Посадка і догляд за цибулею: схема висадки цибулі | Фазенда

Посадка і догляд за цибулею: схема висадки цибулі | Фазенда

Дорогий фермер, городник або садівник, наш АГРОМАГАЗИН "ФАЗЕНДА" хоче допомогти тобі отримувати результати у вигляді великих і стабільних врожаїв лука! Замість води, історії походження назви та іншого ми хочемо поділитися дійсно корисною інформацією про цю овочевої культури.

 

●Щоб ти не втрачав час, ось тобі план нашої статті:

Чим цибулю відрізняється від інших культур - супер-дупер короткий екскурс;

● Коли варто садити цибулю (час, сезон, температура);

● Посадка цибулі в грунт (вибираємо грунт);

● Після яких культур цибуля росте краще і навпаки;

● Садимо цибулю у відкритий грунт 3-ма способами;

● Посадка цибулі і догляд за ним (як поливати, обробляти і збирати);

● Готуємо цибулю на зберігання.


Багато чи мало? Суди сам, після того, як прочитаєш статтю до кінця! Будь уважний, адже в статті ми сховали бонус! Готовий? Тоді ми починаємо, гортай вниз!
Посадка і догляд за цибулею: 9 факторів посадки цибулі для стабільних врожаїв!

Як то кажуть: "Насіння у фазенди купуються, цибулю сідає, врожаї виходять!" Ми хочемо дати тобі по максимуму корисної інформації, так що будь приготуйся багато читати. Всі 9 пунктів ти знайдеш трохи нижче, а поки ми зупинимося на базовому розумінні.

 

Опис і коротка характеристика цибулі

Головна особливість цього овоча, звичайно, це його зовнішній вигляд і форма. Цибулини великі, кулясті і сплюснуті, бувають білого, жовтого, червоного і фіолетового забарвлення. Листочки при коренях, ремневідних або лінійного типу, стеблинки роздуті і товсті, виростають до 1 метра у висоту.

 

На відміну від цибулин, квітки у рослини не мають запам'ятовується видом, досить дрібні і знаходяться на дуже довгих квітконіжках, які збираються в зонтикоподібне суцвіття. Вони знаходяться в чохлі, бувають до 40 см в діаметрі. У різних сортів варіюється і зав'язь квіток (буває трехгнездная і одногнездная).

 

Подготовка і посадка цибулі

1. Коли садити цибулю в грунт

Питання вірний, адже від часу посадки цибулі у відкритий грунт багато що залежить в подальшому! Ми рекомендуємо висаджувати насіння в першій половині травня, якщо грунт встигла прогрітися (повинно бути +12 ºC і більше). Посадиш занадто рано - цибуля буде зіпсований (відбудеться стрелкование).

Чи є правило вирощування цибулі у відкритому грунті? Звісно! У 1-й рік треба сіяти насіння навесні, щоб восени у тебе були на руках крихітні цибулини (севок), які потрібно посадити в наступному році теж навесні. І тільки до осені ти отримаєш стабільний урожай. Ось і схема висадки цибулі: рання весна - осінь (севок) - весна (посів) - осінь збираєш врожай.

 

І все? Так просто? Не зовсім. Севок зберегти аж до весни проблематично, особливо, для новачка, так як треба дотримуватися особливого режиму вологи і температури. Найпростіше посіяти його відразу в грунт під зиму (але тільки в рік дозрівання). Посадка цибулі - це справа тонка, пам'ятай про це.2. Грунт для лука

Щоб цибуля ріс добре, рослині потрібно багато світла і певні типи посадки (відкритий, сухий і сонячний ділянку), грунти багаті на органіку, з рН 6,4-7,9.

 

А що якщо дісталася кислий грунт, робити щось що тепер-то? Покращувати, за допомогою процедури вапнування.

Також, місце треба підготувати завчасно: грунт перекопати восени на глибину 15-20 сантиметрів разом з торфо-гнойовим компостом. Можна і перепрілим гній, але тільки не свіжий, адже він шкідливий для лука.

3. Після чого можна садити цибулю

Насіння цибулі найкраще садити на ті грядки, де раніше росли такі культури: капуста, боби, картопля, горох, томати або сидерати. Але, якщо до цього на грядці ріс огірок, морква, часник, а ще гірше, якщо цибуля, то сіяти вкрай не рекомендується. Тільки через 3-5 років! Подумайте перед тим, як садити! Бережіть насіння змолоду!4. Як садити цибулю у відкритий грунт: 3 способи

Так, можна садити цибулю по-різному. Найпростіший спосіб - це садити насіння цибулі у відкритий грунт, за умови того, що обраний сорт однорічної культури. При виборі дворічного сорти, потрібно спочатку вирощувати з севок. І, звичайно, популярним є вирощування розсади серед однорічних сортів.

Догляд за цибулею: всі тонкощі

5. Яка норма полив лука? Ідеальна схема?

Сезон, це справа непередбачувана. Кожен по своїй суті унікальний. При дуже посушливій погоді лук треба поливати мало не щодня. Навпаки, при регулярних дощах, надмерная волога погубить урожай. Найголовніше тут стежити за пересиханням або перезволоженням лука. Якщо мало води, пір'я цибулі фарбуються в сизувато-біле забарвлення, при надлишку зелень стане блідою.6. Підживлення цибулі

Велосипед винаходити не варто. Все просто:

● Коли готуєш ділянку восени, необхідно внести в грунт органічні добрива;

● Перед посадкою навесні потрібно провести підживлення за допомогою мінеральних добрив;

● Якщо зауважив, що листя наростає занадто повільно, використовуй органічний розчин (1 стк пташиного послід, коров'яку або сечовини на 10 літрів води). Брати до уваги пропорцію: 3 л на 1 м².

 

Через 2 тижні повтори підгодівлю. Якщо зауважив, що цибулини вже з волоський горіх, то потрібно знову провести підгодівлю.7. Як обробляти лук?

Один з найбільш частих питань новачків. В першу чергу потрібно захистити свою селекцію від хвороб, особливо, грибкових. Але робити це можна, коли висота пір'я досягне 15 см у висоту. Чим? Розчином мідного купоросу. За 1-й чайній ложці на 10 літрів води.Прибирання і зберігання цибулі

8. Як прибирати цибулю правильно?

Починати збирати урожай треба тільки в суху погоду. Чому? Саме в таку пору припиняється утворення листя у рослин, пір'ячко полегают, головки знаходять форму, колір і вага обраного раніше сорту. Збір врожаю припадає на середину серпня і до другої половини вересня. Якщо ти пропустиш свій час збору, адже в іншому випадку цибулю знову почне зростати, тим самим зберігати його вже буде не можна.

А як виробляти сам збір? Викопати цибулини, скласти на грядки, щоб вони підсушити, очистити від бруду і землі.

 

9. Секрети зберігання цибулин

Щоб цибуля зберігався довго, головки потрібно загартовувати, але до цього ще просушити на сонці. Якщо немає можливості сушити так, то став урожай в сухому і добре провітрюваному приміщенні. Лайфхак від справжніх про: сушити цибулю в духовці. Але як?

 

Температура 25-35 ºC на 10 годин;

Після цього підняти до 42-45 ºС.

Після цього оглянути / помацати цибулини. Ті, які згнилі або хворобливі - відразу в шлюб. Зіпсовані або цибулини без лушпиння теж не годяться на зберігання. Зробив просушку? Відмінно, наступна частина: нехай буде обрізаний листя ножицями, але залиш шийку 4-6 см в довжину.

 

Який сорт підійде найкраще? Жовтий цибуля! Бери його, так як він володіє найбільшою щільною оболонкою. Ще один момент. Незважаючи на те, що цибуля можна вирощувати як з насіння, так з севка, зберігатися краще той, що був вирощений другим способом.

Це ще не все! Лови обіцяний бонус!

Ми хочемо тобі подарувати БЕЗКОШТОВНУ консультацію щодо вибору лука з нашим експертом і фахівцем в режимі чату або спілкування по телефону. Щоб отримати бонус тобі потрібно написати секретну фразу "ХОЧУ БАГАТО ЛУКА" в Директ або в наш Мессенджер!

 

Давай зробимо разом все, щоб ти отримував багато красивих врожаїв кожен сезон! Наші менеджери вже чекають на тебе! Але, поспішає, даний бонус можуть використовувати всього 50 чоловік. Встигнеш ти?


Мы сотрудничаем с :
up