Спеціальні ціни для агромагазинів

Шкідники томатів

Шкідники томатівТомати - дуже поширена овочева культура, яка може вирощуватися як у відкритому грунті, так і в тепличних і парникових умовах. Ці рослини вимагають дбайливого і ретельного догляду, натомість на це радуючи садівників високою врожайністю великих і соковитих плодів. Як і будь-яка рослина, помідори також можуть стати жертвою комах-шкідників і різних захворювань, що може привести до втрати врожаю або загибелі рослини. Які саме шкідники томатів можуть погубити врожай?Комахи-шкідники томатів - опис

Колорадський жук - один з найвідоміших і поширених шкідників. Дізнатися колорадського жука дуже легко по коричневої голові і чорно-білому бичка в вертикальну смужку. Личинки комахи мають рожевий колір, і також завдають шкоди рослині, поїдаючи листя і іноді стебла. На фото можна побачити, які утрати наносять ці жуки.

Даний шкідник досить швидко пристосовується до отруйних препаратів, тому для боротьби з ним можуть знадобитися особливо сильні хімікати, наприклад, Конфідор або Карате. Даний спосіб дуже ефективний. Ще можна протравливать насіння помідора хімічними розчинами.

 

Белокрилка - невелика комаха завдовжки близько 3 мм, яке зазвичай можна виявити на нижній частині листя. Після приходу білокрилки на листі почне утворюватися наліт, який поступово перетворюється в грибок. Белокрилка дуже небезпечна для томатів, так як вона є ще й переносником хвороб, згубних для овочевих культур. Особливо це актуально для теплиць. Для боротьби зі шкідником можна використовувати такі препарати як Конфідор, Моспілан, Актеллік. При перших симптомах можна спробувати настій часнику. Даний метод дуже ефективний.


Капустянка - щодо велика комаха, чиї розміри можуть досягати 5 см. Його можна дізнатися по міцному коричневому тілу і потужним щелеп, якими воно прогризають коріння рослин. Дізнатися про наявність капустянки нескладно - рослини стануть в'ялими, будуть виглядати нездорово. Якщо викопати один з кущів, то біля коріння можна буде виявити гніздо капустянки розміром з куряче яйце.

Для боротьби зі шкідником доведеться руйнувати гнізда, перекопуючи землю. Ефективний засіб можна приготувати прямо вдома, для чого знадобляться соняшникову олію і яєчна шкаралупа. Метод добре підходить для будь-яких ділянок.

 

Галова нематода - цей шкідник є черв'яком в довжину до 2 мм. В процесі пошкодження коренів комахи змінюються і стають галлами. Дізнатися про появу шкідника можна за сповільненим росту рослин і їх загальному нездоровому і млявого увазі. Якщо вчасно не вжити заходів, то рослина загине.

 

Обробляти томати отруйними препаратами не варто, краще скористатися засобом Фитоверм. Також з метою профілактики можна облаштувати грядку з томатами біля цибулі або часнику.

 

Голі слимаки - зовні цей шкідник представляє собою досить великого молюска в довжину близько 10 см, часто садівники беруть його за равлика. Слимаки можуть завдати непоправної шкоди рослині, поїдаючи його листя і плоди. Дізнатися про появу шкідника можна по слизу, яку можна буде виявити біля грядок.

 

Боротися з голими слимаками можна, розсипаючи по землі тирса, ялинкові голки, яєчну шкаралупу або червоний перець. Все це доставить вредителю великий дискомфорт.

 

Мабуть, один з найнебезпечніших - Совка. А саме стадія гусениці. Зазвичай напад відбувається, коли томати починають активно дозрівати. Єдиним народним методом боротьби з нею є зола. Розсипте її навколо рослини. Також є різного роду, в тому числі і біологічні препарати проти даного шкідника.

 

Ще одним представником шкідників для томата є всіма улюблена Тля! Куди ж без неї. Простіше назвати, куди даний городній шкідник НЕ селиться своїми колоніями. Як тільки помітите колонію даного комахи, дійте негайно! У народі добре користується метод осипання рослини Тютюнової пилом. Менш сильний ефект дає зола. В агрохімії також представлено багато інсектицидів, для боротьби з нею. Також не варто забувати, що тлю розносять мурашки. Слідкуйте за даними комахами на своїй ділянці, тому що де мурахи, там і тля.

 

Маючи на своїй ділянці грядки, варто періодично оглядати рослини на наявність з'явилися шкідників, особливо культури, які можуть легко загинути внаслідок з'явилася зарази. Чим раніше буде помічена загроза, тим простіше буде її усунути.


Шкідники помідорів і боротьба з ними

Кожен садівник або городник, вживає всіх можливих спроби для збереження свого врожаю. Адже протягом усього сезону, всіляко залицявся за своїм дітищем. І буде прикро, якщо через хворобу або шкідників, поляже весь урожай. Томати - дуже популярна культура в наших городах, а у ентузіастів і в садах.

 

Профілактика

• Купуйте хороший посівний матеріал, дезинфікуйте його розчином марганцівки;

• Дотримуйтесь сівозміну;

• Не відходьте від правил агротехніки вирощування томатів;

• Проводьте під час підгодівлі і формуйте у рослин імунітет до захворювань

Є кілька хвороб, які заносять комахи шкідники, і для боротьби з ними існують як народні методи, так і агрохімія.

Шкідники розсади томатів бояться наступного настою - настій з часнику. Для приготування настою візьміть головки і надземну частину часнику приблизно 1.5 склянки і залийте 10 літрами води. Залиште в темному місці на добу, після процідіть і додайте 2 г марганцю. Обробки проводяться тривало, і обов'язково з'явиться хороший результат. Це один з основних методів.

Перша обробка проводиться перед процесом зав'язування плодів, далі через 10 днів. Після кожні 15 днів, до кінцевого збору врожаю.

З агрохімії представлені препарати фунгіциди, що містять в своєму складі бактеріальну культуру Baccilius subtilis 26 Д. Інтервал обробок можна знайти на упаковці препарату.

Шкідники помідорів можуть стати причиною серйозної хвороби - мозаїка, досить помітна хвороба. При її появі листя томатів скручуються, і також набувають мозаїчний вигляд. Для боротьби з цією хвороби слід розвести 1 г марганцю на 10 л води і обприскати хворе рослина. По можливості видалити уражені ділянки.

Якщо рослина росте на грунті, де присутня нестача кальцію, то цілком може виявитися така хвороба, як Вершинна гниль. Вона дуже схоже на Фитофтороз, але для неї не потрібна висока вологість. Методи боротьби з нею такі ж, як з фітофторою.

Якщо у вас заболіло одну рослину, то краще видаліть його з коренем і спаліть. Тому що є ризик втрати всього врожаю. Буває, що навіть досвідчений городник, може прогледіти перші симптоми хвороби, де лікування становить високі відсотки. І намагається врятувати рослина різними методами, а хвороба переходить на здорові кущі. Головне правило: Чим довше тримається хвороба на рослині, тим менше шансів його лікування!

Комахи шкідники на помідорах можуть завдати великої шкоди, тому краще вживати профілактичні заходи і при виявленні комах негайно проводити обробку.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше