду: оїдіум або справжня борошниста роса.

Спалах розвитку захворювання

Пік розвитку безпосередньо залежить від періоду вегетації конкретного сорту винограду. Однак, найчастіше це з середини липня по середину серпня. Рідко, але все ж можливо: пік розвитку хвороби винограду може бути і ранньою осінню.

Які ділянки уражаються оїдіуму?

Оїдіум має масштабний принцип поразки. Захворювання б'є по листю, що не стиглим ягодам, суцвіттям, паросткам. Спосіб зараження - вітер. Також, сильно страждають грона. У разі побуріння пагонів, ріст припиняється.

 

Профілактика хвороби винограду

якщо ви тільки замислюєтеся про посадку винограду, то рекомендуємо розріджені посадки;

постійні добрива мікро- і макроелементами;

регулярно прибирайте сухе листя.

 

Оїдіум винограду: лікування

Лікування при захворюванні справжньою борошнистою росою ідентично лікуванню від несправжньої борошнистої роси. Рекомендуємо звернути увагу саме на сірковмісні препарати.

1. Антракноз виноградуПік розвитку хвороби

Навесні потрібно уважно доглядати за виноградом, так як волога і прохолодна погода сприяє зараженню антракнозом.

Які ділянки уражаються Антракнозом

Точкова поразка листя і ще зелених ягід переростає в невеликі виразки, які збираються кільцями навколо пагонів. Згодом на місці виразок утворюються дірки і засихання листя. Без лікування кущі, уражені хворобою, гине протягом декількох років.

Профілактика хвороби винограду

регулярне припудривание кущів винограду сірою;

не допускайте загущення і розростання посадок.

Способи лікування хвороби винограду

Народні засоби, на жаль, не здатні впорається з такою хворобою винограду, як Антракноз. Тому використовуйте такі хімічні засоби при обприскуванні: полікарбацин, арцерид, хлорокис міді.

1. Чорна плямистість

Пік розвитку хвороби

Пік розвитку хвороби - рання весна. Однак при рясних опадах, це може статися і в іншу пору року.

Які ділянки уражаються Чорної гниллю?

Нижні листя - початок поширення хвороби винограду. Пагони, гребені грон, суцвіття - найбільш страждають фрагменти рослини. Певний відсоток нирок гине, а ще ріст ще здорових значно скорочується, що згодом призводить до повного відмирання. Під час цвітіння ягоди заражаються протягом місяця і буріють.

 

Профілактика захворювання винограду

постійні обробки і своєчасне вирізання рукавів, які мають ознаки хвороби;

регулярно промивайте кущі, щоб запобігти появі кліщів та інших комах.

Способи лікування хвороби винограду

Це захворювання є хронічним, тому профілактики не завжди буває достатньо. Після збору врожаю рекомендуємо обприскувати кущі розчином міді. Способи лікування, описані вище для помилкової і справжньої борошнистої роси, підходять і для лікування молодого приросту від чорної плямистості.

1. Сіра гниль


Пік розвитку хвороби

Цей вид захворювання винограду має стійкість до несприятливих умов і може вразити Ваш урожай при будь-якому кліматі.

Які ділянки уражуються сірою гниллю

Сіра гниль б'є першої по тих дільницях, які постраждали від граду або укусів шкідників. З часів гроно стає покритим нальотом сірого забарвлення, ягоди тухло пахнуть і кислі на смак. На зелених же частинах винограду наліт може бути не сірим, а бурим.

Профілактика хвороби винограду

забезпечення рівномірного прогріву;

потребує регулярного розпушенні грунту і прополки бур'янів;

обов'язково видаляйте хворі ягоди.

Способи лікування захворювання винограду

Серед народних засобів найбільшою популярністю користуються розчини часниковою лушпиння, гірчичного порошку або соди. А серед хімічних відмінно впораються фунгіцидні препарати.

1. Біла гнильПік розвитку хвороби

На момент збору врожаїв, жаркого клімату, також, як і при сірої гнилі, згодом граду і укусів комах.

Які ділянки уражаються білою гниллю?

В першу чергу уражаються наземні ділянки. Червоно-коричневі плями поступово вражають всю гроно, ягоди гниють, засихають і відвалюється ціле гроно.

 

Профілактика і способи лікування хвороби винограду

Біла гниль, як і сіра, мають схожі процеси ураження винограду, тому профілактичні методи і способи лікування сірої гнилі також підходять і для білої.

 

Команда АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» сподіватися, що наша стаття була для Вас цікавою та пізнавальною, а також що в разі захворювання Вашого винограду, Ви вже знаєте кілька способів боротьби з найбільш поширеними захворюваннями. На нашому сайті є всі необхідні засоби захисту та боротьби із захворюваннями фруктів і овочів, в тому числі і винограду. Також, ми маємо в своєму розпорядженні величезною базою корисної інформації, яку Ви знайдете в розділі «Статті».

 

Мы сотрудничаем с :
up