Спеціальні ціни для агромагазинів

Шкідники огірків

Шкідники огірків

Огірок має велику популярність і його часто їдять незалежно від пори року. Можна вживати його в їжу свіжим, можна маринувати або солити, а також додавати в салати. Оскільки огірки соковиті, багато шкідників любить їх. То як врятувати огірки від шкідників?

Шкідники огірків можуть зіпсувати рослину так:

 • Псують листя, а саме роблять дірки, внаслідок чого рослина погано росте;
 • Висмоктують сік із стебла – це сильно виснажує огірок і рослина гине;
 • Їдять насіння та розсаду.

Саме тому потрібно вживати заходів, щоб захистити цю культуру та отримати добрий урожай.

Якщо ви не знаєте, чим обробити огірки від шкідників, ви можете замовити засоби захисту рослин на нашому сайті. Асортимент таких засобів дуже великий, а ціни доступні кожної людини. Прочитавши всі характеристики, ви зможете підібрати саме засіб від шкідників, щоб захистити огірки максимально ефективно.

Які існують методи боротьби зі шкідниками огірків?

Існують різні методи, зокрема виділяють такі, як:

 • Народні;
 • Хімічні;
 • іологічні;
 • Агротехнічні та багато інших.


Павутинний кліщ

Якщо у вас огірки ростуть у теплицях, цей кліщ може з'явитися там, оскільки він любить високу температуру. Саме тому потрібно регулярно провітрювати теплицю, щоби ці шкідники не оселилися на огірках. Шкідники можуть бути жовтого, червоного чи зеленого кольору. Личинки висмоктують сік із листя огірка, внаслідок чого вони сохнуть і в'януть. Рослина стає слабкою, у неї не вистачає сил на те, щоб огірки були великі та соковиті. Якщо личинок дуже багато, то на листку може бути тоненька павутинка. Самки кліща відкладають до 100 яєць на день, а личинки вилуплюються вже через 5 днів. Однак якщо холодна погода, то вилуплення може затриматися до 30 днів.

Крім цього, через кліщ може передаватися така хвороба, як сіра гнилизна. На огірку з'являються мокрі плями, що починають гнити. Потім місці плям з'являється сірий пушок. Такі огірки вже не можна їсти. Через кліща може загинути до 60 відсотків урожаю. Саме тому потрібно швидко вживати заходів, щоб урятувати рослину.

Для того, щоб боротися зі шкідниками, теплицю потрібно регулярно провітрювати, щоб надходило свіже повітря, а також не допускати зниження вологості повітря, оскільки це ідеальні умови для розмноження кліщів.

Якщо огірки ростуть на городі, можна посадити редьку - її запах відлякує шкідників, тому огірки будуть під захистом. Можна обприскувати огірки різними пестицидами, настоями чи розчинами нашатирного спирту. Однак важливо знати, що у кліща дуже сильний імунітет і він швидко звикає до пестицидів, тому їх потрібно постійно чергувати.

 Білокрилка

Білокрилка - це метелик, який може шкодити огіркам як у повітрі, так і в ґрунті. Метелики відкладають яйця, з них вилуплюються личинки, а тоді вони п'ють сік з листя і стебла, тим самим виснажують рослину. Листя починає в'янути, опадати, а рослина засихати.

Білокрилки дуже швидко розмножуються, тому вони можуть завдати великої шкоди огіркам та знищити весь урожай, оскільки селяться переважно колоніями. За одне літо може зрости 10-15 поколінь білокрилок. Крім цього, вони переносять будь-які віруси, що може занапастити всі огірки.

Для того, щоб запобігти появі білокрилки, потрібно продезінфікувати землю в теплиці. Шкідники огірків у відкритому ґрунті не переносять мильний розчин, яким рекомендують обприскувати огірки.

Якщо у вас огірки в теплиці, то на двері можна повісити сітку, а також розкласти липкі стрічки для мух, це допоможе зменшити кількість білокрилок і врятувати врожай огірків.

Попелиця

Це дуже маленька комаха, проте вона може завдати великої шкоди і знищити врожай огірків. Попелиця селиться виключно колоніями і дуже швидко розмножується. Попелиця переносить багато вірусів і після неї рослина часто вражає велику кількість грибків.

Рекомендують вчасно прополювати огірки та викидати бур'яни, щоб шкідники кореневої системи огірків там не жили. Можна садити між огірками такі рослини, як:

 • Базилік;
 • Петрушку;
 • Мелісу;
 • М'яту;
 • Коріандр.

Ці рослини мають сильний запах, який відлякуватиме попелицю. Крім цього, вони приваблюють сонечок, а ті, у свою чергу, харчуються личинками та дорослими особинами. Якщо ви вже побачили попелицю на огірках, потрібно обробити їх розчином часнику.


Ведмедка

Інша назва цього шкідника – капустянка. Вона має великий розмір близько 10 сантиметрів. Живе під землею, там гніздиться. Однак основною шкодою є те, що вона перегризає коріння огірків, тим самим знищує рослину. Цей шкідник дуже швидко розмножується, тому, якщо ви вчасно не вживете заходів, він може перегризти все коріння в огірків.

Можна боротися з капустянкою за допомогою чорнобривців. Ці квіти мають сильний аромат, капустянка погано його переносить. Крім цього, можна ловити її за допомогою пива та води. Рідини наливають у банку, ставлять під нахилом і після цього закопують у землю. За день можна впіймати до 20 дорослих особин.

 Мурахи

Мурахи люблять тепло, тому їх часто можна побачити в теплицях, селяться вони цілими колоніями і п'ють сік з огірків, що призводить до зменшення плодів, засихання листя і взагалі рослина втрачає силу.

Боротися з мурахами можна за допомогою нашатирного спирту або просто посадити між рядами огірків петрушку, помідори або м'яту. Якщо це не допомогло, і мурахи все одно псують огірки, варто боротися з ними хімічними препаратами. Можна підібрати спеціальну отруту, внаслідок якої мурахи вмирають або розкласти між огірками манку. Вона має здатність набухати і коли мурахи з'їдять її, вона розриває їх зсередини. Завдяки цьому ви зможете вирощувати огірки та збирати добрий урожай.

Якщо вчасно розпочати боротьбу зі шкідниками, а також проводити профілактику, то у вас буде великий та щедрий урожай, а огірки завжди будуть здоровими.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше