Спеціальні ціни для агромагазинів

Посадка спаржевої квасолі

Посадка спаржевої квасолі

Вирощування квасолі не вимагає великих зусиль, оскільки характеризується простою посадкою та має багато корисних речовин. Крім цього, якщо спаржеву квасолю вирощувати за інструкціями, то можна отримати добрий урожай, незалежно від того, який вид ви купите.

Купити насіння квасолі можна у нашому магазині. Ви зможете підібрати різні види квасолі за доступними цінами, рослину можна отримати поштою через кілька днів після замовлення. Після цього квасоля буде рости на вашій ділянці.

Які є сорти квасолі?

Стручкова квасоля може бути однорічною або багаторічною рослиною, яку часто вирощують на городах. У ній перебуває багато білків і різних мікроелементів, тому рекомендують тримати кілька грядок у тому, щоб використовувати квасолю для харчування.

Місце для посадки квасолі потрібно підібрати не надто сонячне, оскільки для зав'яза їй не потрібна велика кількість сонячного світла. Крім цього, великою перевагою рослини є те, що вона здатна до самозапилення. Тому ви можете посадити різні сорти квасолі на одній ділянці та отримати добрий урожай.

Окремим пунктом можна розглянути зернову квасолю. У їжу використовуються лише її зерна, оскільки оболонка дуже тверда і підходить для харчування. Рекомендують вирощувати такий вид квасолі лише в теплому кліматі, оскільки в країнах із середнім кліматом сходи не переживуть заморозки, або доросла квасоля просто не встигне вчасно дозріти. Саме тому, коли ви вибираєте сорт плоду, слід врахувати всі його потреби, щоби отримати великий урожай.

Найбільш відомими сортами зернової квасолі є:

• Балада – цей сорт має велику кількість білка, а крім цього добре переносить високу температуру та не потребує частого поливу;

• Рубін - квасоля такого сорту є середньостиглими, а зерна мають насичений фіолетовий колір. Вона дуже смачна, тому такий вид квасолі часто вживають для приготування різних страв;

• Щоколадниця – висота такого куща квасолі може досягати 1 метра. Стручки дуже довгі та мають жовтий колір.

На відміну від зернової квасолі, спаржеву вживають повністю. Такий вид квасолі вважається найсмачнішим. Крім цього, вона має здатність виводити зайву вологу з організму людини, тому користується великою популярністю через свої властивості.

Серед найбільш популярних сортів квасолі можна виділити такі, як:

• Масляний король – стручки такого сорту мають дуже ніжний смак, і ця квасоля дуже швидко дозріває. Урожай із одного куща можна зібрати великий, тому вона користується великою популярністю;

• Пекло Рем – смак цієї квасолі нагадує гриби, тому її часто додають до особливих страв. Колір квасолі – ніжно – рожевий;

• Журавушка – кущі такого виду квасолі дуже компактні і не займають багато місця, проте дають великий урожай. Стручки характеризуються ніжним смаком. Саме тому можна приготувати багато страв.Коли садити квасолю?

Спаржева квасоля любить тепло, тому посадка спаржевої квасолі у відкритий грунт йде не швидше за травень. Саме тоді погода тепла і сонячна, а повітря прогрівається мінімум до температури +10°С. Завдяки цьому, насіння добре прийметься і швидко проросте, а вам не потрібно буде переживати, що воно замерзне і загине

Як садити квасолю?

Грунт для цього рослини повинен бути таким, щоб добре пропускала воду та повітря. Однак самі грунтові води повинні знаходитися глибоко, в іншому випадку, від надмірної кількості вологи рослина може почати гнити. Не рекомендується використовувати для посадки дуже вологу, глинисту землю або ту, яка має велику кількість азоту, оскільки квасоля сама його виготовляє.

Насамперед ділянку потрібно підготувати заздалегідь – це робиться восени чи влітку. Землю перекопують і додають різні добрива, наприклад, калій, суперфосфат та багато інших. Однак, не варто переборщувати - добрив має бути не більше ніж 4 кілограми на 1 квадратний метр ділянки.

Навесні, коли ви плануєте садити квасолю, можна перекопати землю вкотре, або просто розрівняти її спеціальними граблями. Якщо ґрунт дуже в'язкий, то потрібно додати піску, це допоможе створити нормальні умови для посадки квасолі. Можна продезінфікувати землю слабким розчином марганцівки, це допоможе зміцнити імунітет рослини.

Важливим моментом є те, що потрібно взяти насіння квасолі, і вибрати з них те, яке найбільше і не мають певних пошкоджень, оскільки якщо ви посадите хворе насіння, малоймовірно, що воно проросте, або навіть якщо і виросте, то рослина буде слабкою і не дасть гарного врожаю. Крім того, така рослина матиме велику схильність до різних захворювань.

Коли ви відібрали потрібне насіння, його потрібно залити гарячою водою і залишити на 15 хвилин. Вони вберуть в себе вологу, тоді сходи з'являться набагато швидше і вам не доведеться довго чекати. Після цього насіння потрібно продезінфікувати слабким розчином марганцівки - завдяки цьому рослина матиме додатковий захист від шкідників.

У землі викопуються лунки і в них кладеться насіння. Кожна лунка повинна бути не більше ніж 6 сантиметрів. Якщо ви плануєте посадити кілька кущів, то відстань між ними має бути не менше ніж 20 сантиметрів. У кожну лунку потрібно класти не більше 5-6 квасолін. Між рядами потрібно дотримуватися дистанції від 30 до 50 сантиметрів. Тоді рослини матимуть достатньо місця для того, щоб добре рости та розвиватися. Після того, як ви засіяли всю ділянку, потрібно полити квасолю і чекати, коли зійдуть паростки.

Коли вони підуть на висоту кілька сантиметрів, потрібно залишити найсильніші, а слабкі обірвати, бо з них не буде користі. Поливають квасолю близько 1 разу на тиждень. Якщо дуже сильна посуха, можна збільшити кількість поливів до 2 разів, проте не варто заливати її, оскільки рослина згниє.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше