Спеціальні ціни для агромагазинів

Особливості вирощування конічної капусти

Особливості вирощування конічної капусти

Дорогі фермери, городники та любителі смачних овочів, агромагазин "ФАЗЕНДА" підготував для вас нову статтю про особливості вирощування конічної капусти.

У цій статті Ви дізнаєтесь:

 1. Культура: все, що потрібно знати про капусту конічну перед покупкою насіння;
 2. особливості вирощування конічної капусти;
 3. ТОП-5 сортів конічної капусти.

Особливості сортів конічної капусти

Якщо Ви хочете внести трохи різноманітності до свого городу овочів, то конічна капуста стане ідеальним рішенням! Головною перевагою та родзинкою культури можна вважати конічну форму, але це далеко не головне.

По-перше, смакові властивості та параметри виду відрізняють конічні головки від круглих качанів: яскраво-зелене листя щільно покриває плоди, головки ще солодші, а за смаком продукція ще ніжніша;

По-друге, структурою кочанів можна сказати, що вони пухкі;

По-третє, харчова цінність конічної капусти може легко конкурувати навіть з даними сортів листового салату;

Нарешті, вирощувати види легко, так само, як і з білокачанною капустою: насінням висаджувати відкритий у ґрунт або розсадою.
Плоди цієї декоративної культури затребувані в різних варіаціях: для реалізації на свіжому ринку, переробки, зберігання. Але цей овоч ідеальний для того, щоб у сирому вигляді створити свіжі та корисні страви (наприклад, салати).

Дуже популярно задіяти плоди для квашення та гасіння. У такій формі листя буде смачне з м'ясом і грибами та м'ясом. Також, дуже смачні виходять голубці, вареники та деякі види випічки. 

Вирощування: технологія та особливості

Вирощування цього виду капусти особливо нічим не відрізняється від його побратима, білокачанної капусти. Тому правила вирощування конічної капусти такі самі, як і з іншими сортами культури.

 • Культура дозріває щодо відносно короткі проміжки часу (від 55 днів);
 • Також конічна капуста - 2-річна культура і вже в 1-й рік з'являються і формуються плоди у кожного виду;
 • За структурою білокачанна капуста дуже схожа на конічну;
 • Посадка конічної капусти проводиться за допомогою розсади у відкритий ґрунт;
 • Найбільші плоди можуть важити по 3 кг, якщо їхнє вирощування було правильним;
 • Догляд за конічною капустою: для того, щоб качани були повністю сформовані, треба дочекатися 1-3 місяців. Конкретна дата дозрівання залежить від: вибраного сорту капусти, швидкості утворення та дозрівання качанів;
 • Рослина починає викид високих і квітконосних втеч один за одним через перший рік життя (їхня висота може досягти до 1,5 метрів);
 • Головки розташовуються компактно один на грядках.

Про насіння культури

Насіння капусти конічної має чорне, жовте або буре забарвлення. На 1000 насінин загальна вага всього близько 5 грам. За всіма морфологічними характеристиками насіння цього виду капусти важко розрізняти між собою, оскільки рослини видають приблизно однакові плоди. Тому ми рекомендуємо радитися, дізнаватися про особливості кожного сорту капусти безпосередньо у нашого менеджера-фахівця. Так, Ви гарантовано отримаєте гарний та гарний овоч у результаті.
Коли відбувається цвітіння?

Як ми вже писали раніше, після 1-го року життя починається активне відростання квітконосних пагонів, які формують кисті, на яких ростуть жовті квіти. Квіти ростуть кистями або щитками, у них по 4 пелюстки, з хрестоподібним розташуванням і утворюють 6 тичинок.

Час цвітіння конічної капусти дорівнює 15-20 дням. Запилюються квіти за допомогою бджіл або іншими комахами. Плоди конічної капусти дозрівають у стручки, довжиною до 10 см. 


ТОП-5 насіння гібридів капусти конічної від "ФАЗЕНДУ"

Ми зібрали найзатребуваніші насіння конічної капусти, орієнтуючись на запити користувачів і загальні тренди агросвіту. Отже, наш ТОП-5 сортів наступний:

Агро F1 – ранній сорт, який дозріває за 65 днів та плоди якого досягають середньої маси до 2 кг;

Карафлекс F1 - голландський красень, рослина якого гарантовано дасть плоди на 76-й день. Вага плодів – 1,5-2,5 кг;

Редженсі F1 є таким самим представником ранніх гібридів (60-65 днів), який досить швидко видає якісні плоди вагою 1,0-2.0 кг;

Сонсма F1 – суперранній гібрид капусти, що видає конічні качани на 45-й день, масою до 2 кг;

Тінті F1 – сорт капусти з червоно-фіолетовим забарвленням листя, із середньо-пізнього типу дозрівання качанів (75-90 днів). Плоди можуть сягати 2,5 кг!

Дані сорти дають можливість заявити, що майбутній урожай буде рясним, якісним та красивим! На сайті представлені сорти гібридів від таких виробників як: Hazera Genetics (Ізраїль); Agri Saaten (Німеччина), Bejo (Голландія) та Rijk Zwaan (Голландія). Про кожного з виробників можна почитати у розділі "ВИРОБНИКИ".

На сайті агромагазину “ФАЗЕНДА” Ви знайдете найкраще насіння овочів та квітів, а також усіх супутніх матеріалів для якісних урожаїв. Ознайомитись з усіма позиціями Ви можете на сайті у відповідних категоріях. Не забувайте підписуватися на наші акаунти в Фейсбук та Інстаграм і слідкувати за новиною ми блогу. До нових зустрічей!

__________

Ви можете почитати ще більше корисної інформації у цих статтях:

ВИРОЩУВАННЯ САЛАТУ З НАСІННЯ КРУГЛИЙ РІК: ЯК І НАВІЩО?

Вирощування кабачків – 15 речей, які потрібно знати!

Брюссельська капуста – коротка характеристика, корисні властивості та як правильно зберігати

Савойська капуста – коротка характеристика та корисні властивості.

Джерело: ©Fazenda


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше