Підживлення дріжджами

Підживлення дріжджами

Підживлення дріжджами

 

Дріжджі постійно використовують в кулінарії, для випікання хліба, виготовлення пива, квасу, спирту.

Входять вони до складу деяких лікарських препаратів, біологічних добавок, виявляються незамінними в харчовій промисловості.

Дещо несподіваним для деяких любителів розводити квіти здалося те, що дріжджі є відмінним добривом не тільки для домашніх, але і для городніх рослин. Підживлення дріжджами - хороший спосіб дати рослинам потрібні поживні речовини.


Чи можна поливати дріжджами

Багато людей ігнорують необхідність підгодівлі кімнатних квітів, не замислюючись про те, що це несприятливо позначається не тільки на зовнішньому вигляді, але і на здоров'я рослин. В горщику грунту мало, і він швидко виснажується, а рослина починає голодувати.

Пильне спостереження за квітами дає можливість швидко визначити, коли необхідна підгодівля.

 

Забарвлення листя більш бліда, вони починають жовтіти, втрачати форму, опадати. Можуть з'явитися плями, що вказує на розвиток захворювання.

Стебло витягується, стає слабкішим і тонше, навіть при регулярному поливі не відновлюється.

Повільне зростання, слабке цвітіння. Насіння квітів сходять погано, паростки мляві.

 

Подібні ознаки вказують на зниження імунної системи рослини, дефіцит поживних елементів. Саме тому потрібно внести добриво з дріжджів. У цій справі себе відмінно зарекомендували дріжджі: вони насичують грунт необхідними речовинами, забезпечують їх гарне засвоєння.

У чому користь

Домашні квіти вимагають підгодівлі частіше, ніж вуличні, оскільки через обмеженій площі в грунті немає достатньої кількості мінералів. Погане освітлення та живлення швидко позначаються на стані рослини, воно починає слабшати, никнути, погіршується зовнішній вигляд.


Відмінно себе зарекомендувала дріжджова підгодівля рослин. Вона вважається досить ефективним і доступним за вартістю засобом, яке дає можливість швидко відновити зовнішній вигляд, зміцнити листя і стебла.

Цвітіння стає більш тривалим, бутони пишні, не опадають.

Вчені довели, що дріжджовий розчин активує діяльність мікроорганізмів, грунт отримує більше корисних елементів.

Підвищується рівень опірності кімнатної рослини до різних хвороб, шкідників, стимулюється ріст кореневої системи.

 

Які дріжджі підійдуть

Для поліпшення росту домашніх рослин можна застосовувати два рецепта підгодівлі. Підживлення рослин дріжджами здійснюється різними способами.

 

Водний розчин дріжджів

 

До складу засобу входять живі мікроорганізми, які, потрапляючи в грунт або на рослину, починають активну боротьбу з хвороботворними організмами (фітофтора, грибки).

перебродив розчин

 

Дріжджова підгодівля для рослин насичується продуктами життєдіяльності мікроорганізмів (мінералами, амінокислотами, глюкозою, органічними і неорганічними речовинами). Ефект від отриманого кошти нічим не поступається готовим мінеральних добрив.

 

Як швидко буде готове добриво з дріжджів

Добриво з дріжджів для кімнатних рослин можна використовувати відразу після приготування підгодівлі. Якщо мова йде про заквасках, то говорити про терміни готовності можна в залежності від рецепту.

 

Як приготувати

При виготовленні дріжджового добрива з будь-якого рецепту необхідно додавати цукор, який стає джерелом глюкози і фруктози.


Глюкоза прискорює всмоктування поживних речовин, покращує ріст рослини. З'єднуючись з вуглекислим газом, вона бере участь в зростанні клітин.

При дефіциті вуглекислого газу реакція сповільнюється, а глюкоза осідає в грунті, де є джерелом харчування гнильних бактерій і цвілі.

 

Сухі дріжджі

На 1 л теплої води додати 10 г дріжджів, 1 ч.л. цукру, ретельно перемішати, поставити в темне місце на 3 години.

Дріжджі як добриво для великої кількості квітів

Рецепти для приготування добрива методом настоювання:

У 700 мл води додати 40 г розчинених дріжджів і 2 ст. л. цукру. Ємність помістити в темне тепле місце. Після закінчення процесу бродіння застосовувати, попередньо додавши 1 склянку добрива на 10 л води.

10 г подрібнених дріжджів розвести в 1 л теплої води, настоювати 4 години. У готове добриво можна додати ампулу аскорбінової кислоти: вітамін С підвищує імунітет рослини.

Закваски

Виготовляють процесом бродіння, можна використовувати як для домашніх, так і для садових квітів.

види заквасок

 

Приготування заквасок займає небагато часу, але результат їх застосування видно швидко.

Сухі хлібні кірки потрібно залити водою, поставити в темне тепле місце на 7 днів. Перед застосуванням розбавити водою у співвідношенні 1: 3, полив проводити 1 раз в 30 днів.

У п'ятилітрову посуд накришити висохлі хлібні шкоринки, всипати 0,5 пачки дріжджів, закрити кришкою і поставити в тепле місце, на тиждень, регулярно помішуючи.

Стакан пшеничних зерен залити теплою водою, наполягати до появи паростків. Молоді пагони перетерти, додати 2 ст. л. цукру, стільки ж борошна. Томити на малому вогні 20 хвилин. Перед застосуванням необхідно дати добу відстоятися.

У каструлю з окропом додати 1 стакан шишок хмелю (підійдуть як свіжозірвані, так і висушені). Томити на малому вогні протягом години, після повного охолодження процідити, всипати 2 ст. л. цукру, 4 ложки борошна. Каструлю щільно закрити, поставити в тепле місце на дві доби. Після цього додати 2 сирих бульби картоплі, подрібнених на терці, і залишити ще на 24 години.

Важливо враховувати, що дріжджі не бояться сушки і заморозки, але гинуть при контакті з агресивними бактеріями, тому підгодівлю можна перемішувати з курячим послідом, перегноєм, іншими органічними речовинами.

Мы сотрудничаем с :
up