Спеціальні ціни для агромагазинів

Як садити кукурудзу

Як садити кукурудзу

Посадка кукурудзи не буде складним завданням, оскільки ця культура не є вимогливою і їй не потрібні особливі умови. Ви можете вирощувати кукурудзу на півночі чи півдні. У новачків, які не мають певного досвіду, часто виникає багато питань, наприклад, такі, як:

• Як садити кукурудзу?

• Коли садити кукурудзу?

• Як сіяти кукурудзу?

• Яка схема посадки кукурудзи?

• Як садити кукурудзу у теплиці?

• На якій відстані садити кукурудзу?

Однак, для того, щоб отримати великий урожай кукурудзи різних сортів, практично не потрібно прикладати особливих зусиль. Якщо ви живете в регіоні, де коротке літо, то рекомендують вирощувати кукурудзу через розсаду відразу у відкритий грунт. Причиною є те, що оскільки сонячних днів у таких регіонах мало, насіння кукурудзи на такій ділянці не встигнуть дозріти, їм не вистачить тепла. Купити насіння можна у нашому інтернет-магазині. Ви зможете вибрати потрібний сорт за доступними цінами.

Варто звернути увагу на наступні моменти, перш ніж розпочати посадку кукурудзи:

• Сорт кукурудзи повинен відповідати кліматичному поясу, для якого він призначений;

• Урожай потрібно збирати вчасно, інакше качани можуть псуватися;

• Садити кукурудзу потрібно у відповідний термін, не раніше і не пізніше, оскільки це негативно вплине на врожай;

• Грядки для кукурудзи повинні бути у відповідному місці.


Які особливості у посадки кукурудзи?

Рослина любить тепло, тому сіяти її потрібно навесні, коли ґрунт добре прогріється. В іншому випадку, сходи можуть не зійти, тому що замерзнуть і коріння не проросте. Однак, якщо у кукурудзи виросте хоча б 3 листочки, то можна не переживати, вона витримає зниження температури навіть до мінус 2 градусів. Якщо температура опуститься ще нижче, до мінус 4 градусів, то швидше за все, все насіння загине і не проросте.

Якщо ви живете в південних регіонах, то можна починати садити кукурудзу в грядки вже у квітні, а мешканці північних регіонів повинні починати робити це не швидше за травень або навіть у червні.


Як вибрати місце для кукурудзи?

Потрібно вибрати ділянку, яка буде добре освітлюватися, оскільки сонячні промені впливають на зростання кукурудзи та на швидкість дозрівання. Ґрунтові води повинні бути близько, оскільки рослина може почати гнити від надлишку вологи. Найчастіше вибирають місцевість, що знаходиться на пагорбі, оскільки в такому разі кукурудза не буде в тіні.

Найкраще використовувати ділянки для посадки кукурудзи, де перед нею росли:

• Картопля;

• Дині;

• Кавуни.

Не рекомендується садити кукурудзу 2 роки поспіль на тому самому місці - урожай буде значно меншим, а крім того, вона погано зростатиме.Как правильно сеять кукурузу?

Схема этого процесса очень проста, поскольку кукурузу сажают в несколько рядов, преимущественно 3-4. Не рекомендуется сажать эту культуру в одиночку - у нее будут проблемы с опылением, а кроме этого, большое количество кочанов будут пустыми, что сильно снизит урожай.

Между стеблями кукурузы должно быть расстояние около 20-25 сантиметров. Благодаря этому растения не будут глушить друг друга и будут иметь площадь для роста и развития. Между рядами нужно соблюдать дистанцию ​​около 50 сантиметров. Чем больше места между ними будет, тем лучше будет урожай, поскольку растениям не нужно будет бороться друг с другом за микроэлементы, солнечный свет, питательные вещества и влагу.

 

Как приготовить землю?

Кукуруза не требует специального грунта, однако, единственным требованием является то, чтобы его кислотность не была ниже 5 pH, в таком случае растение будет часто болеть и даст маленький урожай. Осенью или весной нужно перекопать участок, на котором вы хотите усадить кукурузу. Это нужно сделать за 30 дней до того, как вы посадите семена. Рекомендуют сделать это 2 раза, в таком случае почва будет рыхлой и семена получат большое количество кислорода и лучше приживется.

 

Можно добавить удобрения, однако здесь играет роль время года:

• Весной можно добавить аммиачную селитру – до 30 грамм, а также карбамид, однако, следует обратить внимание на то, что это вещество усваивается кукурузой гораздо дольше остальных удобрений;

• Осенью можно добавить суперфосфат – до 30 г, а 20 г сернокислого калия можно добавить осенью или весной.

 

Если вы решили посадить кукурузу спонтанно и не успели подготовить землю, то можно добавить 30 г нитроаммофоски. За неделю до того, как вы планируете усадить растение, нужно провести дополнительное обеззараживание специальными растворами. Кроме этого, можно накрыть землю специальным утепляющим материалом, чтобы она дополнительно прогрелась, и семена лучше взялись и быстрее стали расти.

 

Как приготовить кукурузу?

Есть большое количество разных сортов кукурузы, поэтому вы можете подобрать именно те характеристики, которые лучше всего подходят. Однако в любом случае их нужно тщательно осмотреть. Больные и поврежденные семена могут не прорасти или дать маленький урожай, поэтому нужно осмотреть семена и выбрать только крупные и здоровые из них. Семена можно обработать фитоспорином, однако нужно тщательно соблюдать все инструкции.

 

Сначала семена кладут на салфетку и при температуре +23 градуса следует подождать примерно 2 или даже 3 дня. После этого можно сажать кукурузу. Однако если вы не хотите сначала проращивать семена, можно сразу сажать их в землю. Обязательным шагом является только обеззараживание, поскольку это влияет на урожайность культуры.

 

Как правильно сажать кукурузу в землю?

Сначала делают лунки под семена и выливают в каждую лунку по стакану воды. В 1 ямку кладут по 3-4 штуки семян на глубину около 5 сантиметров. Затем руками нужно засыпать землю и еще раз полить. Когда ростки сойдут, нужно оборвать слабые, чтобы они не мешали росту сильных побегов. В начале, когда растение еще маленькое, рекомендуют пропалывать землю, чтобы сорняки не глушили его. Можно рыхлить землю, чтобы корни лучше насыщались кислородом.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше