Селера і вирощування з насіння: посів селери на розсаду | Фазенда

Селера і вирощування з насіння: посів селери на розсаду | ФазендаСьогодні фахівці агромагазин «ФАЗЕНДА» поділяться нової захоплюючої статтею, де будуть розкриті секрети професіоналів про вирощування селери.

 

Прочитавши нашу статтю Ви дізнаєтеся:

Що таке селера, його види та як виростити селера;

Селера, вирощування з насіння і чому вважають, що вирощування селери з насіння гірше, ніж розсадним способом.

 
Особливості селери і його застосування

Протягом довгого часу селера відносили до овочів, однак через свого приємного аромату і солодко-гіркуватого присмаку, він також вважається і пряністю. Тому, ми наважимося припустити, що Ви не раз стикалися з таким дворічним рослиною, як селера, в медицині та кулінарії, домашньому побуті.

 

Дієтологи неодноразово прописують цю пряність в раціон як обов'язкову при боротьбі із зайвою вагою, до того ж селера сприятливо сприяють поліпшенню тонусу, володіє сечогінним властивостям і вкрай корисний людям із захворюванням нирок.

 

Вирощування селери - це чудова затія, як і для фермерів, так як попит на ринку великий, так і для особистих цілей, завдяки лікувальним властивостям культури.Селера і його види

 

№ 1. Кореневий селера, як Ви могли здогадатися з назви, має великий коренеплід, який можна порівняти з яблуком за своєю формою. Вживати в їжу можна, як і листя кореневої селери, так і коренеплід (найчастіше в східній кухні).

№ 2. Черешкова селера приватний інгредієнт салатів. Утворюються товсті стебла близько 3-4 см, але без утворення коренеплоду.

№ 3. Листовий селера має пишну зелень, яку можна сплутати з петрушкою. Листя можуть використовуватися в свіжому, сушеному і засоленном вигляді. Без освіти коренеплоду або стебел.


Посадка селери: правила досвідчених городників

№ 1. Обов'язкові властивості для грунту - це рихлість і поживність. Рекомендуємо додати золу в таких пропорціях: 3 склянки на 1 відро почвосмеси, що складається з торфу, перегною і листової землі.

№ 2. Перед посівом насіння полийте борозенки розчином рожевої марганцівки.

№ 3. При формуванні першого листя пікірують сіянці в окремі контейнери.

№ 4. Найкраща схема при пересадці розсади у відкритий грунт - 40х40 см або 40х50 см.

№ 5. Будь-який сорт селери не любить глибоке вирощування. Глибина борозен, що при посіві в грунт, що для розсади повинна бути однаковою.

№ 6. Не варто забувати, що селера - холодостійка рослина, тому перепади температури йому не страшні.

№ 7. Овоч потребує регулярного поливу, підгодівлі і боротьбі з бур'янами під час всього періоду вирощування.

 

Посів селери на розсаду: особливості кожного з видів


Кореневої селера

Сіють селера з початку лютого і до середини березня. Досвідчені городники в якості грунту використовують суміш торфу, перегною, дернової землі і коров'яку, але в останні час популярною стала суміш біогумусу і піску в пропорції 1 до 1. Майте при собі сірники або зубочистки, так, Ви все правильно прочитали. Так як селера вирощується в невеликих поглибленнях, за допомогою цих простих інструментів ви зможете зробити маленькі борозенки, посіяти насіння і засипати їх грунтом на 0,5 см.

До появи перших сходів розсаду потрібно обприскувати водою в міру підсихання грунту і тримати в темному місці. Тільки з їх появою перемістіть ящик на підвіконня, де температура буде не більше 16 ° С. До моменту пересадки сіянців в грунт, Ви можете тримати сіянці в ящику, але для більш продуктивного врожаю, пересадити їх в окремі стаканчики відразу ж, як сформуються два повноцінних листочка. Найбільш сприятливий час пересадки в грунт - середина травня.
Черешкова селера

Якщо кореневої селера ще можна посадити прямим посівом, то стебловий настійно рекомендуємо садити тільки розсадним способом. Це його особливість! Період посадки насіння залежить від часу пересадки їх в грунт (приблизно за 80-90 днів до).

Рекомендуємо субстрат верхового торфу та перліту, попередньо зволожити його. Накрийте насіння плівкою і поставте в тепле місце, де температура близько 20-24 ° С, а при появі перших сходів понизьте температуру до 14 ° С на тиждень, потім знову підніміть до 18-20 ° С. Підживлення (добрива з мікроелементами) є обов'язковою умовою при вирощуванні черешкові селери, її потрібно проводити кожні 7 днів.

ВАЖЛИВО! На відміну від кореневого, стебловий селера не потребує пікіровки. Його краще вирощувати в касетах розміром 2,5 × 2,5 × 3,5 см аж до пересадки в грунт.
Листовий селера

Початок березня - найкращий час для посіву культури. Наявність ефірного масла пригальмовує швидке зростання насіння селери, тому досвідчені городники готують насіння заздалегідь, щоб прискорити проростання перших сходів. Помістіть насіння в воду, насичену киснем терміном на 24 години, потім в 1% розчин марганцівки на 45 хвилин.

 

Який подальший догляд? Після цих процедур, насіння необхідно промити і просушити. Поки ваші насіння будуть накльовується на вологій тканині при температурі в 22 ° С, підготуйте грунтову суміш з дернової землі, низинного торфу, перегною і грубозернистого піску.

 

Посійте насіння селери в ящик на відстані в 2 см один від одного і зверху присипте вологим піском через сито. Перші сходи з'являться не раніше, ніж через 7 днів. Листовий селера, як і кореневої потребує пікіровки вже при утворенні перших двох листочків. Пересадити розсаду можна вже в середині квітня-початку травня.

 

 Вирощування селери: основні помилки

 

Селера медленнорастущие рослина, і як мінімум, розсадний спосіб прискорює цей копіткий процес, а як максимум, гарантує більш стабільне і високопродуктивний урожай. Однак навіть розсадний спосіб не врятує Ваш урожай, якщо Ви не уникнете цих помилок:

Недотримання температурного режиму;

Неправильний і нерегулярний полив;

Недостатнє освітлення.

Сподіваємося, що Ви провели всі ці хвилини з користю, прочитавши нашу статтю, і змогли переконатися, що вирощування селери зовсім не складно при дотриманні простих, але корисних порад.

 

На сайті АГРОМАГАЗИН «ФАЗЕНДА» Ви можете здійснити перший крок при становленні успішного і досвідченого городника, а саме купити насіння селери від найбільш надійних виробників не тільки України, але і Європи.

Не бійтеся проявляти допитливість, Ви завжди можете зв'язатися з нашими менеджерами по телефону і дізнатися всю необхідну Вам інформацію і отримати допомогу при виборі насіння. Агромагазин «ФАЗЕНДА» - Ваш надійний друг і бізнес-партнер в одній особі.

Мы сотрудничаем с :
up