Секрети успіху селекції - як правильно зберігати капусту і який сорт вибрати?

Секрети успіху селекції - як правильно зберігати капусту і який сорт вибрати?


Команда «фазенди» підготувала нову корисну статтю з приводу вирощування капусти і її зберігання. Сьогодні Ви дізнаєтеся:


· Як вибирати насіння білоголової капусти під свої потреби;

· Як правильно зберігати капусту;

· Які сорти капусти найпопулярніші.


 

 Як вибирати насіння капусти білокачанної?

 

По-перше, звертайте увагу на виробника насіння - ми не радимо брати неперевірені бренди. Якість селекції, її стійкість, товарний вигляд, стійкість до хвороб і успішність врожаю - все це залежить від технологій і застосовуваних технік виробника.

 

По-друге, звертайте увагу на зовнішній вигляд качанів і які популярні в Вашому регіоні, адже Ваша кінцева мета - реалізувати врожай і отримати якомога більше прибутку. До зовнішнім виглядом можна віднести:

 · Забарвлення (салатовий, яскраво-зелений, темно-зелений або білий);

 · Форма (округла, плеската, овальна).


По-третє, заздалегідь обміркуйте для яких цілей будуть купувати сорт Вашої капусти - для нових ринків, переробки або ж квашення. Це дуже важливо, тому що не кожен сорт універсальний і придатний до всього відразу.

По-четверте, ми рекомендуємо вибирати сорти гібридів білокачанної капусти. Чому? У них краще показники стійкості і витривалості, за ними легше доглядати, вони дають стабільні і прогнозовані врожаї, а якість і товарність зовнішнього вигляду гарантовані.

 

Нарешті, пам'ятайте про те, коли Ви хочете вирощувати насіння. Ось невеликі поради від інтернет-магазину насіння «ФАЗЕНДА»:

1. Споживання навесні - потрібно вибирати насіння гібридів зі стійкістю до фузаріозу, пероноспорозу;

2. Споживання влітку - повинна бути стійкість до пошкодження трипсами, килою, фузаріозом;

3. Споживання восени - перевіряйте опис капусти, щоб там була стійкість до пошкодження трипсами, альтернаріоз, килою, фузаріозом;

4. Для зберігання на зиму - потрібні найстійкіші види, а також трохи зусиль з Вашого боку. Про це ми поговоримо далі.

  Як правильно зберігати капусту?

 Існує 3 основні чинники, які впливають на успішність довгострокового зберігання капусти: правильні умови, грунт і сорт гібрида.

 

Лежності сортів капусти білокачанної - вибір поля і його підготовка:

 

Ми радимо вибирати середні і легкосуглинкові грунти. Також, потрібно вносити калійні добрива для насичення її корисними властивостями. Ідеальне співвідношення: N: K 1: 2. Це забезпечить щільність листів капусти, велику товщину клітинних стінок.

 

Спосіб збирання і якість прибраних качанів:

Коли вибираєте плоди для зберігання, перевіряйте їх на наявність механічних пошкоджень, підморожені, недорозвиненість, ураження хворобами і шкідниками (такі непридатні).

Як ми говорили раніше, для зберігання підійдуть тільки найсильніші і стійкі плоди з селекції. Якщо Ви покладете непридатні до всіх хорошим, то самі створите умовами для розвитку хвороб і псування кращих плодів.

 

Рекомендований спосіб зберігання капусти:

- Температура для збереження: від 0 до +1 ° С

- Відсоток вологість: 85-90%

- Приблизний період зберігання: 180-270 діб


Які сорти білокачанної капусти найпопулярніші?

 Агресор F1 - сорт середньопізньої гібридної капусти білокачанної компанії «Сингента». Зовнішній вигляд: насичено-зелений колір, округла і вирівняна форма, вагою 3-5 кг. Підходить для переробки та нових ринків. Виявляє стійкість до стресу, фузаріозу, пошкодження трипсами. Купити насіння капусти білоголової Агресор F1 можна у нас по самій вигідною ціною.

 

Центуріон F1 - середньостиглий гібрид білокачанної капусти. Підходить для зберігання (до лютого). Для свіжого ринку і переробки. Можна реалізовувати в 2 обороту. Маса плодів дорівнює 3,5-5 кг. Виробник: Leda Agro.

 

Професор F1 - сорт середньопізньої гібридної капусти білокачанної компанії «Сингента». Зовнішній вигляд: насичено-зелений колір, округла і вирівняна форма, вагою 3-5 кг. Підходить для переробки та нових ринків. Виявляє стійкість до фузаріозу, пошкодження трипсами. Зберігається до 5 місяців. Купити насіння капусти білокачанної Професор F1 можна тут.

 

Також, дуже популярні насіння капусти білокачанної Анкома F1 (від компанії «Рійк Цваан») і Бригадир F1 (від бренду «Clause HM»). Анкома F1 відноситься до пізніх сортів, маса плодів 2,5-4 кг, з широким рядом стійкості (до хвороб, фузаріозу, до поганих погодних умов). Один з найпопулярніших сортів в Україні. Бригадир F1 дозріває трохи швидше (середньопізній), і маса плодів трохи більше (3,5-5 кг). Характерна риса - універсальність і стабільність.

Мы сотрудничаем с :
up