Спеціальні ціни для агромагазинів

Застосування монофосфата калію в городі

Застосування монофосфата калію в городі

Калійні підгодівлі і добрива, є незамінним підмогою садівників. Вони активно сприяють формуванню і розвитку плодів. Монофосфат калію є комплексним калійним добривом, і містить в собі близько тридцяти п'яти відсотків калію і п'ятдесяти відсотків фосфору.

Монофосфат калію для добрив, здійснюється у вигляді гранул або порошку, що має бежевий або світло-коричневий колір. Якщо ж присутній жовтий відтінок, то продукт є бракованим. Це ефективні добрива.

Продається, зазвичай, в маленьких пачках, вагою по двадцять - тридцять грамів, або в пакетах від 500 грам і до декількох кілограм. При виборі Монофосфат калію (Монокалійфосфат), бажано купувати його у вигляді гранул, так як порошок годиться тільки для розчинення у воді. Гранульований можна розчиняти будь-якою водою, тоді як порошкоподібний монокалійфосфат може спекти при використанні жорсткої води.

Монофосфат калію дуже боїться вогкості і легко вбирає вологу, тому зберігати його потрібно в сухих, провітрюваних приміщеннях.

Монофосфат калію: застосування та переваги

Переваги монофосфата калію:

1.       Допомагає появи бічних пагонів з цветоносами.

2.       Легке засвоєння рослинами, завдяки високому ступеню розчинності.

3.       Допомагає рослинам протистояти грибкових уражень, в тому числі борошнистої роси.

4.       Не змінює кислотність грунту.

5.       Чи є ефективним при тепличному вирощуванні рослин, благотворно впливаючи на мікрофлору грунту.

6.       Чи можна поєднувати з пестицидами, аж до приготування єдиного з ними розчину.

7.       Підвищує здатність рослин не піддаватися шкідників і хвороб. Також покращує морозостійкість рослин.

8.       Дуже добре засвоюється не тільки кореневою системою, але і всіма іншими частинами рослин.

9.       На відміну від хлористого калію, є відмінним добривом при вирощуванні томатів, тому що в його склад входять всі корисні для них речовини.

10.   Може використовуватися і для позакореневого підживлення рослин.


Незважаючи на безліч позитивних властивостей, монофосфат калію має і ряд недоліків:

1.       Найбільший ефект приносить тільки в теплу пору року. Причиною цього є той факт, що він швидко розпадається, чи не накопичуючись в грунті, і тому найбільш доцільною є підживлення саме розчинами. При внесенні в грунт в нерастворенном вигляді - абсолютно не ефективний. В силу цього, практично не годиться для підготовки грунту перед зимою.

2.       Сприяє активному росту не тільки культурних рослин, а й усілякого виду бур'янів. Тому, не варто застосовувати дане добриво частіше, ніж два рази за сезон.

3.       Монокалійфосфат є високоактивним добривом, тому не підходить для рослин, які повинні рости повільно.

           Не годиться для вирощування квітів «на зрізання», так як створює кустистость, за рахунок утворення бічних пагонів у рослин.

Монофосфат калію: як розводити

Добриво проводиться розчинами. Для цієї рослини можна поливати або обприскувати. Після довгих дощів, які вимивають з рослин калій, можна проводити оперативну листову підгодівлю.

У більшості випадків, виробники рекомендують наступні дозування:

Для плодово-ягідних, а також чагарників, пропорція від 10 до 15 грам на десять літрів води. Підживлення проводиться в три етапи: відразу після цвітіння, потім через дві-три тижні і останній раз, в середині вересня. На один квадратний метр, потрібно від десяти до двадцяти літрів.

Монофосфат калію інструкція із застосування - для квіткової та овочевої розсади, готується розчин, в якому на десять літрів води додається від 7 до 10 грам монофосфата калію. Перша підгодівля проводиться при появі двох-трьох справжніх листків. Друга, приблизно через два тижні після висаджування розсади в грунт або пікіровки.

Стосовно до овочевих культур: перша підгодівля проводиться на початку плодоношення, друга - через два-три тижні.

Монофосфат калію відмінно підходить для вирощування помідорів, в тому числі зі слабкою кореневою системою. Це добриво допомагає їх формування та активного розвитку. Але монокалійфосфату норма внесення індивідуальна, потрібно дотримуватися інструкції.

При вирощуванні огірків, монокалійфосфат допомагає їх рівномірному зростанню. Також, завдяки підгодівлі, плоди виглядають гармонійно, що не згинаючись в процесі розвитку. Але підходити до підгодівлі огірків, слід з особливою обережністю, адже надлишок калію може завдати шкоди їхньому здоров'ю, зменшивши кількість магнію. Тому, для початку потрібно перевірити підгодівлю на кількох примірниках рослин і поспостерігати за ними два-три дні. Якщо видно позитивний ефект, то можна переходити до удобрення інших рослин. Але якщо на поверхні листочків з'явилися зелено-жовті плями, то концентрацію слід зменшити.

Монофосфат калію обприскування винограду

Калійно-фосфорні сполуки дуже важливі для гарного росту винограду, допомагаючи, в тому числі, зберігати генетику сорти і рятує від різного роду мутацій. Крім цього, сприяє зав'язі плодів, розвитку кореневої системи, а також накопиченню цукрів у плодах.

При збалансованому вмісті калію, у винограду підвищується морозостійкість і здатність протистояти посушливій погоді.

Для добрива винограду, монофосфат калію застосовують, як при тепличному вирощуванні саджанців, так і на відкритому грунті.Коли необхідно використовувати добриво

Монофосфат калію застосовують на наступних етапах:

• Для повноцінного розвитку коренів, пагонів і листя винограду, добриво додають на початковому етапі розвитку пагонів.

• На етапі цвітіння - для повноцінного розвитку суцвіть.

• При формуванні зав'язі.

• Після того, як урожай зібраний, добриво вноситься в ґрунт для поповнення грунту мінералами.

• При підготовці до зими, внесення добрива сприяє підвищенню морозостійкості винограду.

Дане добриво відмінно підходить для позакореневого підживлення винограду, так як не містить в собі хлоридів, нітратів і металів.

Залежно від мети застосування, а також стану рослин, потрібно підбирати і оптимальну концентрацію розчину.

Незважаючи на те, що монофосфат калію не представляє небезпеки для самих рослин, людині необхідно дотримуватися техніки безпеки при його використанні. При роботі з ним, необхідно надягати на руки гумові рукавички, а інші ділянки шкіри бажано захистити спеціальної прогумованої одягом.

Після закінчення робіт, необхідно ретельно помити обличчя і руки з милом під проточною водою.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше