Спеціальні ціни для агромагазинів

Секрети успіху селекції - як правильно зберігати капусту і який сорт вибрати?

Секрети успіху селекції - як правильно зберігати капусту і який сорт вибрати?


Команда «фазенди» підготувала нову корисну статтю з приводу вирощування капусти і її зберігання. Сьогодні Ви дізнаєтеся:


· Як вибирати насіння білоголової капусти під свої потреби;

· Як правильно зберігати капусту;

· Які сорти капусти найпопулярніші.


 

Як вибирати насіння капусти білокачанної?

 

По-перше, звертайте увагу на виробника насіння - ми не радимо брати неперевірені бренди. Якість селекції, її стійкість, товарний вигляд, стійкість до хвороб і успішність врожаю - все це залежить від технологій і застосовуваних технік виробника.

 

По-друге, звертайте увагу на зовнішній вигляд качанів і які популярні в Вашому регіоні, адже Ваша кінцева мета - реалізувати врожай і отримати якомога більше прибутку. До зовнішнім виглядом можна віднести:

 · Забарвлення (салатовий, яскраво-зелений, темно-зелений або білий);

 · Форма (округла, плеската, овальна).


По-третє, заздалегідь обміркуйте для яких цілей будуть купувати сорт Вашої капусти - для нових ринків, переробки або ж квашення. Це дуже важливо, тому що не кожен сорт універсальний і придатний до всього відразу.

По-четверте, ми рекомендуємо вибирати сорти гібридів білокачанної капусти. Чому? У них краще показники стійкості і витривалості, за ними легше доглядати, вони дають стабільні і прогнозовані врожаї, а якість і товарність зовнішнього вигляду гарантовані.

 

Нарешті, пам'ятайте про те, коли Ви хочете вирощувати насіння. Ось невеликі поради від інтернет-магазину насіння «ФАЗЕНДА»:

1. Споживання навесні - потрібно вибирати насіння гібридів зі стійкістю до фузаріозу, пероноспорозу;

2. Споживання влітку - повинна бути стійкість до пошкодження трипсами, килою, фузаріозом;

3. Споживання восени - перевіряйте опис капусти, щоб там була стійкість до пошкодження трипсами, альтернаріоз, килою, фузаріозом;

4. Для зберігання на зиму - потрібні найстійкіші види, а також трохи зусиль з Вашого боку. Про це ми поговоримо далі.

  Як правильно зберігати капусту?

 Існує 3 основні чинники, які впливають на успішність довгострокового зберігання капусти: правильні умови, грунт і сорт гібрида.

 

Лежності сортів капусти білокачанної - вибір поля і його підготовка:

 

Ми радимо вибирати середні і легкосуглинкові грунти. Також, потрібно вносити калійні добрива для насичення її корисними властивостями. Ідеальне співвідношення: N: K 1: 2. Це забезпечить щільність листів капусти, велику товщину клітинних стінок.

 

Спосіб збирання і якість прибраних качанів:

Коли вибираєте плоди для зберігання, перевіряйте їх на наявність механічних пошкоджень, підморожені, недорозвиненість, ураження хворобами і шкідниками (такі непридатні).

Як ми говорили раніше, для зберігання підійдуть тільки найсильніші і стійкі плоди з селекції. Якщо Ви покладете непридатні до всіх хорошим, то самі створите умовами для розвитку хвороб і псування кращих плодів.

 

Рекомендований спосіб зберігання капусти:

- Температура для збереження: від 0 до +1 ° С

- Відсоток вологість: 85-90%

- Приблизний період зберігання: 180-270 діб


Які сорти білокачанної капусти найпопулярніші?

 Агресор F1 - сорт середньопізньої гібридної капусти білокачанної компанії «Сингента». Зовнішній вигляд: насичено-зелений колір, округла і вирівняна форма, вагою 3-5 кг. Підходить для переробки та нових ринків. Виявляє стійкість до стресу, фузаріозу, пошкодження трипсами. Купити насіння капусти білоголової Агресор F1 можна у нас по самій вигідною ціною.

 

Центуріон F1 - середньостиглий гібрид білокачанної капусти. Підходить для зберігання (до лютого). Для свіжого ринку і переробки. Можна реалізовувати в 2 обороту. Маса плодів дорівнює 3,5-5 кг. Виробник: Leda Agro.

 

Професор F1 - сорт середньопізньої гібридної капусти білокачанної компанії «Сингента». Зовнішній вигляд: насичено-зелений колір, округла і вирівняна форма, вагою 3-5 кг. Підходить для переробки та нових ринків. Виявляє стійкість до фузаріозу, пошкодження трипсами. Зберігається до 5 місяців. Купити насіння капусти білокачанної Професор F1 можна тут.

 

Також, дуже популярні насіння капусти білокачанної Анкома F1 (від компанії «Рійк Цваан») і Бригадир F1 (від бренду «Clause HM»). Анкома F1 відноситься до пізніх сортів, маса плодів 2,5-4 кг, з широким рядом стійкості (до хвороб, фузаріозу, до поганих погодних умов). Один з найпопулярніших сортів в Україні. Бригадир F1 дозріває трохи швидше (середньопізній), і маса плодів трохи більше (3,5-5 кг). Характерна риса - універсальність і стабільність.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше