Спеціальні ціни для агромагазинів

Селера і вирощування з насіння: посів селери на розсаду | Фазенда

Селера і вирощування з насіння: посів селери на розсаду | Фазенда

Сьогодні фахівці агромагазину «ФАЗЕНДА» поділяться новою цікавою статтею, де розкриють секрети професіоналів про вирощування селери.

Прочитавши нашу статтю Ви дізнаєтесь:

  • Що таке селера, його види і як виростити селера;
  • Селера, вирощування з насіння і чому вважають, що вирощування селери з насіння гірше, ніж розсадним способом.

 

Особливості селери та її застосування

Протягом тривалого часу селера відносили до овочів, проте через свій приємний аромат і солодко-гіркуватий присмак, він також вважається і пряністю. Тому ми наважимося припустити, що Ви не раз стикалися з такою дворічною рослиною, як селера, в медицині та кулінарії, домашньому побуті.

Дієтологи неодноразово прописують цю прянощі в раціон як обов'язкову при боротьбі із зайвою вагою, до того ж селера сприятливо сприяють поліпшенню тонусу, має сечогінні властивості і вкрай корисний людям із захворюванням нирок.

Вирощування селери - це чудова витівка, як і для фермерів, так як попит на ринку великий, так і для особистих цілей завдяки лікувальним властивостям культури.


 

Селера та її види

№ 1. Коренева селера, як Ви могли здогадатися з назви, має великий коренеплід, який можна порівняти з яблуком за своєю формою. Вживати в їжу можна, як і листя кореневого селери, так і коренеплід (найчастіше у східній кухні).

№ 2. Черешковий селера приватний інгредієнт салатів. Утворюються товсті стебла близько 3-4 см, але без утворення коренеплоду.

№ 3. Листовий селера має пишну зелень, яку можна сплутати з петрушкою. Листя може використовуватися у свіжому, сушеному та засоленому вигляді. Без утворення коренеплоду чи стебел.


 

Посадка селери: правила досвідчених городників

 № 1. Обов'язкові властивості для ґрунту – це пухкість та поживність. Рекомендуємо додати золу в таких пропорціях: 3 склянки на 1 відро грунту суміші, що складається з торфу, перегною та листової землі.

№ 2. Перед посівом насіння полийте борозенки розчином рожевої марганцівки.

№ 3. При формуванні першого листя пікіруйте сіянці в окремі контейнери.

№ 4. Найкраща схема при пересадці розсади у відкритий ґрунт – 40х40 см або 40х50 см.

№ 5. Будь-який сорт селери не любить глибоке вирощування. Глибина борозен, що при сівбі в ґрунт, що для розсади має бути однаковою.

№ 6. Не варто забувати, що селера – холодостійка рослина, тому перепади температури їй не страшні.

№ 7. Овочі потребують регулярного поливу, підживлення та боротьби з бур'янами під час усього періоду вирощування.


Посів селери на розсаду: особливості кожного виду


 

Кореневий селера

Сіють селери з початку лютого до середини березня. Досвідчені городники як грунт використовують суміш торфу, перегною, дернової землі і коров'яку, але останнім часом популярною стала суміш біогумусу і піску в пропорції 1 до 1. Майте при собі сірники або зубочистки, так, Ви все правильно прочитали. Так як селера вирощується в невеликих заглибленнях, за допомогою цих простих інструментів ви зможете зробити маленькі борозенки, посіяти насіння і засипати їх ґрунтом на 0,5 см.

До появи перших сходів розсаду потрібно обприскувати водою в міру підсихання ґрунту та тримати у темному місці. Тільки з їхньою появою перемістіть ящик на підвіконня, де температура буде не більше 16 °С. До моменту пересадки сіянців у ґрунт, Ви можете тримати сіянці в ящику, але для більш продуктивного врожаю, пересадіть їх в окремі стаканчики відразу ж, як сформуються два повноцінні листочки. Найбільш сприятливий час пересадки в ґрунт – середина травня.


 

Черешкова селера

Якщо кореневий селера ще можна посадити прямим посівом, то черешковий рекомендуємо саджати тільки розсадним способом. Це його особливість! Період посадки насіння залежить від часу пересадки їх у ґрунт (приблизно за 80-90 днів до).

Рекомендуємо субстрат верхового торфу та перліту, попередньо зволожити його. Накрийте насіння плівкою і поставте в тепле місце, де температура близько 20-24 ° С, а при перших сходах понизьте температуру до 14 ° С на тиждень, потім знову підніміть до 18-20 ° С. Підживлення (добрива з мікроелементами) є обов'язковою умовою при вирощуванні черешкового селери, її потрібно проводити кожні 7 днів.

ВАЖЛИВО! На відміну від кореневого, черешковий селера не потребує пікірування. Його краще вирощувати в касетах розміром 2,5×2,5×3,5 см аж до пересадки в ґрунт.  

Листовий селера

Початок березня – найкращий час для посіву культури. Наявність ефірної олії пригальмовує швидке зростання насіння селери, тому досвідчені городники готують насіння заздалегідь, щоб прискорити проростання перших сходів. Помістіть насіння у воду, насичену киснем терміном 24 години, потім у 1 % розчин марганцівки на 45 хвилин.

Який подальший догляд? Після цих процедур насіння необхідно промити і просушити. Поки ваше насіння наклеюватиметься на вологій тканині при температурі в 22 °С, підготуйте ґрунтову суміш з дернової землі, низинного торфу, перегною і крупнозернистого піску.

Посійте насіння селери в ящик на відстані 2 см один від одного і зверху присипте вологим піском через сито. Перші сходи з'являться не раніше, ніж за 7 днів. Листовий селера, як і кореневий потребує пікірування вже при утворенні перших двох листочків. Пересадити розсаду можна вже в середині квітня-початку травня.

Вирощування селери: основні помилки

Селера повільнорослі рослина, і як мінімум, розсадний спосіб прискорює цей копіткий процес, а як максимум, гарантує стабільніший і високопродуктивний урожай. Однак навіть розсадний спосіб не врятує Ваш урожай, якщо Ви не уникнете цих помилок:

  1. Недотримання температурного режиму;
  2. Неправильний та нерегулярний полив;
  3. Недостатнє висвітлення.

Сподіваємося, що Ви провели всі ці хвилини з користю, прочитавши нашу статтю, і змогли переконатися, що вирощування селери зовсім не складно за дотримання простих, але корисних порад.

На сайті агромагазину «ФАЗЕНДА» Ви можете здійснити перший крок при становленні успішного та досвідченого городника, а саме купити насіння селери від найбільш надійних виробників не лише України, а й Європи.

Не бійтеся проявляти допитливість, Ви завжди можете зв'язатися з нашими менеджерами по телефону і дізнатися всю інформацію, що Вас цікавить, і отримати допомогу при виборі насіння. Агромагазин «ФАЗЕНДА» – Ваш надійний друг та бізнес-партнер в одній особі.


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше