Спеціальні ціни для агромагазинів

Як позбутися кротів - ефективні методи

Як позбутися кротів - ефективні методи

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. Адже для цього є маса гуманних способів, тому не обов'язково відразу використовувати кардинальні заходи.

Кроти є невеликими звірками. Довжина теля становить близько 15 см, маса - 130 грам. Їхня діяльність практично повністю проходить під землею, що може стати причиною втрати врожаю не лише в кг, а й у тоннах за умови великої площі ділянки.


Небезпека звірів криється і в тому, що всього за пару місяців вони можуть вивести потомство, яке буде харчуватися молодим корінням, зеленню рослин, коренеплодами. Шкода від цих шкідників представлена ​​нижче:

 • Зміна краєвиду. Пара особин можуть за кілька днів повністю вирити землю на городі, зробивши грядки суцільним мінним полем з ходами та купками ґрунту.
 • Вигнати крота з городу ще варто і тому, що свої ходи він вириває у верхньому шарі ґрунту, саме там, де й закладаються коренева система рослин. В результаті, пошкоджене коріння не може вбирати вологу і поживні речовини, що призводить до швидкої загибелі культур.
 • На добу один звір може зробити підземні ходи тривалістю до 20 м. При цьому його не зупиняють ні коріння рослин, ні кабелю, коренева система дерев і чагарників, пластикові труби водопроводу, каналізаційної системи. В результаті страждають не лише на посадки, а й на забезпечення будинку.
 • Позбутися кротів на городі варто і з тієї причини, що при викопуванні ходів відбувається перемішування родючого шару з неродючим. В результаті ґрунт стає мізерним і менш поживним для рослин.
 • Ці шкідники є переносниками різних захворювань та хвороб. При роботі із ґрунтом за наявності кротів варто обов'язково використовувати засоби індивідуального захисту.


Не можна не відзначити і той факт, що при контакті з людиною невеликий звір може нанести травму. Має потужні кігті, які легко поранять шкірні покриви.

Як вигнати крота з городу

Є величезна кількість рекомендацій, використовуючи які можна досить швидко позбавитися проблеми зі шкідниками. Кожен городник вибирає відповідний варіант для себе, виходячи з особливостей та можливостей.

Варто зазначити, що однієї універсальної поради немає. Вивести кротів з городу не так вже й просто. Звірятка живуть здебільшого в підземній частині, у них дуже тонкий слух, добре розвинений дотик і нюх. Звичайно, якщо на це немає часу, можна скористатися послугами спеціальних служб, які проводять санітарну обробку від шкідників.

Існують як народні методи боротьби з кротами на садовій ділянці, технічні пристрої, біохімічні препарати та інші засоби, особливості яких представлені нижче.


Як позбутися кротів на садовій ділянці

Якщо Ви не бажаєте нашкодити тваринам, можна використовувати спеціальні засоби для вилову. Ефективним та простим засіб є пастка-труба. Її головне завдання полягає у лові тварини безпечним та гуманним способом.

Такий пристрій необхідно встановити в тунель. Як тільки тварина заповзе в неї, вона застрягне. Фермеру залишається лише демонтувати пастку та випустити звірка далеко від своєї ділянки. Найкращими варіантами є ліс, узлісся листяного лісу.

Час встановлення пастки має становити близько 8-10 годин. Зазвичай її використовують на ніч. Ці тварини повинні часто вживати їжу. Якщо буде перерва більш ніж на 14 годин, це може бути причиною його смерті.


Як відлякати крота з ділянки

Якщо Ви хочете прогнати крота і не шкодити здоров'ю звірятка, можна скористатися спеціальними пристроями. Оскільки ці тварини мають гострий слух, то ефективними є відлякувачі. Їхнє завдання полягає у відтворенні спеціальних звуків, які відлякують та дратують тварин. Це простий та ефективний варіант, але його рекомендується використовувати у комплексі та з іншими засобами.

У спеціалізованих магазинах можна придбати відлякувачі двох видів:

 • Звукові.
 • Ультразвукові.

Їхня конструкція невелика. Нижня частина представлена ​​у вигляді штиря, що встановлюється у землю. Місця установки повинні відповідати локаціям, де було помічено кроти або виявлено результати їхньої діяльності. Варто відзначити, що такі пристрої мають відлякуючий ефект не тільки на сліпих звірят, але і на інших гризунів та змій.

Якщо немає можливості придбати такі пристрої, можна використовувати подібний народний засіб від кротів – використовувати звичайний радіоприймач, який працює від батарейок. Його необхідно помістити в непромокальний пакет із щільної плівки та встановити в кротовому горбку. Однак такий варіант може заважати сусідам.

Є спеціальні вібраційні вертушки, які також відлякують тварин. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах або зробити самостійно. Вони можуть бути виконані як на дерев'яній, так і на металевій основі.

У спеціалізованих магазинах можна придбати спеціальні ароматичні гранули, які відлякують звірків. Їх необхідно поміщати у тунелі та полити зверху водою. Але при використанні варто пам'ятати про те, що при виявленні джерела неприємного запаху, шкідник заблокує цю частину тунелю і буде працювати в іншому місці. При цьому запахи не будуть далі поширюватися.


Чим цькувати кротів

У певних випадках виявляється, що найбільш дієвим і можливим рішенням для того, щоб знищити кроти є використання отруйних препаратів. Це крайній метод, який застосовується дачниками лише у крайньому випадку. Також варто пам'ятати про те, що всі спеціалізовані препарати, які продаються в магазинах, також небезпечні і для людини. Тому робота з ними повинна здійснюватися з використанням індивідуальних засобів захисту. У випадку, якщо є домашня тварина, її слід не пускати на ділянку, яка була оброблена.

Вивести кротів на дачній ділянці можна за допомогою спеціальних отрут, розроблених для боротьби з цими звірками (наприклад, Анти-Крот). У разі вибору таких препаратів, фермери зазвичай використовують придбані речовини для обробки дощових хробаків, після чого закопують у кротові нори та проходи.

Варто пам'ятати про те, що будь-які отруйні речовини матимуть вплив на всі живі організми. Отже, безпечних препаратів немає. Виділяють кілька груп товарів залежно від чинної речовини:

 • З миш'яком.
 • Ціанідом.
 • Хлорогранічні.
 • Із сірою.
 • Мінеральні.


Кожна група відрізняється механізмом на звірків. Залежно від типу потрапляння та розповсюдження, а також впливу на організм тварин виділяють такі категорії препаратів:

 • Контактні. Починають діяти за умови прямого контакту зі звіром. Слід зазначити, що й у людини вони небезпечні. Якщо на рукавичках буде невеликий отвір і препарат потрапить на покриви шкіри, це може стати причиною появи опіку, дерматиту, алергічної реакції, кропив'янки і т.д.
 • Фуміганти – група препаратів, які потрапляють усередину організму через дихальні шляхи. Летючі фуміганти необхідно використовувати з крайньою обережністю, оскільки вони можуть тривалий час залишатися у повітрі та після впливати на людину.
 • Системні засоби є найнебезпечнішими. Після їх використання не рекомендується здійснювати культивацію будь-яких рослин на цій ділянці, оскільки препарат проникає і в тканини рослини, а отже, і в урожай.
 • Кишкові – група препаратів, дія яких спрямована на ураження при вживанні їжі. Після того, як їжа з отрутою потрапила в шлунок кротів, вона всмоктується через стінки органів і призводить до виникнення захворювань і після смерті.

При виборі варто ретельно вивчити інструкцію та застосовувати ці засоби лише у разі нагальної потреби.

Як позбутися кротів - незвичайний але ефективний спосіб

Досвідчені датчики знають, що кроти дільниці приносять більше шкоди, ніж користі. При боротьбі з ними використовуються різні методи. Одним з ефективних та досить незвичайних є використання будильників.

Для того, щоб таким чином вдалося відлякати звірят, необхідно придбати кілька простих пристроїв невеликих розмірів. Їх налаштовують таким чином, щоб вони дзвеніли кожні 4 години. Після цього будильники кладуть у скляні банки і закручують. Ємності із пристроями закопують у землю у місцях локалізації підземних тварин. Різкі звуки відлякуватимуть звірків і допоможуть прогнати їх із городу.

Також можна планувати засідку культур з урахуванням тих, які не дуже любить цю тварину. Багато датчиків відзначають, що посадка певних рослин сприяє відлякуванню кротів. До цієї категорії варто віднести:

 • Нарциси – переваги посадки цієї квітки полягає в тому, що їхня коренева система є токсичною для звірків.
 • Чорнобривці - у ході зростання відбувається виділення в ґрунт речовин, які є природними інсектицидами. В результаті кроти залишаються без харчування та шукатимуть інше місце для проживання.
 • Рослини, які відрізняються сильним ароматом, і використовуються для їди - часник, кріп, селера, цибуля, базилік.
 • Імператорський рябчик - звірятка дуже не люблять запах цієї рослини.
 • Бобові культури.

Звичайно, тільки за допомогою висадки певних рослин захистити ділянку від звірків або позбутися їх у разі, якщо вони вже з'явилися, не вдасться. Такий варіант вважається профілактичним заходом. Тому рекомендується брати на замітку та інші способи боротьби.

Боротьба з кротами народними засобами

Позбутися кроту можна, якщо використовувати особливі продукти, запах яких не подобається тваринам. Найбільш дієвими є:

 • Гострий перець.
 • Часник.
 • Кавова гуща.
 • Тухлі яйця.
 • Ганчірки, які попередньо змочують мазутом або бензином.
 • Касторове масло.

Ці продукти рекомендується поміщати в норки та горбики. Їхній сильний аромат буде відлякувати тварин.

Боротися з кротами на городі народними засобами включає і варіант із затопленням. Цей метод рекомендований у тому випадку, якщо на ділянці нічого не посаджено, оскільки велика кількість води може негативно позначитися на культурах та ландшафті. Проте, щоб вдалося затопити всю систему норм, необхідно діяти швидко і злагоджено. За допомогою шланга подається вода під добрим натиском і прямує по кротових проходах. Якщо цей етап буде зроблено неякісно, ​​це може лише підштовхнути звірків рити собі ямки з більшою швидкістю.

До інших способів варто віднести:

 • Досвідчені дачники рекомендують встановлювати перешкоди. Це особливо актуально, якщо має на меті захистити певні ділянки території, де є засадка культур. Для цього використовують металеву сітки, яку заривають у землю вертикально по периметру грядок. Замість металевої сітки можна закопувати шифер, лінолеум, жерсть та інші подібні матеріали.
 • Створення канави на периметрі городу. Її товщина повинна становити близько 10 см, а глибина – 70 см. Усередину укладається бите скло, колючки будяка та шипшини, черепки від битого посуду та інші невеликі за розмірами гострі предмети, які стануть перешкодою для звірків.
 • Проведення періодичного глибокого (до 70 см) орання.

Таким чином, поява кротів – це зовсім не проблема, якщо попередньо ознайомитись з можливими варіантами боротьби та використовувати їх комплексно.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше