Спеціальні ціни для агромагазинів

Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Самостійне вирощування розсади дозволяє отримати міцні та здорові рослини та суттєво заощадити бюджет. Однак трапляється, що сходи, що з'явилися, гинуть через ураження чорною ніжкою - грибкового захворювання, яке найбільш часто вражає саме сходи. Також багато хто стикається з проблемою нестачі вільного місця для встановлення ємностей.

Вирішити одночасно дві проблеми дозволить вирощування розсади в туалетному папері. Це простий і одночасно ефективний спосіб пророщування насіння, для реалізації якого потрібні матеріали, що є в кожному будинку. Особливості та переваги способу

Багато городян, які влітку перебираються на дачу, вже встигли позитивно оцінити вирощування розсади на туалетному папері.

• Тепер не доводиться змушувати всі підвіконня або спеціально створювати етажерки для тепличок.

• Насіння овочів набагато швидше проростає, за рахунок високої вологості.

• Через відсутність контакту з ґрунтом, сходи не уражаються чорною ніжкою, виростають міцними та здоровими.

Звичайно, щоб досягти даних результатів, треба використовувати якісне насіння. На сайті агромагазину Фазенда представлений якісний матеріал у широкому асортименті за максимально доступною вартістю. Насіння має опис, фото, характеристики, доставка проводиться у кожний населений пункт країни.

Розглянемо докладніше, як виростити розсаду в туалетному папері, і який догляд потрібний культурам.


Принцип посіву

Для пророщування насіння без тепличок потрібно:

• рулон туалетного паперу;

• поліетиленовий пакет;

• пульверизатор із водою;

• шпагат чи гумки.

Перед тим як розпочати роботу, необхідно нарізати з поліетилену смужки шириною до 10 см. Далі наводимо покрокову послідовність:

• покласти на стіл смужку поліетилену;

• зверху розстеляємо туалетний папір;

• з пульверизатора змочуємо папір так, щоб вони стали мокрими, але зберегли цілісність (з цією метою краще використовувати щільний або двошаровий папір);

• потім викладаємо насіння - їх розташовують на відстані 1,5 - 2 см від верхнього краю рулону, відстань між насінням витримуємо 3-4 см;

• після того, як вся довжина буде «засіяна», зверху укладаємо ще шар паперу і зволожуємо;

• зверху накриваємо папір другою смужкою поліетилену та згортаємо рулон, зверху фіксуємо резинкою або шпагатом.

Після того як все насіння виявиться всередині рулонів, його встановлюють у пластикові контейнери, при цьому важливо, щоб насіння опинилося у верхній частині, на дно наливають воду. Якщо під рукою немає вільних контейнерів, можна використовувати підручні матеріали, наприклад порожні пластикові пляшки. Для цього треба ножицями відрізати верхню частину, створюючи подібність широкої склянки висотою 7-8 см. І далі встановлювати в середину кілька рулонів із насінням.

Потім контейнери або пластикові пляшки поміщають у тепле та світле місце для пророщування. У цьому треба періодично додавати воду. При встановленні рулонів треба намагатися встановлювати їх якомога щільніше, щоб мінімізувати випаровування вологи та створити мікроклімат з високою вологістю.

Виконуючи посів у паперові рулони, значно спрощується процес пікірування.


Як пікірується розсада на туалетному папері

Після того, як у рослин сформується кілька справжніх листочків, виконують пікіровку. Пересадку виконують в окремі стаканчики, заповнені ґрунтом, а рулонна посадка насіння дає ще одну перевагу: при пікіруванні не ушкоджується коренева система, тому розсаді не потрібний додатковий час на відновлення і вона продовжує повноцінно рости.

Щоб виконати пікіровку, виконують такі дії:

• рулон акуратно розгортають;

• ножицями відрізають смужку паперу разом із рослиною;

• поміщають саджанець у склянку з ґрунтом.

Присутність паперу ніяк не вплине на подальше зростання. Вона легко розпадеться у ґрунті, не заважаючи корінцям розростатися.

Насіння яких рослин можна вирощувати на туалетному папері

Немає обмежень при виборі посадкового матеріалу. При цьому садівники відзначають зручність та легкість пророщування дрібного насіння, наприклад, петунії. Якщо сіяти насіння в ґрунт, зберегти багато рослин не вдається. Вони мають дуже тендітне стебло, яке легко ушкоджується навіть при поливі.

Щоб виростити розсаду петунії, не потрібно поліетилен, все, що необхідно, це:

• дно пластикового контейнера застелити кількома шарами паперу;

• добре зволожити поверхню;

• розподілити зверху насіння, намагаючись, щоб воно не лягало близько один до одного;

• зволожити насіння з пульверизатора;

• накрити ємність плівкою або склом і поставити у тепле та світле місце.

Така посадка значно скорочує час проростання, через 4-5 днів ви виявите невеликі листочки. Після того, як їх станете не менше трьох, розсаду пересаджують в окремі стаканчики або торф'яні пігулки. Далі рослину вирощують звичайним способом:

• виконують помірний полив;

• захищають від протягів;

• вносять добрива.


Який туалетний папір підходить для вирощування насіння

Сьогодні виробники туалетного паперу додають у сировину барвники та ароматизатори. Такий папір краще не використовувати для пророщування насіння. При виборі звертайте увагу на такі критерії:

• безбарвність та відсутність запаху;

• м'якість;

• гігроскопічність;

• здатність розпадатися під впливом води.

Оптимальний вибір – це макулатурний туалетний папір, сірого кольору. Вона має максимально доступну вартість та не містить ароматизаторів. Також можна використовувати паперові кухонні рушники. Вони досить щільні та одночасно м'які, і швидко розпадаються при високій вологості. Перед використанням їх як і поліетилен нарізають на смуги шириною 10 сантиметрів.

Підсумовуючи, варто відзначити, що посів насіння на розсаду в туалетний папір, це простий, швидкий і водночас економічний спосіб. Більш того, вирощена розсада має міцну та добре сформовану кореневу систему.


Наші партнери

Новини

Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Пророщування насіння на туалетному папері: захист сходів від хвороб та економія місця

Самостійне вирощування розсади дозволяє отримати міцні та здорові рослини та суттєво заощадити бюджет.

Детальніше
Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Детальніше