Спеціальні ціни для агромагазинів

Врожайні сорти ранніх томатів

Врожайні сорти ранніх томатів

У більшості різних сортів томатів період зростання та розвитку триває 80 діб.

Головним у виборі сорту слід враховувати ранню врожайність та хорошу лежкість томату.

В одних сортів урожай може довго лежати і зберігатися, другі - миттєво псуються, але мають відмінні смакові якості. Ранньостиглий вид можна ростити цілий рік, термін стиглості 70 діб.

Ранні сорти помідорів - особливості

Багато ранніх сортів помідорів відносяться до детермінантного вигляду. Зростання їх зупиняється на стадії формування 5-6 пензлів. Він не є рекордсменом щодо кількості врожаю. У нього коренева система розташовується неглибоко. Невеликі кущі хороші для посадки у відкритому ґрунті, теплицях та під плівкою.

Сорти ранніх помідорів формують невелику кількість паростків. Досягають зростання 50-70 см.

 

Відмінності таких сортів помідорів від інших:

 • щільний стовбур;
 • міжвузелля укорочені;
 • невеликий зріст.
 • невелике коріння;
 • догляд мінімальний;
 • великий урожай;
 • дружно дозріває.

Краса такого овочів є у швидкому дозріванні. Розсаду треба засівати пізніше, ніж у звичайних варіантів. При нестачі світла не витягується. Виростає хорошим, сильним, невеликим, з міцним корінням.

Стовбури здатні накопичувати багатий запас корисних речовин. Розмір листя на 20% більше, ніж в інших. Ці помідори не формують гілки, зате самі можуть загальмовувати розвиток.

Ранні помідори мають подібність до штамбових томатів, у них маленький кущ, у якого міцний стовбур, купна маківка. Їх необов'язково формувати та пасинкувати.

 

Ранні сорти томатів – позитивні сторони

Головне, ніж гарні ранні сорти помідорів, так швидким дозріванням – вже у червні готовий до вживання. Хороша місткість кущів невеликого розміру дає змогу заощадити місце на відстані. Ультраранні сорти томатів добре переживають посуху та сильні холоди.

Головні плюси ранньостиглих томатів:

 • не мають додаткових відростків, низькорослі;
 • овстий ствол, йому не потрібна опора;
 • коріння знаходиться глибоко. Саджанці чудово видобувають вологу та інші корисні речовини та мікроелементи;
 • можна висаджувати близько один до одного – від цього врожай зростає;
 • добре укорінюються навіть після пересадки в землю;
 • чудово переносять несприятливі умови клімату – швидкі стрибки температур, холоду, зміни якості землі, невибагливі у вирощуванні;
 •  швидке формування зав'язі;
 • формування рівних плодів.

Серед вищезгаданих переваг є ще інші – стійкість до захворювань, до шкідників можуть рости на будь-якому вигляді грунту.

Найраніші сорти помідорів - опис

Основна умова для вибору сорту – дотримання вимог клімату у сфері землеробства. Насіння томатів має відмінний імунітет до різних недуг.

Популярні врожайні сорти ранніх томатів для відкритого ґрунту:

1. Яна – стійкий до сильних холодів сорт ранніх помідорів. Специфіка - має округлу форму, є маленькі нерівності, забарвлення яскраво-червоне, важить плід 80 г. Також має гарний смак. Плодючість від 2 кг на м. кв. Перші плоди помідорів з ознаками біологічного дозрівання формуються через 80-90 днів після посіву. Вони мають прекрасний імунітет до кореневої, вершкової гнилі, плямистості та фітофтори. Легко переносять напади попелиці та борошнистої роси.

2. Едімар – гібрид, який можна вирощувати у всіх областях України. Довга-овальні томати червоного забарвлення важать 55 г. Пружна шкіра оберігає плоди від тріщин.

8-10 кущів можна посадити на одному квадратному метрі, з них можна отримати 10 кілограмів з кожного куща. Це високоврожайний сорт, термін дозрівання якого настає через 80 днів після того, як насіння було посіяно.

3. Шейк – вид ранньостиглий. Досягає заввишки близько 1,5 м. М'яка, товста шкіра оберігає помідори від появи тріщин. Придатний для виготовлення паст, соусів та соків. Дозріває терміном до 100 днів, досягає технічної зрілості вже 80 днів. Сорт варто вибирати, якщо помідори висадять у півтіні. Такі умови йому не страшні. Також таким томатам нестрашний короткий день, а значить, їх можна вирощувати у теплиці у березні.

4. Хапінет - томати круглої форми, середньої щільності, з червоним забарвленням, важать 30 - 60 грам. Плодючість при вирощуванні на грядках приблизно 3 кг на квадратний метр. Має сильний імунітет до недуг грибкового походження. Хапінет плодоносить незалежно від погодних умов, а отже, щороку врожай буде рясним.

5. Флорида - швидкозрілий різновид сорту з великими, товстими і свіжими помідорами. Дає багатий урожай за будь-яких погодних умов. Підійде для вирощування та висадження у помірному кліматі. Придатний для вживання у свіжому вигляді, чудово підходить для салатів, виготовлення томатного соку, пюре та інших заготовок. На фото можна побачити їх чудовий вигляд.

6. Фламінго - при повному визріванні виходять плоди червонувато-рожевого забарвлення. Це великі томати, які досягають ваги 250 грамів. Фламінго не схильні до захворювань. Кущі міцні і за великої ваги плодів, не вимагають опори.

7. Уно – у такого сорту плоди встигають одночасно. Здебільшого вирощуються на продаж. Вони невеликі, придатні для консервування та в'ялення.

8. Трипл – виростає саджанець до 50 см. Помідор має ароматний запах. Плоди у формі овалу. Технічної зрілості досягають 80-90 днів. Плоди мають підвищену лежкість.

9. Тропікал Джем - цей сорт годиться для салатів. Чудово переживає стрибки температури, тривала відсутність поливу. Але йому важливо формувати кущ і закріплювати на опорі.

10. Тревіс – зовні схожі з плодами сливи. Недозрілі томати добре зріють удома. Дозрівають за 90 днів.

11. Стромболіно – дрібні плоди, які добре підходять для консервування. Сильний імунітет до вірусних захворювань. На одному саджанці можна зібрати майже 100 штук маленьких плодів червоного кольору.

12. Семарол – підходить для пророщування в умовах північних регіонів. Стиглість плодів настає з липня по вересень. Плодоносить по 7-10 кілограмів на квадратний метр.

13. Садін - він стійкий до холодів. Урожай можна збирати через 3 місяці. Сильний імунітет до хвороб пасльонових.

Сортів, які приносять урожай вже через 70-90 днів після посіву насіння, багато. З помідорів, призначених для відкритого ґрунту, можна назвати наступні - Редберрі, Руфус, Сан-Парадайз, Річі, Південь, Ескорт.

Утворення куща

Щоб помідори правильно росли та розвивалися, потрібно знати, як сформувати кущ.

 • Коріння у помідорів, які визрівають швидко, розташовані глибоко і отримують хороше харчування. Через це кущі у цих сортів пухнасті, гілок багато. Отже, потрібна ліквідація низького листя і відростків протягом етапу зростання та розвитку (зрештою саджанець дасть 7-8 дозрілих гілок);
 • листя в низькій частині саджанців краще обрізати у міру зростання куща на 20 см;
 • верхівку краще обрізати так - помітити найтовстіший і міцніший стовбур, і видалити відростки, зав'язі квітів і найдрібніші плоди за його межами;
 • потрібно видалити все листя, яке знаходиться під плодами, коли воно сформувалося;
 • видаляти пасинки щотижня.

Обрізання та прищипування краще здійснювати вранці в суху погоду, інакше в несприятливу погоду мокрий зріз стане осередком зараження.

Помідори, як і інші овочі, потребують акуратного ставлення до них. Потрібно регулярно поливати їх, розпушувати землю та вносити добрива. Тоді врожай буде багатим та смачним.


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше