Спеціальні ціни для агромагазинів

Види бур'янів

Види бур'янів

Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикається кожен фермер, є поява бур'янів. Вона представлена ​​різними дикорослими рослинами, які з'являються на грядках з різними культурами. В результаті непрохані гості починають конкурувати з окультуреними рослинами за вологу та поживні речовини у ґрунті, що негативно позначається на врожайності та якості зібраних овочів, фруктів, ягід.

 Багато городників не знають, як боротися із бур'янами. Тому єдиним варіантом для них є часта прополка, яка забирає чимало часу та сил. Боротьба з бур'янами на ділянці може відбуватися не тільки фізичними заходами. Але щоб правильно підібрати спосіб, потрібно знати про різновиди та особливості дикорослих рослин.

Види бур'янів, які найчастіше зустрічаються фермерам

Нижче пропонуємо Вам ознайомитися з найбільш поширеними рослинами, які часто з'являються на грядках:

 • Кульбаби.
 • Бодяк польовий.
 • Мокриця або зірочок.
 • Борщовик Сосновського.
 • Осот польовий.
 • Зняти.
 • Березка.
 • Пирій повзучий.

Кожна рослина має свої особливості. Наприклад, найбільш злісним шкідником є ​​бодяк польовий. Ця рослина дуже швидко може сформувати на грядках досить густі чагарники. Коренева система може йти вглиб ґрунту на 3 м і більше. Після цвітіння утворюються плоди у вигляді сім'янок, які мають розміри лише 3 мм. Через невеликі розміри та вагу вони легко розносяться на великі території, через що ця рослина швидко поширюється.

 Якщо Ви вивчаєте види бур'яну, варто звернути увагу і на берізку польову. Його також можуть називати в народі берізкою. У період цвітіння він покривається біло-рожевими квітами. Березка шкідлива грядкам тим, що дуже швидко розростається і притінює посіви. В результаті це призводить до поступового уповільнення зростання, зупинки розвитку та загибелі культур.

Сміттєва трава може бути:

 • За тривалістю життя: багаторічним, малолітнім.
 • За способом харчування: непаразитні, паразитні, напівпаразитні.

Найбільш поширеними проблемами, що виникають через бур'яни, є:

 • Зменшення кількості вологи у ґрунті. Це відбувається через те, що бур'яни зазвичай мають велику і розвинену кореневу систему, яка може досягати декількох метрів, і поглинає велику кількість води.
 • Виникнення нестачі поживних речовин у ґрунті.
 • Створення небажаної тіні для рослин.
 • Тонкостеблові види бур'янів механічно впливають на ґрунт, що призводить до переплетення посівів.
 • Поширення бур'янів призводить до створення сприятливих умов для поширення різноманітних захворювань.
 • Погіршення якості та кількості врожаю.

Розібравшись з тим, які є види бур'янів, можна підібрати оптимальний метод боротьби з ними. Використовуються такі способи:

 1. Ручний.
 2. Механічний.
 3. Хімічний.
 4. Мульчування.

Усі способи боротьби з бур'янами має свої переваги та особливості. Кожен городник вибирає той варіант, який потрібен у тій чи іншій ситуації.

Ручна боротьба є найбільш складною. Вона забирає чимало часу та сил у фермерів. Цей варіант актуальний у тому випадку, коли потрібно акуратно видалити бур'яни, які ростуть впритул з посадженими культурами. Використовувати такий метод рекомендується в тому випадку, коли бур'ян молодий.

Механічна боротьба передбачає здійснення перекопування навесні чи восени. Це дає можливість запобігти проростанню насіння, яке залишилося в грунті.

Хімічна боротьба з бур'янами має на увазі використання спеціальних засобів – гербіцидів. При виборі препаратів варто звертати увагу на різновиди рослин, на які він діє. Найбільш поширеними засобами, які можна придбати у спеціалізованих магазинах є:

 • Деймос. Цей препарат показує високу ефективність при використанні проти дводольних широколистих трав.
 • Міура – ​​засіб, який використовується в основному для захисту від поширення бур'янів на посадках злакових культур.

Можна також використовувати комбінації цих препаратів для отримання високої результативності.

Мульчування – цей варіант має на увазі укриття ґрунту навколо посаджених культур спеціальним матеріалом. Як останній може виступати торф, солома, хвоя, тирса, синтетичні матеріали, наприклад, агроволокно і т.д. Це робиться не тільки для того, щоб запобігти насінню бур'янів доступу до сонячного світла, але й допомагає зберегти в грунті більше вологи.

Розібравшись з тим, які є бур'яни і як з ними боротися, фермери можуть своєчасно вживати заходів щодо їх виведення, що дозволить отримати добрий урожай від посаджених культур.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше