Спеціальні ціни для агромагазинів

Tutaabsoluta - томатний листової мінер або томатний точильщик.

Tutaabsoluta - томатний листової мінер або томатний точильщик.

Рекомендації для стійкого й ефективного контролярезістентності до інсектицидів.

 

Ефективний контроль резістентностік інсектицидів (IRM) разом з інтегрованою боротьбою з шкідниками (IPM) життєво важливо для глобального захисту врожаю, стійкого сільського господарства і поліпшення громадської охорони здоров'я, а також є важливим елементом відповідального управління продукцією.


IRACResistanceActionCommittee (IRAC) була заснована в 1984 році і діє в якості спеціальної технічної групи галузевої асоціації CropLifeInternational, щоб обеспечіватькоордінацію індустрії захисту сільськогосподарських культур для запобігання або затримки розвитку устойчівостік пестицидів у шкідників (комах і кліщів). В даний час, у багатьох країнах світу є комітети груп IRAC, що займаються дослідженнями і реагуванням на місцеві проблеми виникнення резистентності, а також батьківська міжнародна група IRAC, яка забезпечує координуючу та підтримуючу роль на глобальному рівні.

 

Розробка нових безпечних продуктів стає все більш складною і дорогою, тому вкрай важливо захистити ці ефективні на ринку продукти від розвитку резистентності. Більш того, через зменшення винаходу нових інсектицидів та нормативного тиску, що скорочує число доступних на ринку старих хімікатів, «набір» іспользуемихінсектіцідов зменшується, що робить ефективну IRM як ніколи важливою.

 

 Tutaabsoluta агресивний шкідник

Томатний листової мінер Tutaabsoluteta (Meyrick) (Lepidoptera: Gelechiidae) шкідником, що має велике економічне значення в деяких країнах Латіснкой Америки і Середземноморського басейну. Його основним господарем є томат, хоча підходящими господарями також є картопля, баклажан, квасоля, фізаліс і різні дикі пасльонові рослини.

 

T.absoluteta, синоніми Gnoromoschemaabsoluteta (Clarke, 1962) іScrobipalpulaabsoluteta (Повольний, 1964) характеризується високим репродуктивним потенціалом. Кожна самка може відкладати до 300 яєць кремового кольору, і кожен рік можна виробляти 10-12 генерацій. У томатів вона може пошкоджувати будь-яку частину рослини на будь-якій стадії вегетації і може викликати до 100% втрати врожаю, хоча личинки воліють верхівкові нирки, ніжні нові листочки, квіти і зелені плоди.

 

Цей шкідник перетинає кордони і знищує томатну продукцію як в закритому, так і у відкритому грунті. Боротьба, що з Латинської Америки T. absoluta недавно поширилася через заражені фрукти і пакувальні матеріали в Європу, Північну Африку і на Близький Схід. З огляду на її агресивну природу і потенціал знищення врожаю, T. absoluta швидко стала основним шкідником, що викликає занепокоєння в цих нових регіонах.

 


  Втрати і ознаки зараження

 

Зараження рослин томата відбувається протягом усього циклу вирощування. Пошкодження в результаті харчування наноситься личинками різного віку і всій рослині. На листі личинки живляться мезофіл, утворюючи листові міни неправильної форми, які згодом можуть піддаватися некрозу.Лічінкі можуть утворювати великі ходи в стеблах, які впливають на розвиток рослин. Плоди також пошкоджуються личинками, а їх ходи використовуються вторинними патогенами, що призводить до гниття плодів. Ступінь зараження частково залежить від сорту культури. Потенційна втрата врожаю на томатах (кількість і якість) значна і може досягати 100%, якщо не контролювати шкідника.

    Опис комахи і його життєвий цикл

 

T. absoluta відноситься до мікрочешуекрилим комахою. Дорослі особини (імаго) сріблясто-коричневого кольору, 5-7 мм завдовжки. Повний життєвий цикл цього шкідника складає в середньому 24-38 діб, за винятком зимових місяців, коли цикл може бути продовжений до більш ніж 60 діб. Мінімальна температура для біологічної активності T. absoluta становить 4 ° С.

 

Після спарювання самки відкладають до 300 окремих дрібних (0,35 мм) циліндричних яєць кремово-жовтого кольору, які виявляються поряд з рахисе (центральною жилкою). Тільки що вилупилися личинки світло-жовті або зеленуваті і мають довжину всього 0,5 мм. У міру дорослішання личинки набувають темно-зелений колір і характерну темну смугу позаду головної капсули. Личинки бувають чотирьох вікових груп. При наявності їжі личинки не вступають в діапаузу. Окукліваніе може відбуватися в грунті, на поверхні листя, в мінах або в пакувальному матеріалі. Якщо окукливание відбувається не в грунті будується кокон. За рік може змінюватися 10-12 поколінь. T. absoluteta може зимувати у вигляді яєць, лялечок або дорослих особин в залежності від умов навколишнього середовища. В умовах відкритого грунту T. absoluteta зазвичай не піднімається вище 1000 м над рівнем моря.

Ризик розвитку резистентності до інсектицидами у T. absoluta

Шкідники, такі як T. absoluta, з високою репродукцією здатністю і коротким життєвим циклом схильні до вищого ризику розвитку резистентності до інсектицидів. Цей ризик значно зростає, коли боротьба з шкідниками заснована виключно на хімічному контролі з обмеженою кількістю доступних ефективних інсектицидів. Така ситуація зазвичай призводить до збільшення частоти їх використання і, отже, до збільшення відбору і тиску для розвитку резистентності. T. absoluta протягом десятиліть була основним шкідником томатів в Латинській Америці і стійка до різних способів впливу. Через цю історію резистентності, можливо, що виведені нові популяції, що можуть висловлювати ті ж особенностірезістентності, що і в Латинській Америці.

 

Мета IRAC полягає в тому, щоб сприяти налагодженню зв'язків між виробництвом і науковим / консультативним спільнотою, сприяти моніторингу стійкості до тих чи інших препаратів і просувати розробку, і використання стратегій управління виникненням резистентності. Це забезпечить більш тривалий термін служби доступного набору інсектицидів, включаючи нові класи продуктів, які ще не набули широкого поширення.

 

Глобальне положення справ щодо резистентності

 

Стан резистентності в Латинській Америці в порівнянні з Європою, Північною Африкою та країнами Близького Сходу:

 

Відомо, що в Північній Америці високий рівень і широка резистентність існують у польових популяцій T. absoluteta, головним чином, до органофосфати (група МОА 1В), піретроїдів (група МОА 3А), активаторам хлоридного каналу (група МОА 6) і бензоілмочевіни (група МОА 15). Ступінь резистентності, мабуть, корелює з більш широким використанням цих сполук виробниками, і профілі резистентності, мабуть, швидко ухиляються від згубного впливу інсектицидів. Більш поширені механізми резистентності, мабуть, мають метаболічний характер (підвищена активність специфічних ферментів впливають на детоксикацію). Крім того, є припущення, що резистентність може бути полифакториальное, і в ній бере участь кілька генів. У Латинській Америці також розвивається стійкість до нових класів інсектицидів, введеним в широке використання після 2000 року (Silvaetal. 2011).

 Локальна оцінка і ефективність інсектицидів

 

Локальна оцінка ефективності інсектицидів дуже важлива і повинна розглядатися як перший крок в будь-якій локальній програмі контролю цього шкідника:

 

Популяції T. absoluta, присутні в даний час в Європі, країнах Близького Сходу і Північної Африки, були спочатку завезені з Латинської Америки, де були зафіксовані високі рівні стійкості до одного або декількох інсектицидів. Через цю історію резистентності, можливо, що виведені нові популяції, що можуть висловлювати ті ж особливості резистентності, що і в Латинській Америці. В результаті, європейські популяції T. absoluta вже можуть бути помірно або високо стійкі до одного або декількох інсектицидів, навіть якщо вони не використовувалися в недавно заражених регіонах. Тому вкрай важливо, щоб регіональні технічні експерти оцінювали ефективність зареєстрованих інсектицидів, перш ніж рекомендувати їх використання.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше