Спеціальні ціни для агромагазинів

Підживлення дріжджами

Підживлення дріжджами

Зміст статті

Підживлення дрожжами

Дріжджі постійно використовують у кулінарії для випікання хліба, виготовлення пива, квасу, спирту.

Входять вони до складу деяких лікарських препаратів, біологічних добавок, які виявляються незамінними в харчовій промисловості.

Дещо несподіваним для деяких любителів розводити квіти здалося те, що дріжджі є відмінним удобренням не лише для домашніх, а й для міських рослин. Підживлення дрожжами – гарний спосіб дати рослинам потрібні поживні речовини.Чи можна поливати дріжджами

Багато людей ігнорують необхідність підживлення кімнатних квітів, не задумуючись про те, що це несприятливо позначається не лише на зовнішньому вигляді, а й на здоров'ї рослин. У горщика ґрунту мало, і він швидко виснажується, а рослина починає голодувати.

Уважне спостереження за квітами дає можливість швидко визначити, коли необхідне підживлення.

Окраси листя більш бліді, вони починають жовтіти, втрачати форму, опадати. Можуть з'явитися плями, що свідчать про розвиток захворювання.
Стебло витягується, стає слабшим і тоншим, навіть при регулярному поливанні не відновлюється.
Повільне зростання, слабке цвітіння. Насіння квітів сходити погано, паростки мляві.

Подібні ознаки вказують на зниження імунної системи рослин, дефіцит поживних елементів. Саме тому потрібно внести удобрення із дріжджів. У цій справі добре зарекомендували дріжджі: вони насичують ґрунт необхідними речовинами, забезпечують їхнє добре засвоєння.

У чому користь

Домашні квіти вимагають підживлення частіше, ніж вуличні, оскільки через обмежену площу в ґрунті немає достатньої кількості мінералів. Погане освітлення та харчування швидко позначаються на стані рослини, воно починає слабшати, нікнути, погіршується зовнішній вигляд.Відмінно собі зарекомендувало дріджове підживлення рослин. Вона вважається досить ефективним та доступним за вартістю засобом, який дає можливість швидко відновити зовнішній вигляд, зміцнити листя та стебла.

Цвітіння стає тривалішим, бутоні пишніші, не опадають.

Вчені довели, що дріжджовий розчин активує діяльність мікроорганізмів, ґрунт отримує більше корисних елементів.

Підвищується рівень опірності кімнатної рослини до різних хвороб, шкідників, стимулюється ріст кореневої системи.

Які дріжджі підійдуть

Для покращення росту домашніх рослин можна застосовувати два рецепти підживлення. Підживлення рослин дріжджами здійснюється у різний спосіб.

Водний розчин дріжджів

До складу засобу входять живі мікроорганізми, які, потрапляючи в ґрунт або на рослину, розпочинають активну боротьбу із хвороботворними організмами (фітофтори, грибки).

Розбродний розчин

Дріжджове підживлення для рослин насичується продуктами життєдіяльності мікроорганізмів (мінералами, амінокислотами, глюкозою, органічними та неорганічними речовинами). Ефект від отриманого засобу нічим не поступається готовим мінеральним добривам.

Як швидко буде готове добриво з дріжджів

Добриво з дріжджів для кімнатних рослин можна використовувати одразу після приготування підживлення. Якщо йдеться про закваски, то говорити про терміни готовності можна в залежності від рецепту.

Як приготувати

При виготовленні дріжджового добрива за будь-яким рецептом необхідно додавати цукор, який стає джерелом глюкози та фруктози.

Глюкоза прискорює всмоктування поживних речовин, покращує зростання рослини. Поєднуючись із вуглекислим газом, вона бере участь у зростанні клітин.

При дефіциті вуглекислого газу реакція сповільнюється, а глюкоза осідає в ґрунті, де є джерелом живлення гнильних бактерій та плісняви.

Сухі дріжджі

На 1 л теплої води додати|добавляти| 10 г дріжджів, 1 ч.л. цукру, ретельно перемішати, поставити у темне місце на 3 години.

Дріжджі як добрива для великої кількості кольорів

Рецепти для приготування добрива методом наполягання:

У 700 мл води додати 40 г розчинених дріжджів та 2 ст. л. цукру. Місткість помістити в темне тепле місце. Після закінчення процесу бродіння застосовувати попередньо додавши 1 склянку добрива на 10 л води.
10 г подрібнених дріжджів розвести на 1 л теплої води, наполягати 4 години. До готового добрива можна додати ампулу аскорбінової кислоти: вітамін С підвищує імунітет рослини.

Закваски

Виготовляють процесом бродіння, можна використовувати як для домашніх, так садових квітів.

Види заквасок

Приготування заквасок займає небагато часу, але результат їхнього застосування видно швидко.

Сухі хлібні кірки потрібно залити водою, поставити в тепле темне місце на 7 днів. Перед застосуванням розбавити водою у співвідношенні 1:3, полив проводити 1 раз на 30 днів.
У п'ятилітровий посуд накришити висохлі хлібні кірки, всипати 0,5 пачки дріжджів, закрити кришкою і поставити в тепле місце, на тиждень регулярно помішуючи.
Склянку пшеничних зерен залити теплою водою, наполягати до появи паростків. Молоді пагони перетерти, додати|добавляти| 2 ст. л. цукру, стільки ж борошна. Томити на малому вогні 20 хвилин. Перед застосуванням слід дати добу відстоятися.
У каструлю з окропом додати 1 склянку шишок хмелю (підійдуть як свіжозірвані, так і висушені). Томити на малому вогні протягом години, після повного остигання процідити, всипати 2 ст. л. цукру, 4 ложки борошна. Каструлю щільно закрити, поставити в тепле місце на дві доби. Після цього додати 2 сирі бульби картоплі, подрібнених на тертці, і залишити ще на 24 години.

Важливо враховувати, що дріжджі не бояться сушіння та заморозки, але гинуть при контакті з агресивними бактеріями, тому підживлення не можна перемішувати з курячим послідом, перегноєм, іншими органічними речовинами.

Як правильно вносити

Потрібно пам'ятати, що на квіти несприятливо діють не лише недолік, а й надлишок добрив, тому готувати підживлення потрібно з дотриманням усіх дозувань.

При переробці органічного добрива йде утворення азоту та фосфору, які суттєво покращують склад ґрунту. Але в процесі бродіння грибки забирають із ґрунту кальцій і калій.

З цієї причини при застосуванні заквасок необхідне одночасне підживлення золою.

Якщо грунті спостерігається надлишок азоту, то квіткові бутони виростають менше звичайного.

Необхідність елементі зростає навесні, коли швидко зростає надземна частина. Якщо іншу пору року рослини достатньо підгодовувати 1 раз на місяць, то навесні це рекомендується робити 1 раз на 10 днів.

Який ефект очікувати

Користь дріжджового підживлення полягає в наступному:

1.      Активне зростання кореневої системи.

2.      Швидке зростання (це найбільше помітно на молодих пагонах) або овочевих культурах – огірках та помідорах.

3.      Потовщення стебла.

Дріжджове підживлення вважається джерелом корисних елементів, які відсутні в грунті. Після пересадки рослина швидше приживається, зміцнюється стовбур.

Надмірне внесення підживлення може завдати непоправної шкоди для рослини, при цьому помітно погіршується зростання.

Думка експерта

Після внесення розчину дріжджів кислотність ґрунту збільшується. Троянда, лимонник, бегонія, азалія, герань, петунія, пеларгонія та ін. добре почуваються в слабокислих грунтах, тому необхідно дотримуватися рецептури при внесенні добрива.

Висновок

Підживлення з дріжджів є натуральним, ефективним органічним засобом, який дає змогу виростити міцні та красиві квіти.

Добриво нічим не поступається своїми якостями дорогим аналогам. При внесенні в ґрунт засобу активується життєдіяльність мікроорганізмів, причиною цього стає реакція розщеплення органічних речовин, збільшується кількість вуглекислоти, що виділяється, азоту, фосфору.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше