На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Посадка і догляд за цибулею: схема висадки цибулі | Фазенда

Посадка і догляд за цибулею: схема висадки цибулі | Фазенда

Дорогий фермер, городник чи садівник, наш агромагазин “ФАЗЕНДА” хоче допомогти тобі отримувати результати у вигляді великих та стабільних урожаїв цибулі! Замість води, історії походження назви та іншого ми хочемо поділитися справді корисною інформацією про цю овочеву культуру.


  • Щоб ти не гаяв час, ось тобі план нашої статті:
  • Чим цибуля відрізняється від інших культур – супер-дупер короткий екскурс;
  • Коли варто садити цибулю (час, сезон, температура);
  • Посадка цибулі в ґрунт (вибираємо ґрунт);
  • Після яких культур цибуля росте краще і навпаки;
  • Садимо цибулю у відкритий грунт трьома способами;
  • Посадка цибулі та догляд за нею (як поливати, обробляти та збирати);
  • Готуємо цибулю на зберігання.


Багато чи мало? Суди сам після того, як прочитаєш статтю до кінця! Будь уважний, адже у статті ми сховали бонус! Готовий? Тоді ми починаємо, гортай униз!


 

Посадка та догляд за цибулею: 9 факторів посадки цибулі для стабільних урожаїв!

Як то кажуть: “Насіння у ФАЗЕНДИ купується, цибуля сідає, урожаї виходять!” Ми хочемо дати тобі максимум корисної інформації, так що будь приготуйся багато читати. Всі 9 пунктів ти знайдеш трохи нижче, а поки що ми зупинимося на базовому розумінні.

Опис та коротка характеристика цибулі

Головна особливість даного овоча, звичайно, це його зовнішній вигляд та форма. Цибулини великі, кулясті та сплюснуті, бувають білого, жовтого, червоного та фіолетового забарвлення. Листочки при коренях, ременевидного або лінійного типу, стеблинки здуті та товсті, виростають до 1 метра у висоту.

На відміну від цибулин, квітки у рослини не мають вигляд, що запам'ятовується, досить дрібні і знаходяться на дуже довгих квітконіжках, які збираються в парасолькоподібні суцвіття. Вони знаходяться у чохлі, бувають до 40 см у діаметрі. У різних сортів варіюється і зав'язь квіток (буває тригніздний і одногніздний).

Також, різна форма і у насіння (зустрічаються незграбні та округлі). Плодоношення цибулі потрапляє на серпень-вересень. Найпопулярніший вид серед городників - цибуля ріпчаста.

Підготовка та посадка цибулі

1. Коли садити цибулю в ґрунт

Питання вірне, адже від часу посадки цибулі у відкритий ґрунт багато що залежить надалі! Ми рекомендуємо висаджувати насіння в першій половині травня, якщо ґрунт встиг прогрітися (має бути +12 ºC і більше). Посадиш дуже рано - цибуля буде зіпсована (відбудеться стрілкування).

Чи є правило вирощування цибулі у відкритому ґрунті? Звичайно! У 1-й рік треба сіяти насіння навесні, щоб восени в тебе були на руках крихітні цибулини (сівок), які потрібно посадити наступного року теж навесні. І лише до осені ти отримаєш стабільний урожай. Ось і схема висадки цибулі: рання весна – осінь (сівок) – весна (посів) – осінь збираєш урожай.

І все? Так просто? Не зовсім. Сівок зберегти аж до весни проблематично, особливо для новачка, тому що треба дотримуватися особливого режиму вологи та температури. Найпростіше посіяти його відразу в ґрунт під зиму (але лише на рік дозрівання). Посадка цибулі - це справа тонка, пам'ятай про це.



2. Грунт для цибулі

Щоб цибуля росла добре, рослині потрібно багато світла і певні типи посадки (відкритий, сухий і сонячний ділянку), ґрунти багаті на органіку, з рН 6,4-7,9.

А що якщо дістався кислий ґрунт, робити те що тепер? Покращувати за допомогою процедури вапнування.

Також, місце треба підготувати завчасно: ґрунт перекопати восени на глибину 15-20 сантиметрів разом із торфо-гноївим компостом. Можна і перепрілим гній, але тільки не свіжий, адже він шкідливий для цибулі.

3. Після чого можна садити цибулю

Насіння цибулі найкраще садити на ті грядки, де раніше росли такі культури: капуста, боби, картопля, горох, томати або сидерати. Але якщо до цього на грядці зростав огірок, морква, часник, а ще гірше, якщо цибуля, то сіяти вкрай не рекомендується. Тільки за 3-5 років! Подумайте перед тим, як садити! Бережіть насіння змолоду!


 

4. Як садити цибулю у відкритий ґрунт: 3 способи

Так, можна садити цибулю по-різному. Найпростіший спосіб - це садити насіння цибулі у відкритий ґрунт, за умови того, що вибрано сорт однорічної культури. При виборі дворічного сорту потрібно спочатку вирощувати з сівок. І, звісно, ​​популярним є вирощування розсади серед однорічних сортів.


Догляд за цибулею: всі тонкощі

5. Яка норма поливання цибулі? Ідеальна схема?

Сезон, це справа непередбачувана. Кожен за своєю суттю унікальний. За дуже посушливої ​​погоди цибулю треба поливати мало не щодня. Навпаки, за регулярних дощів, надмірна волога загубить урожай. Найголовніше тут стежити за пересихання або перезволоження цибулі. Якщо мало води, пір'я цибулі фарбується в сизувато-біле забарвлення, при надлишку зелень стане блідою.



6. Підживлення цибулі

Велосипед винаходити не варто. Все просто:

  • Коли готуєш ділянку восени, необхідно внести в ґрунт органічні добрива;
  • Перед посадкою навесні потрібно зробити підживлення за допомогою мінеральних добрив;
  • Якщо помітив, що листя наростає надто повільно, використовуй органічний розчин (1 стк пташиного посліду, коров'яку або сечовини на 10 літрів води). Враховувати пропорцію: 3 л на 1 м².

Через 2 тижні повтори підживлення. Якщо помітив, що цибулини вже з волоським горіхом, то треба знову провести підживлення.


 

7. Як обробляти цибулю?

Одне з найчастіших питань новачків. Насамперед потрібно захистити свою селекцію від хвороб, особливо грибкових. Але робити це можна, коли висота пір'я досягне 15 см заввишки. Чим? розчином мідного купоросу. По 1 чайній ложці на 10 літрів води.


 

Збирання та зберігання цибулі

8. Як прибирати цибулю правильно?

Починати збирати врожай треба лише за сухої погоди. Чому? Саме в таку пору припиняється утворення листя у рослин, пір'їнки вилягають, головки набувають форми, кольору та ваги обраного раніше сорту. Збирання врожаю припадає на середину серпня і до другої половини вересня. Якщо ти пропустиш свій час збору, адже інакше цибуля знову почне рости, тим самим зберігати її вже не можна.

А як робити сам збір? Викопати цибулини, скласти на грядки, щоб вони підсушилися, очистити від бруду та землі.

9. Секрети зберігання цибулин

Щоб цибуля зберігалася довго, головки потрібно гартувати, але ще просушити на сонці. Якщо немає можливості сушити так, то став урожай у сухому і добре провітрюваному приміщенні. Лайфхак від справжніх про: сушити цибулю в духовці. Але як?


  1. Температура 25-35 ºC на 10 годин;
  2. Після цього підняти до 42-45 ºС.


Після цього оглянути/помацати цибулини. Ті, що згнили або болісні - одразу одружені. Зіпсовані або цибулини без лушпиння теж не годяться на зберігання. Зробив просушування? Відмінно, наступна частина: обріж листя ножицями, але залиш шийку 4-6 см завдовжки.

Який сорт підійде найкраще? Жовта цибуля! Бери його, тому що він має саму щільну оболонку. Ще один момент. Незважаючи на те, що цибулю можна вирощувати як з насіння, так і з сівачки, зберігатися краще за той, що був вирощений другим способом.

Це ще не все! Лови обіцяний бонус!

Ми хочемо тобі подарувати БЕЗКОШТОВНУ консультацію щодо вибору цибулі з нашим експертом та спеціалістом у режимі чату або спілкування по телефону. Щоб отримати бонус, тобі потрібно написати секретну фразу "ХОЧУ БАГАТО ЛУКА" в Директ або в наш Месенджер!

Давай зробимо разом все, щоби ти отримував багато красивих урожаїв кожен сезон! Наші менеджери вже чекають на тебе! Але, поспішай, цей бонус можуть використати всього 50 осіб. Чи встигнеш ти?


Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше