Спеціальні ціни для агромагазинів

Осінній вологозарядний полив

Осінній вологозарядний полив

З приходом осені, сади починають підготовку до зимового відпочинку, чагарники і дерева скидають листя і як би завмирають. Але майбутні морозні місяці ще потрібно протриматися, тому завдання дбайливого господаря - надати рослинам допомогу. І найкращим рішенням буде грунтовний подзимний полив саду до настання холодного сезону. Садівники використовують цей метод для найкращої зимівлі рослин. Великі дерева зможуть добре перенести морозний період. Це особливо стосується плодових рослин.

Вологозарядні полив і рясні зрошення землі - це засоби захисту рослин.

Вологозарядні полив - важливість осіннього поливу

Багато людей помічали, наскільки швидко на морозі просушується сире білизна. Здається, що з тканини всього лише йде замерзла вода, проте випаровування адже теж ніхто не відміняв. Таким же чином волога випаровується і з гілок рослин, хоч на дворі і зима. Кора під час цього процесу може стискуватися, що знижує загальну стійкість рослини. А значить, морози здатні завдати вагомий шкоди надземним частинам чагарників або дерев. Але часто якщо вимерзає, наприклад, вишня або горіх, звинувачувати доводиться не настільки сувору зиму, як бездождлівую осінь, а також неуважного дачника.

Щоб як слід підготувати сад до успішної зимівлі, важливо вчасно провести осінній вологозарядні полив. Навіщо це робиться? На відміну від літніх поливів, така процедура потребує більш значних витрат води. Добре зволожений грунт має кращу теплопровідність, що дозволить тепла з глибинних шарів грунту якісніше прогрівати кореневу систему рослин. Однак тут також важливо дотримуватися принципу помірності, адже зайве перезволоження зробить землю під рослинами забитої. Подібне може стати причиною загибелі коренів через дефіцит повітря, так як вода видавить весь кисень зі складу грунту, від чого вони почнуть задихатися.

Скільки необхідно води?

Промочувати грунт потрібно глибоко. Не менш ніж на один метр або навіть півтора. Але кожен сезон може зажадати більшої або меншої інтенсивності поливів. Як це визначити?

Якщо влагозарядка дерев планується пізньої осені, необхідно виконати ямку (35-40 см глибиною). Стан грунту на дні поглиблення вкаже на рівень його зволоженості в даному конкретному році, на конкретній ділянці. При цьому:

1. Полив не потрібен, якщо при стисненні в кулаці землі (взятої зі дна ями), кому виходить щільним і не розсипчастим. Також індикатором тут може послужити паперова серветка. Якщо порцію землі помістити на неї і на папері залишиться мокрий слід - вологи в грунті достатньо.

2. Скоротити норми поливу на 30-40% можна, якщо грунт в руці все так же формує тугий клубок і не розпадається, але мокрий слід від землі на серветці не залишається.

3. І заливати сад в повну міць доведеться, якщо земляна жменю розсипчаста і не дозволяє зібратися грудкою.

Важливо! Повномірний полив передбачає досить вагомі витрати води. Так, для дорослих рослин, на один квадратний метр площі, буде потрібно до 15 десятилітрових відер води. А на молоде деревце, висотою до метра, необхідно не менше 3-х.Оптимальний час поливу

До влагозарядка найкраще приступати, як тільки дерева приступлять до скидання листя. Це оптимальний термін, правильний період залежить від часу скидання листя в кожному регіоні. При цьому нормальною температурою повітря вважається + 2-3 градуси.

До початку листопада рясні поливи проводити не можна, це передчасно. Подібне може спровокувати непотрібну активацію зростання поросли, яка не встигне визріти до зими. А значить, є ризик вимерзання пагонів, що особливо небезпечно для молодих насаджень.

Ще, в регіонах з короткою восени, полив можна проводити на самому початку листопадного періоду. Це зробить рослини міцніше, а поросль буде утворюватися.

Методи поливу

Способів подзимнего поливу кілька:

1. Нерідко садівники користуються звичайними шлангами, які мають у своєму розпорядженні по території. Це цілком підходить, особливо якщо ділянка рівнинний. Якщо потрібно пролити ряди, необхідно попередньо прокласти спеціальні поливальні траншеї. Вологозарядні полив дерев, особливо плодових, восени добре робити саме з шлангів.

2. Для садів, розміщених на нерівній місцевості або схилі, як не можна краще підійде дощування. Такий прийом дозволить волозі насичувати грунт рівномірніше. Але є у цього методу вагомий мінус - надмірна вологість може привести до грибкових захворювань.

3. І найбільш прийнятний варіант поливу - це крапельне зрошення. При відсутності готової системи можна змайструвати спрощену. По колу стовбурів або в міжряддях дерев укладаються шматки шлангів, з отворами довільної форми. Все це поєднується штуцерами зі шлангом центрального водопроводу. А далі - справа за малим. Даний метод спочатку зажадає витрат часу і підготовки, але пізніше, що називається, «розв'яже руки», позбавивши садівника від клопоту з подачею води.

Чи можна робити вологозарядні полив холодною водою? Так можна, рослині важлива температура води, яка не нижче, ніж температура на вулиці. Важливо не поливати рослини теплою водою, це сприяє розвитку гнилі та інших хвороб.

В яких випадках подзимние поливи не потрібні?

Вологозарядні полив саду восени не виробляють, якщо сади розміщені на збитих грунтах з щільною структурою і слабким дренажем, а також, якщо на ділянці близько залягають підземні води.

Як правило, такий полив не потрібний і в регіонах, які славляться рясними осінніми дощами.

Ще випадки, коли осінні поливи не потрібні:

1. З короткою восени не потрібні поливи - це може негативно позначитися на деревах і чагарниках. Такі поливи можуть погіршити зимівлю і дерева загинуть.

2. Після дощового літа так само не варто поливати на зиму рослини.

3. Якщо осінь була холодна, також краще не робити подзимние поливи.

Вологозарядні полив необхідний в регіонах з помірною вологістю, це врятує рослини в умовах суворої зими і допоможе отримати міцні і красиві дерева.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше