Спеціальні ціни для агромагазинів

Вирощування щавлю

Вирощування щавлю

Зміст статті

Вирощування щавлю

Дуже приємним і смачним вважається рослина щавель, вона має багато корисних вітамінів і насичує організм у весняний період. При його вживанні покращає самопочуття, знизиться тиск.

Щавель – це багаторічна овочева культура. Величезна перевага полягає в тому, що розсада щавлю морозостійка і добре переносить зимову пору року. Тому вже на початку весни відростає та дає перший урожай. Вирощування щавлю не складе великої праці.

Це корисна, невибаглива рослина з довгими зеленими листочками, кислими на смак. У ньому міститься цілий комплекс різних вітамінів, які так необхідні розвитку нашого організму. Також щавель вважається одним з кращих лікарських рослин через хімічний склад і мікроелементів, що містяться в ньому.


Види

У наш час відомо більше двохсот різновидів цієї рослини. Але найпоширеніший, який садять садівники, називається щавель звичайний або кислий. Він є представником сімейства гречаних. А розсадою щавлю, що найбільш розвивається, в домашніх умовах вважається:

§   Алтайська.

§   Майкопський.

§   Широколистий Одеський сорт.

Щавель: агротехніка вирощування

Спочатку потрібно проростити насіння щавлю . Необхідно взяти зерна та замотати їх у бинт чи марлю. Далі насіння потримати протягом кількох годин у теплій воді, а після розбухання – прибрати у темне та сухе місце. Через дві доби вони почнуть проростати.

Вирощування розсади

Існує три варіанти як саджати щавель:

1.      розсада щавлю без землі,

2.      насіннєвий;

3.      у відкритий ґрунт.

Найоптимальнішим прийнято вважати посівний метод. Використовуючи її, можна розводити зелень протягом усього року. І вирощувати щавель навіть на підвіконні у себе в будинку, а не лише на городі. Як правильно посадити щавель?

Кроки висіву насіння:

1.      У посадочний ящик насипаємо підготовлений ґрунт і трохи приминаємо його руками.

2.      Далі робимо поздовжні грядки так, щоб відстань між ними була не більше двадцяти сантиметрів.

3.      Насіння щавлю потрібно садити з інтервалом 7 см, і присипаючи тонким шаром ґрунту.

4.      Обов'язково потрібно окропити теплою водою з пульверизатора.

5.      Для прискорення сходів горщики з сіянцями накрити плівкою (для створення парникового мікроклімату). Зняти укриття потрібно буде після того, як з'являться перші паростки.

Освітлення та температурний режим

Бажано, щоб ящики з розсадою стояли у найбільш освітленому місці у приміщенні. У зимовий час потрібно встановити додаткове освітлення, це запобігатиме витягуванню зелені. Добре підійдуть люмінесцентні лампи, встановлені на висоті шістдесят сантиметрів від рослин.
Розсада щавлю досить холодостійка, тому в тому просторі, де його вирощують, температурний режим може бути встановлений від 0 до 15 градусів.


Щавель та догляд за розсадою

Варто дотримуватися кількох правил:

  1. Через 3 дні після появи перших сходів їх потрібно проредити так, щоб пагони були один від одного приблизно 5 см.
  2. Зелень любить вологу і тому земля має бути завжди зрошена.
  3. Регулярно потрібно розпушувати ґрунт, зробити це можна за допомогою вилки.
  4. Також важливо удобрювати щавель двічі на місяць будь-яким комплексним підживленням.

Розсада щавлю є досить витривалою і не потребує кропіткого догляду.
Наближається весна, а це, як відомо час першої зелені, кладе натуральних вітамінів. Тому вирощування щавлю буде як ніколи доречним. Притому, що це заняття зовсім не забере багато сил.

Вибір ґрунту та посадкової ємності

Найбільш підходящим для зростання та розвитку щавлю є родюча, суглиниста земля. Також до неї можна додати пісок або торф.

Для цієї зелені немає певних ємностей, підійдуть будь-які контейнери. Можна використовувати пластикові, дерев'яні чи глиняні горщики. На дно коробки обов'язково потрібно засипати гальку або керамзит для створення дренажу, а на денці повинні бути отвори для виведення зайвої рідини.

Посадка щавлю

Перед тим, як посадити розсаду щавлю, визначтеся з місцем, де стоятимуть горщики з дорослими рослинами, це важливо для вирощування щавлю на вікні. І робиться для того, щоб було зручно доглядати цю культуру і створити всі сприятливі умови для її життєдіяльності.

У відкритий ґрунт зерна потрібно сіяти на глибину 1 см, присипаючи їх невеликим шаром землі у борозенки. Щоб створити для розвитку та зростання сприятливі умови, між рядками слід дотримуватись інтервалу не менше 8 сантиметрів. А зверху грядки з насінням присипати перегноєм чи спеціальним субстратом. Сіяти щавель можна практично щомісяця та цілий рік, тільки в окремі горщики.

Посадка щавлю відбувається уважно та відповідально. Для висадки рослини багаторічного виду, потрібно вибрати якісний ґрунт. Підходять супіщані та суглинні грунти. Торф'яні ґрунти відмінно задовольнять потреби посадки. Якщо ґрунтова поверхня не відповідає вимогам для рослини, потрібно дренажувати ділянку землі.

Підібравши ділянку, необхідно позбутися бур'янів і непотрібних рослин. Напередодні осіннього періоду за кілька місяців до посадки щавлю ділянку удобрюють. Добрива мають бути рясні. На кожен квадратний метр внести 5 кілограмів гною. Можна використовувати компост. Додати в основу суперфосфат у кількості 40 г, хлористий калій 25 г. Застосувавши цей вид обробки землі, залишається почекати до весни та покласти сечовину на ділянку.

Щавель добре росте у освітленому місці. Не потрібно висаджувати на ділянку трави, якщо освітлення території перевищує норму. Ділянка не повинна мати стільки сонця, що листи рослини висушуватимуться і псуватимуться. Посадити трав'яне виробництво краще поблизу будинку чи паркану. Садять у відкритий ґрунт. До щавлю можуть рости на грядці редис, петрушка, морква, селера.

Посадка відбувається у період всього сезону. Вона починається у квітні, а закінчується у жовтні. Навесні посів має бути у вологому грунті. Насіння можна просто кинути в ґрунт, не розмочуючи заздалегідь. Вже влітку з'явиться врожай. Влітку після салату, редьки можна знову засадити щавель. У відкритий ґрунт садять насіння, а врожай з'явиться наступного року навесні. Влітку посадка відбувається пророслим насінням для кращого зміцнення в грунт.

Восени у жовтні висадка щавлю має бути у сухому вигляді для того, щоб вони почали зріст після зими та морозів. Восени висаджують щавель задля економії часу, тобто. дачні роботи зроблено і можна швидко, не відволікаючись на інші справи, висадити корисну траву.
За будь-якого посіву робимо грядки на відстані 30 см один від одного, можна вільно сіяти щавель. Насіння потрібно опускати на глибину 2 см у ґрунт. Прим'яти ґрунт граблями або притоптати для міцного осідання насіння.

При перших сходах потрібно зробити проріджування, прибравши всі непотрібні трави, особливо важливо, залишивши щавель на відстані 5 см один від одного. Дочекатися другого зростання, прибрати непотрібні слабкі рослини, залишивши сходи з відривом 15 див.


Догляд передбачений у вигляді прополювання, розпушування гряд, поливу. Добрива застосовують, починаючи з 2-х років висадки, обробляють землю навесні. При виявленні борошнистої роси потрібно обсипати рослини золою. Одну третину відра золи потрібно залити водою та використати проціджену. При досягненні рослиною у висоту 8 см, її зрізають із черешками. Гряди необхідно розпушувати та додавати підживлення.

Вирощування щавлю на городі – це нескладний процес, результат якого додасть різноманітності до раціону і зробить його поживним, а головне – додасть багато корисних вітамінів та мікроелементів.

Наші партнери

Новини

Розмноження полуниці вусами: короткий огляд популярних способів

Розмноження полуниці вусами: короткий огляд популярних способів

Вирощуючи полуницю або садову суницю, потрібно періодично оновлювати посадки.

Детальніше
Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Самостійне вирощування розсади дозволяє отримати міцні та здорові рослини та суттєво заощадити бюджет.

Детальніше
Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Детальніше