Спеціальні ціни для агромагазинів

Як садити насіння кавуна - Лайфхак для максимального успіху

Як садити насіння кавуна - Лайфхак для максимального успіху

У південних країнах дедалі частіше фермери починають культивувати кавуни. Для того, щоб отримати смачний і соковитий урожай, потрібне тепле та тривале літо. За наявності цих умов можна сміливо пробувати посадити кавун і дочекатися його стиглості. При вирощуванні цієї культури достатньо дотримуватися основних рекомендацій.

Вивчаємо, як виростити кавуни з насіння

В даний час завдяки роботі селекціонерів фермери мають можливість культивувати велику кількість різноманітних гібридних сортів, які набагато швидше дозрівають, ніж звичайні. Все це робить доступним для фермерів отримати смачні, корисні та соковиті кавуни не лише у південних, а й у північних широтах. Понад те, посадка кавунів може здійснюватися як і відкритий грунт, і у тепличних умовах.

Щоб отримати хороший урожай, варто пам'ятати про те, коли садити кавуни та як робити це правильно.

Найбільш поширеним методом вирощування є розсадний. Якщо Ви не знаєте про те, як садять кавуни, то рекомендується запам'ятати такі поради:

Насамперед потрібно вибрати якісний посадковий матеріал. Найкращий урожай буде отриманий з того насіння, яке має вік від 1 до 2 років. Незважаючи на те, що вони можуть лежати не один рік, не рекомендується використовувати посівний матеріал, яким більше 5 років.

  • Також варто звернути увагу на особливості сортів. Не все рекомендується вирощувати в середніх широтах. Для цих цілей рекомендується вибирати інші різновиди, які адаптовані до більш прохолодного клімату та швидше дозрівають.
  • Насіння цієї культури відрізняється високою щільністю, саме тому не варто хвилюватися з приводу тривалої схожості. Щоб трохи прискорити процес, перш ніж здійснювати посадку посівного матеріалу, його рекомендується прогріти та здійснити пророщування. В результаті проведення цих процедур перші паростки можна помітити вже через 2 тижні.
  • Після цього розсаду рекомендується тримати в тепличних умовах близько місяця. Далі здійснюється посадка кавуна у відкритий ґрунт.

Розібравшись з тим, як посадити кавун будинку для розсади та отримавши молоді сходи, можна приступати до наступного етапу. Дуже важливо пам'ятати про дотримання температурного режиму.

Розсада повинна пересідати на грядку лише тоді, коли температура ґрунту встановилася не нижче 18 градусів Цельсія. Якщо висадити рослини зарано, їх зростання і розвиток призупиниться. Якщо температура грунту буде в межах 5-10 градусів Цельсія, це може призвести до загибелі сходів. Щоб зрозуміти на якій відстані садять кавуни, варто звернути увагу на характеристики сорту.

Як правильно садити кавуни без попередньої підготовки на відкриті грядки

Якщо Ви хочете вирощувати насіння відразу на ділянці без попередньої роботи з розсадою, необхідно дотримуватися певних рекомендацій. При цьому таким способом насолоджуватися врожаєм можна не тільки в південних регіонах. Досить дотримуватись деяких правил і провести певні заходи і до кінця літа Ви зможете насолоджуватися плодами.

В першу чергу варто пам'ятати про те, що як у випадку пророщування розсадним методом, перед посівом на грядки посадковий матеріал необхідно підготувати. Використовуваний матеріал заздалегідь замочують у слабкому розчині марганцівки. Час процедури – 1 год. Після цього потрібно промити і добре просушити.

Посів варто здійснювати тоді, коли ґрунт достатньо прогрівся. На глибині закладення температура повинна становити не менше 15 градусів Цельсія. Це гарантує гарне проростання. Якщо Ви хочете вирощувати кавуни в середній та холодній смузі, то можна створити так звані «теплі» ряди. Для їх створення необхідно:

  1. Зробити траншею.
  2. У створені поглиблення потрібно укласти гній та рослинні рештки.
  3. Після цього зверху їх потрібно присипати ґрунтом.
  4. Створені грядки потрібно рясно пролити.

Висота таких поруч може становити від 50 до 70 см, а ширина до 1 м. Робити це рекомендується на початку травня. В результаті за 1,5-2 тижні ґрунт добре прогріється. Через цей час здійснюють посів. При цьому глибина закладення зазвичай становить від 3 до 5 см. Варто також пам'ятати про те, що висаджування здійснюється по 2 насінини в лунку. Після цього над грядками роблять каркас, а зверху вкривають агроволокном. Іноді використовується плівка. Після того, як вдень температура встановиться в межах 20-25 градусів Цельсія, парник можна потроху відкривати. Цілком зняти укриття рекомендується тоді, коли ночі будуть досить теплими.

Схема посадки кавуна досить проста - між лунками має бути відстань, рівну довжині батоги культури (цей параметр може змінюватися в залежності від обраного сорту). Між грядками має залишатися 70-100 см вільного простору.

Особливості догляду за посадкою на грядках

Наступний важливий етап – це прорідження. Його здійснюють двічі: перший – після того, як з'явилися молоді стеблинки, другий – після того, як на них налічується 4-5 листочків. В результаті на грядках сіянці повинні залишатися з діапазоном навколо.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше