На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Чому не цвіте полуниця

Чому не цвіте полуниця

Досить часто початківці садівники і городники задаються питанням - чому не цвіте полуниця, або ж полуниця цвіте, а плодів немає.

Природа прокидається навесні, починає цвісти і пахнути, і полуничні кущі суцільно усипані білими квітами. Однак пелюстки облітають, а ягід можна не дочекатися. Відсутність зав'язей на рослинах може пояснюватися причинами незалежними від городників, а також деякими помилками самих садівників.

Сорти полуниці

Як правило, якщо полуниця не цвіте, то можна припустити, що садівникові дісталися тільки чоловічі кущі. Полуниця - це двостатеве рослина. Іншими словами, на кістках утворюються як чоловічі, так і жіночі квіти. При цьому рослині вистачає своєї пилку для утворення зав'язей. Але існують сорти ягоди з одностатевими квіточками. Тоді в окремо посаджених чоловічих і жіночих особин неминуче будуть утворюватися пустоцвіти. Проблема вирішується висаджуванням поблизу кущів чоловічого і жіночого підлог. Простіше віддавати перевагу однодомні або двостатеві сортам ягоди. Насіння полуниці краще взагалі купувати різних сортів.

 


Запилювачі

Полуниця цвіте, але не плодоносить, через нестачу зав'язі. Недолік зав'язей на обільноцветущей полунички, навіть при правильній посадці однодомних сортів, пояснюється браком або відсутністю комах-запилювачів. У дощову погоду такі комахи, як джмелі, бджоли та інші запилювачі практично не літають. Чи не прилетять комахи і при надмірному захопленні добривами. Не варто цього робити. Неприродні запахи хімікатів відлякують садових помічників, змушують літати стороною. Залучити запилюють комах можна, обприскати рослини медової або солодкою водою. Також в воду можна додати кілька крапель анісової олії.

Вік кущів

Якщо полуничні кущі ростуть на одному місці 5 років і більше, то садівники помічають все менше зав'язей, квіти полуниці дрібні, плоди дрібнішають і можуть зовсім зникнути. В цьому випадку стару полуницю необхідно прибирати і замінювати нової. Причиною відсутності ягід може послужити і занадто молодий вік ароматної ягоди. Якщо рослина висаджено в кінці літа попереднього року, то плодоносити воно, звичайно, не буде. Всі сили полуниця пустить на розвиток кореневої системи. Тому вуса потрібно пересаджувати навесні.

Погода

Погодні сюрпризи, а саме несподівані похолодання на грунті, що припали на період зав'язування плодів, позбавлять полуничні кущі врожаю. Це може статися з ранніми сортами полуниці, які починають своє цвітіння в травні. При ризику нічних заморозків можна вкривати плантації поліетиленом або різноманітними нетканих матеріалів.

До погодні причини відноситься і вимерзання кущів в малосніжні морозні зими. Без достатнього сніжного покриву земля під полуничними кущами промерзає, отже, можуть загинути і коріння рослин. На зимовий період посадки потрібно вкривати. Покривним матеріалом може послужити і ялиновий лапник, і ганчір'я, і ​​деревна тирса, і висушене сіно, і все ті ж неткані матеріали.

Місце

Полуниця світлолюбна, повинна знаходитися під сонцем від 6-8 годин на добу. Якщо менше, то ягоди полуниці не розвиваються. Вибираючи місце для полуничної грядки, перевагу віддавати, слід самим освітленим ділянкам городу. Сусідами ягідних кущів не повинні бути дерева, високорослі рослини, чагарники, що закривають сонячне світло.

Не варто ігнорувати правила сівозміни. Зав'язі будуть погано утворюватися при підвищеній кислотності грунту після зростання томатів, погану службу послужать колорадські жуки та дротяники, що живуть в грунті після посадок картоплі.

Грунт

Мабуть, найпоширеніша причиною недобору ягід з кущів суниці садової криється в грунті. Під час дозрівання полуничні рослини потребують значної частки вологи. Коли встановилася спека, дощів мало або зовсім немає, земля в грядках пересушена, поливати посадки необхідно щодня. Недолік поживних речовин в грунті також призведе до втрати врожаю. Під час утворення ягід кущика необхідний фосфор і калій. Способів збагачення грунту цими речовинами існує досить: і побутових - зола, молочна сироватка, дріжджі, і хімічних - монофосфат калію. Щоб уникнути ризику залишитися на наступний рік без ягід підгодовувати і поливати полуницю потрібно весь період вегетації, навіть коли перестали дозрівати плоди. Правильний догляд - запорука гарного врожаю.

Шкідники

Як то кажуть, не всі комахи однаково корисні. Часом на листочках рослини можна помітити червоно-коричневі плями. Це витівки мікроскопічних хробаків - нематод, які живуть в стеблі, псують судини рослини. В результаті зав'язі полуниці засихають, а сам кущик перестає рости. Засобів боротьби з цією напастю практично немає, тому уражені рослини необхідно якомога швидше видалити, щоб уникнути поразки всієї плантації.

Суничний довгоносик - не менше серйозний шкідник. Самка цього жучка проробляє в бутоні прохід і робить там кладку. Розгромна замовна стаття личинка поїдає нутрощі квіткового бутона. І навіть якщо полуничка зацвіте, ягід дочекатися шансів залишається дуже мало. Боротися з довгоносиком можна, обробивши грядки з посадками будь-якими інсектицидами, спрямованими на знищення цього шкідника.


Хвороби

Найбільше полуниця уражається грибковими захворюваннями. Дощові періоди, низька температура повітря, відсутність сонця часом погіршують ситуацію. Врятувати посадки ягоди може профілактична обробка до початку вегетації. Медьсодержащие препарати, а саме бордосская рідина, найкращі помічники в боротьбі з грибковими недугами. Популярним біопрепаратом - Фітоспорін - прийнято обробляти полуничні кущі раз в 10 днів протягом всього сезону. Необхідно стежити, щоб посадки не були загущені, добре провітрювалися.


Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше