Як зібрати насіння огірків

Як зібрати насіння огірків
Власноручний збір огіркових насіння, є надійним і разом з тим легким способом, щоб забезпечити себе хорошим урожаєм огірків в майбутньому році. В даному випадку садівник сам вибирає кращі плоди і сорти, від самого міцного рослини, яке точно плодоносить в тій кліматичній зоні, в якій він проживає. Багато огіркових насіння продається і в магазині, але ж купивши їх, немає ніякої гарантії, що вони зійдуть і принесуть очікуваний урожай. Як же дістати з огірка насіння?

Сам процес отримання насіння простий, абсолютно безкоштовний, не займе дуже багато часу і впорається з ним навіть початківець садівник. Найголовніше, при складанні та зберіганні посівного матеріалу дотримати всі основні правила.
Який огірок підходить для отримання насіння

Як правильно зібрати насіння огірка? Далеко не будь-огірок може підійти для того, щоб зібрати з нього посівний матеріал. Відповідний огірок, зобов'язаний відповідати певним параметрам і повинен бути:

- Чи не гібридним (F1, F2), а обов'язково сортовим. При вирощуванні гібридного рослини використовують метод схрещування декількох сортів. Такі плоди зберігають сортові якості тільки в першому поколінні. А при повторній посадці в наступному році, вже не мають тих же самих властивостей.

- З чотирма насіннєвими камерами. Такі огірки є жіночим типом і овочі з такого насіннєвого матеріалу в своєму першому врожаї мають повну відповідність заявленим властивостям. Чоловічі плоди з 3-камерами цвітуть, але бутон не отримує подальшого розвитку, а лише утворюється пустоцвіт. З'ясувати підлогу можна за наявністю граней, які вимальовуються по всій поверхні огірка.

- Великим, повністю дозрілим, жовто-коричневим, злегка м'яким, а хвостик, навпаки - сухим. З кожної рослини беруть не більше 2-3 огірків. Рекомендують намічені плоди витягти з-під листя грядки, після чого укласти їх на поверхні і залишити лежати під сонячними променями. Тримають так до початку перших заморозків, позначають стрічкою, для того, щоб не зірвати їх випадково. Для виключення контакту плода з грунтом, підкладають дощечку, це вбереже його від загнивання.

Якщо почалися рясні дощі, тоді плоди знімають раніше запланованого часу і відправляють дозріти 1-2 тижні в приміщенні.

Процес заготівлі огіркових насіння, досить простий і під силу недосвідченим садівникам.

 

Як зібрати насіння з огірків - процес отримання насіння

Після того як огірок став повністю зрілим, можна починати збирати насіннєвий матеріал. Складається процедура з наступних кроків:

-Плоди, призначені для збирання насіння розкладають і розрізають упоперек. З обох кінців відрізають від двох до чотирьох см. Якщо в відрізаних шматочках є насіння, їх викидають. Так як плоди, отримані за допомогою цього насіння, як правило, гірчать.

-Як взяти насіння з огірка? Використовуючи столову ложку, виймають насіння разом з внутрішньої м'якоттю. Розрізані або пошкоджені - прибирають.

-Отримане насіння укладають в ємність. Потім, необхідно залити водою (2/3 всього обсягу). Накривають марлею. Залишають на 24-48 годин в теплому і при цьому темному місці. Якщо кашка з насіння суха, то доливають трохи води і потім перемішують. До кінця зброджування може з'явитися шар цвілі і запах, це не страшно.

-Після закінчення терміну бродіння в ємність доливають воду, закривають кришкою і гарненько струшують. Як тільки вміст тари осяде, спливуть порожні екземпляри, які тут же збирають і викидають. Також змивається навколоплідної оболонка, через яку схожість сповільнюється. Процедуру повторюють кілька разів, щоб точно позбутися слабких насіння.

-Решта екземпляри промивають водою, попередньо скинувши на сито.

-З одного плоду отримують від десяти до п'ятнадцяти грам насіння.

Як отримати насіння огірків в домашніх умовах - правильна сушка

 

Як сушити насіння огірків? Залишки вологи з зібраного посівного матеріалу прибирають за допомогою паперової серветки, або чистої тканини.

Зернятка розкладають на шматку фанери або товстому картоні одним шаром і залишають висушують. Деякі садівники використовують поліетиленову плівку, до неї ретельно промиті насіння взагалі не прилипають.

Найкраще насіння просушують на свіжому повітрі, при цьому їх треба берегти від раптових дощів, а на ніч обов'язково прибирати в тепле приміщення, щоб вони не промерзли. Якщо ж на вулиці прохолодно, то насіння можна досушити в теплому приміщенні, не забуваючи регулярно провітрювати.

У період просушування посівний матеріал бажано перемішувати і обережно перетирати руками, щоб остаточно позбутися від навколоплідної плівки, яка може перешкодити подальшому зростанню.

Для повної просушки зазвичай потрібно тиждень.

Якщо зернятка не злипаються, легко пересипаються, то їх укладають на зберігання. Отримане насіння пересипають в полотняні або лляні мішечки, перев'язані шнурком. Там вони повинні вільно розміщатися. Можна використовувати також паперові пакети і конверти.

У поліетилені насіння розміщувати не можна, їм там не вистачить повітря і вони просто задихнуться.

 Зберігання висушених насіння до посадки

Заготовлені таким способом насіння, не рекомендується висаджувати на наступний рік, в силу того, що урожай може бути поганим, через величезної кількості пустоцвіту. Тому насіння гарбузових, в тому числі і огірка, повинні зберігатися від двох до чотирьох років, для формування на них жіночих квіток. Якщо ж хочеться посадити в цей же рік, тоді насіння підганяють методом прогрівання. Розкладають на деку і прогрівають в духовці 1,5-2 години при 50 градусах. Отримане насіння зберігають властивості гарній схожості аж до шести років.

 Також при зберіганні насіння важливо дотримуватися таких умов:

 Вологість. Будь-яка вогкість погубить посівний матеріал. Тому насіння тримають в сухому приміщенні. Інакше при підвищеній вологості вони можуть покритися пліснявою, прорости або загнити.

 Температура. Ідеальна температура зберігання - 10-15 градусів. Тому їх ні в якому разі не тримають поруч з плитою, опалювальними приладами, грубкою. Навіть верхні ящики шаф і антресолі під забороною, адже саме туди піднімається жарке повітря.

 Освітлення. Для того щоб насіння не проростали і не псувалися, їх необхідно зберігати виключно в темному місці. Обов'язково на упаковці прописують рік збору і сорт насіння.

 Якщо дотримуватися всіх необхідних правил зберігання, навесні проросте 90% зерняток.

Вирощування розсади із зібраних насіння

Щоб отримати якісний урожай з власноруч заготовлених насіння, необхідно спочатку підготувати їх до посадки. Для цього надходять у такий спосіб:

Потрібно відкрити ємність, в якій зберігаються насіння, для їх збагачення киснем. У такому вигляді залишити на два-три дні в приміщенні, де досить світло і тепло.

Потім занурити їх в гарячу воду на десять хвилин. Після цього - на такий же час занурити в холодну воду.

На сьому годину покласти в холодильник і потім повернути в приміщення зі звичайною, кімнатною температурою.

Розмістити насіння на зволоженою марлі і на три-чотири години помістити поруч з батареями опалення.

Після проведення даних процедур, насіння можна сміливо висаджувати в городі або теплиці.

Якщо правильно підійти до процесу збирання насіння, їх обробці та подальшого зберігання, можна забезпечити себе якісним посадковим матеріалом. А через кілька років ви отримаєте хороший урожай вибраного сорту.

Мы сотрудничаем с :
up