Спеціальні ціни для агромагазинів

Огірки жовтіють і не ростуть

Огірки жовтіють і не ростуть

Пожовклі зав'язі на огірках лякають багатьох садівників. Адже є ризик залишитися без врожаю зовсім. Чому не ростуть зеленці огірків - цим питанням задаються багато садівників.

Огірки жовтіють і не ростуть

 Зав'язь огірків жовтіє і опадає з кількох причин, які краще усувати відразу ж, після виявлення проблем.

1. Насіння огірків поганої якості.

Такі, наприклад, насіння з власних рослин городника, тому що можливі перезапилення з гібридами, і з такого насіння виростуть огірки з невизначеними ознаками. Крім того, молоді насіння вважаються придатними для посіву. Як вирішити проблему:

- замість своїх же насіння, купувати насіння;

- брати більш зрілі насіння (не менш трьох років);

- якщо немає доступу до зрілим насінням, то потрібно штучно зістарити молоді - прогрівати місяці два при температурі більше 25 градусів.

2. Погане освітлення.

Огірки цвітуть, але не зав'язуються, що робити? Великою проблемою для світлолюбних зав'язі огірків може стати дефіцит світла, адже їм треба дуже багато сонця для повноцінного зростання, а саме - більш ніж 12 годин кожен день.

Як вирішити проблему:

- висаджувати там, де є чудове освітлення;

- Чи не висаджувати при занадто короткому світловому дні; раціонально розташовувати грядки з огірками - в теплих регіонах з півночі на південь, а в холодних - зі сходу на захід, а також розсаджувати їх через 20-30 см і залишати 60-70 см між рядами.

- Якщо ж так вийшло, що грядки виявилися в тіні, то огірки прищипують: у ранньостиглих над 8-10 листом, у пізньостиглих - над 6-8 листом.

3. Нерозвинені коріння.

При такій проблемі зав'язі можуть взагалі не розвинутися, тому що від коренів залежить, чи зможуть огірки забезпечувати себе харчуванням і вологою.

Як вирішити проблему:

- постаратися не травмувати коріння, коли займаєтеся пересадкою або пікіровкою огірків;

- стежити за термінами посіву і посадити огірки в потрібний момент, щоб коріння виросли сильними.

4. Відсутність живильних речовин в грунті.

Ще одним фактором, який може вплинути на відсутність врожаю через в'янення зав'язей, може бути бідна грунт, яка не дає достатньо харчування рослинам.

Як вирішити проблему:

- звернути увагу на правила сівозміни, тоді грунт не буде збіднюватися (про це йдеться трохи нижче);

- підготувати грунт перед посівом огірків - внести органічні, наприклад, перегній, і мінеральні добрива, не буде зайвим висадити сидерати;

- коли огірки цвітуть, можна і потрібно здійснювати підживлення добривами з азотом і калієм, наприклад, взяти одну столову ложку сечовини і півтори - сульфату калію і розмішати їх в десяти літрах води;

- комплексні добрива, такі як Кристалоном Огірковий, також допоможуть вирішити цю проблему.

5. Неналежний полив.

У огірків жовтіє зав'язі - зав'язі можуть впасти, якщо переборщити з поливом або, навпаки, поливати занадто рідко і мало. Щоб забезпечити собі рясний урожай, дачник повинен не особливо захоплюватися поливанням при цвітінні і рясно зрошувати - при плодоносінні.

Як вирішити проблему:

- дотримуйтесь такий режим - при теплій погоді досить одного разу на 3 дні, а при жаркій - кожен день;

- стежте, щоб вода завжди була трохи вологою;

- поливати потрібно теплою водою - приблизно 20-25 градусів за Цельсієм, тому що вода холодніше може погано позначитися на огірках;

- щоб стимулювати зростання зав'язей, треба підсушити грунт - тоді рослини на тлі стресу починають швидше формувати жіночі квітки, з яких пізніше з'являться зав'язі. До поливу треба повертатися, як тільки листочки починають трохи в'янути.

6. Непридатні погодні умови.

Чому на огірках пустоцвіт - огірки чутливі до погоди. Коли повітря нагрівається менше 14 градусів, жіночі квітки майже не утворюються, тому що пилок не визріває, а вже виросли зав'язі в'януть. При більш 27 градусів запилення не відбувається в принципі через стерильною пилку. Як вирішити проблему:

- при спеці - поливати огірки двічі в день, під корінь і по листу, залишати двері в теплицю відкритою;

- при холодній погоді - накрити огірки агроволокном, щоб вони були захищені від замерзання, і тимчасово призупинити полив, в теплиці - утеплити стіни.

7. Холодна грунт. Так само, як і в випадку з бідної грунтом, в холодній дуже часто огірки не отримують достатньо поживних речовин, і це згубно впливає на формування жіночих квіток, вони засихають. Як вирішити проблему:

- підгодовувати обприскуванням по листу, щоб вирішити проблему нестачі поживних речовин, найкраще використовувати борну кислоту - вона прискорює потрібні процеси, також як добрива «Зав'язь» і «Бутон».

8. Недотримання сівозміни.

Чергувати культури на грядці (це і є сівозміна) вкрай важливо для дачника. Якщо довгий час вирощувати одну культуру на ділянці землі, вона виснажиться і накопичить збудників захворювань. Це стає ще однією причиною занепаду зав'язі. Як вирішити проблему:

- потрібно знати, після яких культур можна висаджувати огірки (наприклад, перець, цибулю, помідор) і після яких не можна (гарбузове - гарбуза, власне огірки, дині).

- Якщо огірки були вже посаджені без урахування цього принципу, то треба особливо ретельно проводити підгодівлю і обов'язково профілактику захворювань;

- якщо ж немає вибору, куди садити огірки, то перед ними потрібно висадити сидерати - вони відновлюють ґрунт.

9. Проблемне запилення.

Це стосується тільки бджолозапильних огірків. Такі можна висаджувати тільки у відкритий грунт, щоб бджолам було легко їх запилювати. Для самозапильних (партенокарпических) огірків важлива температура - це було описано в пункті номер 6, там же є і рішення. Як вирішити проблему:

- для бджолозапильних огірків треба залучити бджіл і джмелів - наприклад, використовувати медовий розчин;

- якщо ж залучити комах не вдалося, то можна і самому опиліть огірки - зірвати пустоцвіт на тонкому стеблі і торкнутися квіток з потовщенням на підставі. Треба один жіночий (з потовщенням) запилювати кількома чоловічими, щоб пилок з великою ймовірністю виявилася на рильце.

10. самозапилюватися огірки сформували занадто багато зав'язей. Саме через самостійного запилення, такі види огірків можуть сформувати дуже багато зав'язей на одному кущі. Тоді рослині може не вистачити потрібних речовин з грунту, і воно може почати в'янути. Як вирішити проблему:

- окремо підгодовувати кущі, де сформувалося безліч зав'язей, інакше вони повянут, або просто не зможуть утворити плоди.

 

Таким чином, поради вище допоможуть з'ясувати, чому жовтіють плоди огірків, чому обпадають зав'язі, і врятувати огірки від загибелі, а дачника - від втрати врожаю.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше