Спеціальні ціни для агромагазинів

Органічне землеробство: з чого почати

Органічне землеробство: з чого почати

З кожним роком люди все більше дбають про екологію, а також прагнуть до того, щоб менше залежати від магазинів, в яких рідко можна зустріти натуральну продукцію. Більшість людей були розв'язані в органічному землеробстві, завдяки якому городникам вдається і одночасно піклується про екологію, не використовуючи при вирощуванні на дачі рослин, овочів і фруктів, небезпечні для землі пестициди, і забезпечувати себе максимально натуральними продуктами.

 Город для початківців - це простіше, ніж здається спочатку. У нього є свої особливості, які необхідно враховувати, щоб зберегти природний характер земельної обробки. Варто зазначити, що в такому вигляді землеробства не використовуються добрива.

Органічне землеробство з чого почати

Вперше, про те, що грунт знає набагато більше самих городників, заговорив російський вчений і агроном, Іван Євгенович Овсинський, в кінці 19 століття. Ідею і принцип про природному землеробстві, агроном перейняв у китайців, на землі яких працював довгий час, і в підсумку розробив власну теорію. Працюючи над книгою, присвяченою природного обробці землі, на протязі 10-ти років, в 1899 році вчений випустив книгу під назвою «Нова система землеробства». У ній він зробив акцент на тому, що не варто піддавати землю великого впливу, а замість цього - враховувати особливості рослин і місця їх висадження. Крім того, Овсинський підкреслив, що умови, в яких вирощуються культури, відіграють дуже велике значення.

Теорію і поради Івана Євгеновича підтримали, і вона стала активно використовуватися. Однак тих, хто вважав за краще землеробство іншого виду, як і раніше залишалося більше. Так що органічна обробка землі лише поступово прижилася серед городників.

В даний час, цим питанням займається Галина Олександрівна Кизима, також випускає роботи на тему городництва і садівництва. Найпопулярнішою серією книг є «Садівництво для ледачих», в якій вона детально описує, як в повній мірі використовувати силу грунту для вирощування потрібних овочів або фруктів. Такий принцип прижився в сільській місцевості.

Органічне землеробство грядки - особливості

Органічний город або природне землеробство відрізняється від інших видів обробки землі тим, що не вимагає яких-небудь жорстких заходів по відношенню до грунту і догляду за рослинами, не застосовують жодних хімікатів, нуль пестицидів. В цьому випадку, початківці любителі землеробства повинні акуратно перекопувати грунтовий грунт і вкривати землю тільки натуральними матеріалами.

Щоб краще розібратися в вищепереліченому, розберемо кожен пункт більш докладно.

По-перше, грунт потрібно перекопувати дуже акуратно, щоб не пошкодити утворені часом шари. Лопата дуже глибоко встромляє в землю, тим самим порушуючи ті самі шари, тому не рекомендується використовувати цей інструмент.

Оптимальним варіантом є плоскоріз Фокіна, який розпушує землю глибиною не більше 5-7 сантиметрів, при цьому, не пошкоджуючи побудовані природою шари грунту.

По-друге, землю необхідно вкривати соломою, папером, тирсою і навіть скошеними бур'янами. Такий спосіб називається мульчуванням, і полягає він у тому, щоб захищати землю від пересихання і перешкоджати появі бур'янів. Якщо земля покрита додатковим шаром, що складається, наприклад, з соломи, то вона повільніше нагрівається, запобігаючи пересихання, і повільніше остигає, захищаючи рослини від промерзання.

Як почати органічне землеробство - боротьба з комахами

Для тих, хто тільки починає обробляти землю таким чином, часто залишається загадкою - а як врятувати урожай від комах?

Будь-город або сад - це міні-екосистема, в якій все взаємопов'язане. Комахи, яких прийнято розглядати як шкідників, в цій екосистемі є санітарами і перш за все, завдають шкоди ослабленим або хворим рослинам. Однак часто «жертвами» стають абсолютно всі рослини. Це явище пояснюється тим, що весь сад або город, який звик до постійної обробці хімікатами, перестає виробляти природні захисні речовини, що відлякують комах, і стає максимально вразливим перед «санітарами».

Справитися з шкідниками, не використовуючи хімічні речовини, здається неможливим, однак знавці органічного землеробства говорять про зворотне:

        1.  Потрібно висаджувати календулу, пижмо і інші сильно пахнуть  рослини, ненависні багатьом комахою, навколо, наприклад, ягідних кущів;

        2. У куточку квітника або городу, необхідно навмисно залишити багаторічні бур'яни, які перемикають увагу шкідників на себе;

        3.Залучати природних ворогів комах - жаб і їжаків. Якщо з першими тваринами все відносно ясно - їм потрібен невеликий ставок або ванна з водою, то для залучення їжаків на ділянку, потрібно скласти в кутку купу сухих гілок. Хмиз є одним з улюблених місць цих ссавців.

Вперше про органічне землеробство згадав Є.І. Овсинський в кінці 19 століття і з тих пір, органічна обробка землі набирає популярність серед городників. Найбільш популярним агрономом, які працюють в даному напрямку, є Г.А.Кізіма.

Вести господарство, довіряючи більшість процесів, що відбуваються в городі, природі, не так важко, як може здатися. Необхідно створювати всі необхідні умови для захисту грунту і рослин від шкідників, але при цьому не сильно втручатися в екосистему саду або городу. Людина може лише підкоригувати деякі сфери внутрішнього устрою своєї ділянки, щоб зберегти урожай або допомогти землі стати більш родючою.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше