На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Шкідники і хвороби цибулі

Шкідники і хвороби цибулі

Шкідники та хвороби цибулі

Цибуля відносять до найдавніших культур в овочівництві. Існує багато його видів, проте найпопулярнішим є цибуля ріпчаста.


Щоб отримати врожай великих цибулин, як посадковий матеріал беруть сівач з цибулинками розміром від 1 до 2 см. Перед посадкою в грунт цибулинки попередньо обробляють. За 3-4 дні починають прогрівання за +30-40°С. Далі на 9-10 годин замочують сівач у розчині комплексного добрива, а перед висадкою опускають у насичений розчин марганцівки, витримують 8-10 хвилин, промивають проточною водою і починають посадку. Але що робити, якщо шкідники цибулі намагаються зіпсувати врожай.


Шкідники цибулі: як боротися

Не потрібно панікувати побачивши того, що на ваших грядках завелися шкідники, краще вживіть заходів для боротьби з ними. Бажано обходитися без хімії. Будьте терплячі – і результат не забариться, він не відразу задовольнить ваші очікування, але буде. Натуральні препарати дуже м'які, зате абсолютно нешкідливі, до того ж ще є і додатковим підживленням для рослин. Як захистити цибулю від шкідників?

1. Капустниця. Це білокрилий метелик, у боротьбі з яким знадобиться чимало зусиль. Гусениці цього метелика протягом літа шкодять багатьом овочам, у тому числі й цибулі. І завдання дачників – захистити рослину від навали цих шкідників. Хімікати використовувати небажано, тому комах потрібно відлякати.

Один із багатьох засобів захисту - це розсіл капусти, в ньому замочують цибулю, перед посадкою. Обробка цибулі від шкідників потрібна і дорослим рослинам. Лікування проводять шляхом поливу під корінь, приблизно по півсклянки на одну рослину. Такі грядки метелика облітають.

2. Гусениць білянки можна позбутися тим же капустяним розсолом. У період льоту метеликів треба залити один кілограм перекисної капусти 2-3 літрами води, дати настоятися три дні, процідити, додати мила і обприскати рослини.

3. Боротьба зі шкідниками цибулі повинна включати - біля кожної рослини посипати грунт тютюновим пилом, це теж відлякує всяких шкідників.

4. Укриття грядок нетканим матеріалом, агроволокном врятує від овочевих мух та капустяних білянок.

5. Капустяна совка. Нічний метелик. Відкладає яйця на внутрішній стороні капустяного листа. Є великим шкідником цибулі, тому досвідчені дачники не садять цибулю та капусту разом. Після того як метелик відклав яйця, потім з'являються гусениці зеленого кольору, які поїдають цибулеве пір'я, тим самим шкодять цибулині.

Махорку розсипати або зробити настій: приблизно 2 склянки махорки настояти 2 доби на 10 л води.

Хрестоцвіті блішки. Сильно ушкоджують пір'я, вигризаючи поглиблення, від чого вони засихають. Згідно з описом, розмножується при сухій та спекотній погоді.

Захист цибулі від шкідників та хвороб повинен включати - знищення кладок під час огляду пір'я. Допоможуть також часті поливи шляхом дощування. Запилення деревною золою, хоча б раз на тиждень.

Спосіб боротьби - обприскування настоями тютюну, часнику, картопляного бадилля та помідорного.

Є препарати для боротьби з блішкою "Кінімікс". Меродля робочого розчину – на 1 відро 2,5 мл або «Іскра» – 1 таблетка на 1 відро.

Попелиця також завдає великої шкоди цибулі. Дуже дрібні шкідники, що смокчуть сік з пір'я цибулі. Вони деформуються, стають схожими на купол.

Шкідники цибулі та боротьба з ними повинні мати регулярний характер. Потрібно проводити часті обприскування в місцях скупчення попелиці. Запилювати деревною золою. Настої: 1 склянка золи з дерева +1 склянка тютюнового порошку + 1 ст. ложку рідкого мила на 1 відро води.

Цибулева муха – свої активні дії цибульна муха починає у травні. Вона завдає великої шкоди цибулі. Як тільки зацвітає вишня та кульбаби, вона починає свою «роботу», відкладає личинки біля цибулі у ґрунт, які у свою чергу проникають у головки цибулі, прокладаючи характерні ходи, через що рослина в'яне та загниває.

Боротися з мухою цибулі потрібно народними засобами, відлякуючи її, наприклад настоями, або посипати посадки тютюновим пилом, змішану із золою 1:1.

Потрібно проводити передпосівну обробку насіння, тому що личинки можуть перебувати і в насінні:

  •  Цибулю сівач прогріти протягом 10 хв у гарячій воді 45°С.
  •  Насіння цибулі чорнушки вимочити в холодній воді протягом 4 годин, потім на 10 хв помістити в гарячу воду 48-50 ° С і знову залити холодною водою.

Цибуля ріпчаста пошкоджує і цибулевий потайнохоботник. Це жук довжиною 2-2,5 мм. Його можна вивчити на фото. Зимує під залишками торішніх рослин, а навесні перебирається на свіжі сходи. Самка відкладає яйця всередині листя. Личинки харчуються м'якоттю листя, виїдаючи їх до скелета, об'їдають лист цибулі, з боків листа утворюються білі плями. Зелена частина починає засихати, що призводить до загибелі рослини.

Обробку проводять інсектицидами Агролан, Конкорд не пізніше ніж за 2-3 тижні до збирання врожаю.

Допоможе і міцний розчин солі, якщо їм пролити грядки, а потім через кілька годин водою.

У період масового літа мух, опудрити ґрунт золою, тютюновим пилом.

Ще один численний шкідник цибулі – це трипси. Малопомітні комахи, розмір яких лише 0,5-2,0 мм. Забарвлення дорослих комах чорне або коричневе, личинки за кольором білі, сіруваті. Вони висмоктують сік із листя, плодів, забруднюють рослини своїми виділеннями. Особливо активні у спеку. Якщо їх багато, то треба боротися інсектицидами. Вважається одним із найстійкіших шкідників.

Щоб заходи боротьби зі шкідливими комахами приносили успіхи, потрібно дотримуватись деяких правил вирощування цибулі:

  •  Перекопувати пасма восени і знищувати всі залишки.
  •   Дотримуватися сівозміни – не сіяти цибулю кілька років поспіль на одному місці.
  •  Виробляти змішані посадки цибулі та моркви.
  •  Обробляти насіння перед посадкою.

Для отримання хорошого врожаю важливо не лише боротися зі шкідниками в період росту, а й правильно садити овочі, доглядати ґрунт.


Підготовка ґрунту

Ґрунт для весняної висадки цибулі сівбою готують восени. Після ретельного очищення від залишків рослин ґрунт дезінфікують мідним купоросом (1 ст.л. на відро води), при необхідності нейтралізують кислотність внесенням доломітового борошна і перекопують. Для глибокого промерзання ґрунту перед настанням заморозків грядку рясно поливають водою, а при випаданні снігу його видаляють. При використанні цих заходів земля промерзає глибоко, а цибуля, посаджена на грядку після такої обробки, практично не ушкоджується хворобами.

Грунт цибуля віддає перевагу родючому, легкому, пухкому. Навесні її прогрівають до +12-15 ° С, покривши на кілька днів поліетиленовою плівкою. Строки висадки – початок травня.


Посів

Висівають насіння цибулі в борозни з відривом 8-10 див. Між борознами – до 25 див. Борозни попередньо проливають водою. Перші сходи з'являються на 6-7 день. Подальший догляд за рослинами включає полив, розпушування, прополювання і підживлення.

У період із травня до початку липня потреба рослин у волозі найвища, тому полив проводять щотижня теплою водою (вище +18°С). До липня частота поливу скорочується до 1 разу на 10 днів. Цибулю поливають під корінь, щоб не пошкодити перо. Припиняють полив за 18-20 днів до початку збирання врожаю.


Догляд

Прополювання і розпушування проводять регулярно, найкраще, коли грунт досить вологий. Розпушування рекомендується робити не глибше 3 см.

У період зростання цибулин підживлення роблять 2-3 рази. З появою перших стрілок проводиться підживлення розчином сечовини або рідкими комплексними добривами у розрахунку 2 ст. л. на 9-10 л води. Через 15-20 днів після першої можна провести друге підживлення - розчином нітрофоски в розрахунку 2 ст.л. на 9-10 л води. Третє підживлення роблять після того, як сформується цибулина діаметром 3,5-4 см. Для підживлення береться розчин суперфосфату з розрахунку 1 ч. л. на 9-10 л води.

Якщо врахувати всі нюанси, хвороби та шкідники цибулі будуть нестрашні.

Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше