Спеціальні ціни для агромагазинів

Tuta absoluta - томатний листової мінер або томатний точильщик.

Tuta absoluta - томатний листової мінер або томатний точильщик.


  Ключова стратегія контролю - інтеграція заходів контролю

Основою ефективного та сталого контролю T. absoluta є інтеграція культурного, поведінкового, біологічного та хімічного контролів. Ключові особливості тактики контролю:

- Зачекайте не менше 6 тижнів з моменту закінчення обороту до планування наступного обороту, щоб запобігти перенесення шкідника з попереднього обороту.

- У проміжках між оборотами, обробіть грунт і покрийте пластикової мульчею або виконайте соляризацію.

- Боротьба з бур'янами для запобігання масового розмноження на альтернативному господаря (особливо Solanum, Datura, Nicotiana).

- Перед висадкою розсади встановіть клейкі пастки.

- Використовуйте незараженную розсаду.

- Ущільните теплиці за допомогою високоякісних сіток, придатних для T. absoluteta.

- Помістіть пастки з феромоннимі приманками для моніторингу всіх стадій виробництва томатів, тобто розплідників, ферм, а також місць упаковки, обробки та дистрибуції плодів. Почати моніторинг за 2 тижні до висадки рослин.

- Перевіряйте культуру, щоб виявити перші ознаки пошкодження.

- Як тільки за тиждень на прилипає більше 3-4 місяців на пастку, починайте масовий вилов метеликів.

- Для масового вилову метеликів використовуйте клейкі пастки або водні пастки + масло (20-40 пасток / га) з феромонной приманкою.

- Продовжуйте використовувати пастки з феромонами після завершення обороту, не менше 3 тижнів; це ловить залишилися чоловічих молей.

- Видаліть і знищіть заражені частини рослин.

- Створення популяцій ефективних агентів біологічного контролю (наприклад Nesidiocoris tenuis, Necremnus, Trichogramma, Macrolophus, Pseudoapanteles, Podisus, Nabis / Metarhizium).

 

- Використовуйте локально встановлені порогові значення для запуску інсектицидних додатків.

- Вибираємо інсектицид грунтуючись на відомій місцевій ефективності і селективності.

- Чергуйте інсектициди по групі MoA, використовуючи віконний підхід.

- Використовуйте тільки інсектициди зареєстровані для контролю T. absoluta або лускокрилих листових мінерів, і завжди дотримуйтесь вказівок для використання на етикетці кожного продукту.

- Підтримуйте рівень популяції нижче економічного порогу.

  Оцінка сприйнятливості інсектициду - метод IRAC № 022

Оцінка сприйнятливості інсектициду: У IRAC є стандартний метод біоаналіза «leaf-dip» для оцінки сприйнятливості польових популяцій до інсектицидів.

Контроль резистентності інсектициду (IRM): Рекомендації з підтримки ефективності доступних інсектицидів зосереджені на інтеграції якомога більшої кількості інструментів боротьби з шкідниками, використання інсектицидів тільки при необхідності, виходячи з встановлених порогових значень, і чергуванні ефективних інсектицидів з різними режимами дії (MoA).

Режим дії віконного підходу:

- Основне правило для адекватного чергування інсектицидів по режиму дії (MoA) полягає в тому, щоб уникати обробки послідовних генерацій цільових шкідників інсектицидом однієї в тій же групи MoA.

- Вікно обробки тут визначається як період 30 послідовних днів, заснованих на мінімальну тривалість життя одного покоління T. absoluta.

- Багаторазові застосування одного і того ж МОА або різних моа можуть бути можливі в окремому вікні (звертайте увагу на етикетку де вказано максимальну кількість застосувань в межах вікна і на цикл обробки).

- Якщо після першого вікна моа, що складається з 30 днів, потрібні додаткові інсектицидні рішення, необхідно вибрати інші ефективні моа для використання протягом наступних 30 днів (друге вікно МОА). Аналогічно, в третьому вікні моа повинні використовуватися відмінні від попередніх моа протягом наступних 30 днів і т. Д.

- Запропонована схема прагне мінімізувати вироблення стійкості до будь-якої даної групи препаратів моа, гарантуючи, що одна і та ж мала група МОА не буде повторно застосовуватися протягом принаймні 60 днів після закриття вікна, що є мудрою мірою, з огляду на потенціал більш тривалого життєвого циклу , заснованого на коливаннях температури протягом усього вегетаційного періоду.

- Ця схема вимагає як мінімум три ефективні групи МОА, але в ідеалі слід включити більше груп моа, якщо вони зареєстровані в конкретній країні і ефективні проти T. absoluta.

                                                                                        Приклад: інсектицидний режим дії (MoA) протягом 150 днів:

Примітки:

- Усередині «вікна» (MoA x, y або z на діаграмі вище) може бути використано більше одного застосування одного і того ж MoA або різних MoA, якщо це необхідно, і в залежності від рекомендацій на етикетці, якщо ці MoA не повторюються - застосовується протягом 60 днів, як зазначено вище.

 

- Дотримуючись вищенаведеному прикладу «схеми віконного чергування», використовуйте стільки ефективних груп моа, скільки локально зареєстровано і є, і завжди дотримуйтесь ярликів продуктів для конкретних напрямків використання.

Замітки про групи МОА для контролю T. absoluta:

Список на попередній сторінці включає всі відомі групи, які мають принаймні одну реєстрацію для контролю над T. absoluta. Не всі перераховані продукти зареєстровані або доступні у всіх країнах. Крім того, рівні ефективності можуть варіюватися в залежності від регіону і повинні оцінюватися на місцевому рівні, до їх включення до місцевих програм управління. Завжди дотримуйтесь інструкцій для використання зазначених на етикетці продукту.

 

Ця стаття призначена тільки для освітніх цілей. Наскільки нам відомо, деталі є точними, але IRAC і його компанії-члени не можуть нести відповідальність за те, як ця інформація використовується і інтерпретується. Завжди слід звертатися за порадою до місцевих експертам або консультантам, а також дотримуватися рекомендацій з охорони праці та техніки безпеки.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше