Як садити кукурудзу

Як садити кукурудзу

Посадка кукурудзи не буде складним завданням, оскільки ця культура не є вимогливою і їй не потрібні особливі умови. Ви можете вирощувати кукурудзу на півночі чи півдні. У новачків, які не мають певного досвіду, часто виникає багато питань, наприклад, такі, як:

• Як садити кукурудзу?

• Коли садити кукурудзу?

• Як сіяти кукурудзу?

• Яка схема посадки кукурудзи?

• Як садити кукурудзу у теплиці?

• На якій відстані садити кукурудзу?Однак, для того, щоб отримати великий урожай кукурудзи різних сортів, практично не потрібно прикладати особливих зусиль. Якщо ви живете в регіоні, де коротке літо, то рекомендують вирощувати кукурудзу через розсаду відразу у відкритий грунт. Причиною є те, що оскільки сонячних днів у таких регіонах мало, насіння кукурудзи на такій ділянці не встигнуть дозріти, їм не вистачить тепла. Купити насіння можна у нашому інтернет-магазині. Ви зможете вибрати потрібний сорт за доступними цінами.

Варто звернути увагу на наступні моменти, перш ніж розпочати посадку кукурудзи:

• Сорт кукурудзи повинен відповідати кліматичному поясу, для якого він призначений;

• Урожай потрібно збирати вчасно, інакше качани можуть псуватися;

• Садити кукурудзу потрібно у відповідний термін, не раніше і не пізніше, оскільки це негативно вплине на врожай;

• Грядки для кукурудзи повинні бути у відповідному місці.


Які особливості у посадки кукурудзи?

Рослина любить тепло, тому сіяти її потрібно навесні, коли ґрунт добре прогріється. В іншому випадку, сходи можуть не зійти, тому що замерзнуть і коріння не проросте. Однак, якщо у кукурудзи виросте хоча б 3 листочки, то можна не переживати, вона витримає зниження температури навіть до мінус 2 градусів. Якщо температура опуститься ще нижче, до мінус 4 градусів, то швидше за все, все насіння загине і не проросте.

Якщо ви живете в південних регіонах, то можна починати садити кукурудзу в грядки вже у квітні, а мешканці північних регіонів повинні починати робити це не швидше за травень або навіть у червні.


Як вибрати місце для кукурудзи?

Потрібно вибрати ділянку, яка буде добре освітлюватися, оскільки сонячні промені впливають на зростання кукурудзи та на швидкість дозрівання. Ґрунтові води повинні бути близько, оскільки рослина може почати гнити від надлишку вологи. Найчастіше вибирають місцевість, що знаходиться на пагорбі, оскільки в такому разі кукурудза не буде в тіні.

Найкраще використовувати ділянки для посадки кукурудзи, де перед нею росли:

• Картопля;

• Дині;

• Кавуни.

Не рекомендується садити кукурудзу 2 роки поспіль на тому самому місці - урожай буде значно меншим, а крім того, вона погано зростатиме.Як правильно сіяти кукурудзу?

Схема цього процесу дуже проста, оскільки кукурудзу садять у кілька рядів, переважно 3-4. Не рекомендується садити цю культуру поодинці - у неї будуть проблеми з запиленням, а крім цього, велика кількість качанів будуть порожніми, що сильно зменшить урожай.

Між стеблами кукурудзи має бути відстань близько 20-25 сантиметрів. Завдяки цьому, рослини не будуть глушити одна одну і матимуть площу для зростання та розвитку. Між рядами потрібно дотримуватися дистанції близько 50 сантиметрів. Чим більше місця між ними буде, тим кращим буде врожай, оскільки рослинам не потрібно буде боротися один з одним за мікроелементи, сонячне світло, поживні речовини та вологу.


Як підготувати землю?

Кукурудза не вимагає спеціального ґрунту, однак, єдиною вимогою є те, щоб його кислотність не була нижчою ніж 5 pH, в такому випадку рослина часто хворітиме і дасть маленький урожай. Восени або навесні потрібно перекопати ділянку, на якій ви хочете посадити кукурудзу. Це потрібно зробити за 30 днів до того, як ви посадите насіння. Рекомендують зробити це 2 рази, у такому разі грунт буде пухким і насіння отримає велику кількість кисню і краще приживеться.

Можна додати добрива, проте тут грає роль пора року:

• Навесні можна додати аміачну селітру - до 30 грам, а також карбамід, однак, слід звернути увагу на те, що ця речовина засвоюється кукурудзою набагато довше, ніж решта добрив;

• Восени можна додати суперфосфат - до 30 г, а 20 г сірчанокислого калію можна додати восени або навесні.

Якщо ви вирішили посадити кукурудзу спонтанно, і не встигли підготувати землю, то можна додати 30 г нітроаммофоски. За тиждень до того, як ви плануєте посадити рослину, потрібно провести додаткове знезараження спеціальними розчинами. Крім цього, можна накрити землю спеціальним утеплюючим матеріалом, щоб вона додатково прогрілася, і насіння краще взялося і швидше почало рости.


Як приготувати кукурудзу?

Є велика кількість різних сортів кукурудзи, тому ви можете підібрати саме ті характеристики, які найкраще підходять. Однак у будь-якому випадку їх потрібно ретельно оглянути. Хворе і пошкоджене насіння може не прорости або дати маленький урожай, тому потрібно оглянути насіння і вибрати тільки велике і здорове з нього. Насіння можна обробити фітоспорином, проте потрібно ретельно дотримуватися всіх інструкцій.

Спочатку насіння кладе на серветку і при температурі +23 градуси варто почекати приблизно 2 або навіть 3 дні. Після цього можна садити кукурудзу. Однак, якщо ви не хочете спочатку пророщувати насіння, можна одразу саджати їх у землю. Обов'язковим кроком є ​​лише знезараження, оскільки це впливає на врожайність культури.


Як правильно садити кукурудзу у землю?

Спочатку роблять лунки під насіння та виливають у кожну лунку по склянці води. У 1 ямку кладуть по 3-4 штуки насіння на глибину близько 5 сантиметрів. Потім руками потрібно засипати землю і ще раз полити. Коли паростки зійдуть, треба обірвати слабкі, щоб вони не заважали зростанню сильних паростків. На початку, коли рослина ще маленька, рекомендують прополювати землю, щоб бур'яни не глушили її. Можна розпушувати землю, щоб коріння краще насичувалося киснем.


Мы сотрудничаем с :
up