На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Посадка огірків у бочці

Посадка огірків у бочці

Посадка огірків у бочці

Культивування огірків у теплиці – практика повсюдна. Так як огірки - теплолюбна культура, вирощування цього овочу в бочці дозволяє отримати більше врожаю, ніж у відкритому ґрунті. Буде краще, якщо ви відразу вирішите садити огірки в бочку, як рекомендують досвідчені городники, без спроб виростити їх на землі. Основні умови у культивуванні огірків у бочці: наявність високої вологості, оптимальної температури повітря та сонячного світла.

Вибір бочки та місця її розташування

Висота теплиці в середньому має становити метр – метр двадцять. Вище брати не рекомендується, ємність нагріватиметься повільніше. Обов'язково наявність системи провітрювання та дренажу для усунення зайвої вологи. Бочки розташовують у напрямку з півночі на південь, щоб рослини потрапляло більше сонячного світла. Головне – не набирати землю, де раніше виростали: цибуля, картопля, морква і капуста.

Вибір відповідного сорту огірків для бочки

При виборі насіння зверніть увагу на сорти, що самозапиляються. Самозапилення - це процес, в якому запилення здійснюється пилком тієї ж квітки. Відповідно їм не потрібні комахи для здійснення цієї дії.

Перевага самозапильних сортів: немає пустоцвітів, висока врожайність, стійкість до різних захворювань, плоди не мають гіркоти і відмінності смакують. Кращі самозапильні сорти, що підходять для вирощування в теплиці у 2021 році:

  •  Мурашок F1,
  •  Олексій F1,
  •  Бенефіс,
  •  Мисливський ряд F1.

Всі ці сорти є гібридами, про це говорить позначка - F1. Збирати насіння гібридних сортів наступного року не рекомендується. Справа в тому, що таке насіння не передає повністю свої спадкові якості, тому з нього можуть вирости зовсім несхожі на вирощені в попередньому році плоди (відмінності можуть проявитися у смаку плодів, у формі та у розмірі).

Вирощування огірків у бочці – покроковий спосіб

Щоб виростити огірки у бочці, потрібно зрозуміти переваги цього способу вирощування.

  1. Огірки в бочці ростуть краще, тому що ґрунт прогрівається краще і швидше, ніж основний шар землі, коріння завжди знаходиться в теплі.
  2. Коли садимо огірки в бочці, то батоги добре ростуть вгору.
  3. Ще один плюс - цей спосіб хороший, тому що огірки займають мало місця на ділянці.
  4. Посадка огірків у бочці звільнить багато часу у садівників. Дуже простий догляд рослин.

Мінусів цього способу немає.

Як посадити огірки в бочці - технологія покроково

Щоб посадити огірки в діжці на дачі, знадобиться сама бочка розміром двісті літрів або сто літрів. У двосотлітрову бочку можна посадити два-три огірки. У столитрову лише один саджанець. На фото можна побачити, чому.

Далі такі дії:

  1. У бочці потрібно спорудити дренаж і виконати великі отвори.
  2. Заповнити ємність ґрунтом – його краще приготувати. Змішати торф, чорнозем, пісок та перегній. Заповнити бочку на три чверті.
  3. У бочку потрібно посадити саджанці або посіяти насіння огірка .
  4. Бочку можна використовувати як теплицю. Після посіву насіння накрити ємність плівкою.
  5. Після сходів є два варіанти вирощування батогів - перший - залишити все як є, батоги будуть спускатися вниз по бочці. Другий - Поставити опору в бочку і батоги спочатку піднімуться, а потім звисатимуть. Є відео, де детально вказані способи встановлення шпалер.
  6. Полив проводиться регулярно, раз на два-три дні. Садівники, які вибирають такий спосіб вирощування, встановлюють краплинний полив. Зробити його можна із підручних матеріалів.
  7. Під час вирощування огірків у бочці потрібно видаляти пасинки, щоб рослина не загущувалася. При загущенні батогів, урожай на грядці поменшає, з'явиться багато пустоцвітів, а батіг може загинути, тому що не витримає навантаження.

Основною перевагою такого методу вирощування вважається зручність збирання врожаю. Огірки добре видно, плоди чисті, збирання врожаю відбувається легко і без пошуку нових огірків.

Вирощування огірків через розсаду

Щоб виростити компактну та міцну розсаду треба знати про такі хитрощі:

1.      Грунт повинен бути пухким і родючим;

2.      Після появи сім'ядольних листочків, перші 5 - 7 днів температура повітря повинна бути 18 - 25 ° С;

3.      Необхідний захист від протягів;

4.      Гартувати розсаду можна просто під відкритою кватиркою;

5.      Щоб розсада "не витягнулася" необхідно забезпечити її наявністю світлового дня – 10-12 годин;

6.      Горщики з посадженим насінням бажано накрити поліетиленовою плівкою або поліетиленовим пакетом до появи сходів;

7.      У центральних регіонах України садити розсаду огірків починають уже в середині квітня – на початку травня. Для найкращого результату слід звіритися з місячним календарем.

Орієнтуючись за датами цього календаря, можна визначити зручний день для посадки як на розсаду, так і в саму теплицю.

Як підготувати насіння до посадки

Досвідчені городники завжди проводять підготовку садивного матеріалу. Найпоширеніший і найпростіший спосіб пророщування насіння - замочування. Беруть марлю або ватяні диски, добре промочують їх водою, укладають насіння і залишають до проростання, періодично зволожуючи.

Перевага цього способу:

1.      Можна визначити, які рослини розвиваються краще, а які гірші;

2.      Дозволяє дізнатися схожість, тобто, яке насіння проросте, а яке мертве;

3.      Насіння росте і розвивається в сприятливих для них умовах.

Висаджувати розсаду в теплицю. Найкраща температура ґрунту 15 °C. Саме цей показник дуже важливий, ця культура теплолюбна.
Висаджування проводять на глибину відповідної довжини кореневої системи саджанця. Відстань між огірками 40-50 див.

Полив огірків

Без нормального поливу досягти гарного врожаю не вийде. Тому рослини поливати потрібно часто, не допускаючи сильного пересихання ґрунту. На 1 квадрат приблизно витрачається від 15 до 25 літрів, залежно від погоди. Вода для поливу не повинна бути холодною. Краще поливати цю культуру ввечері, коли вода у бочці добре прогріється.

Вирощувати огірки у бочці просто. Це зручність і простота збору врожаю, простий догляд, не потрібні спеціальні знання. Коріння рослини завжди буде в теплі.

 

Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше