Спеціальні ціни для агромагазинів

Як часто поливати помідори?

Як часто поливати помідори?

Для того, щоб виростити хороший урожай томатів, слід знати, що вони дуже люблять сонце та вологу, тому якісний полив розсади приведе до великої кількості овочів. Новачки часто ставлять питання про те, як часто поливати помідори, а також, як проводити полив помідорів у відкритому ґрунті.

Купити насіння томатів можна у нашому інтернет-магазині. Ви будете вражені великим асортиментом товарів за доступними цінами. Крім цього, ви можете підібрати потрібний вам сорт овочів, квітів чи фруктів завдяки детальній інформації на сайті. Отримати посилку можна поштою в будь-якій точці України.

Рекомендують садити помідори після:

• Огірків;

• Капуста;

• Моркви;

• Ріпи.

Помідори добре ростуть на півдні, оскільки вони вимагають багато сонця. Поливають овочі ретельно, але не часто, оскільки від надмірної вологи томати гнитимуть. Переважно, коли висота розсади становить близько 10 сантиметрів, її слід поливати не частіше, ніж 1 раз на тиждень. Лише у сезон сильної посухи можна збільшити цю кількість до 2 разів.

Якщо земля волога, а ви бачите на кущі засохлі листочки, то це може означати тільки те, що рослина захворіла. У такому разі вже мало що можна зробити, щоби врятувати розсаду.

Крім цього, якщо немає сонця та сильного тепла, то додаткова волога може лише пошкодити помідорам, оскільки вони одразу почнуть гнити, від надмірної кількості вологи у ґрунті. Саме тому не варто чекати на гарні та соковиті плоди. Коли ви починаєте вирощувати розсаду, то краще недолити овочі, ніж залити їх – у томатів одразу почне гнити корінь та стебло.

Коли розсада підросте і у неї буде великий корінь, то рекомендують її поливати частіше, проте не зловживати водою, оскільки полив помідорів дуже відповідальна справа. Якщо ви бачите, що сонце яскраве і ґрунт добре прогрівся, то полив томатів можна проводити 1 раз на 3 або 4 дні. Немає чіткої відповіді на питання, як правильно поливати помідори, оскільки все залежить від погоди, а також від того, як овочі ростуть. З досвідом можна розрізняти на око, коли і чим поливати розсаду помідорів.


Як часто поливати розсаду помідорів у теплиці?

Після того, як ви посадили в теплиці помідори, полив відіграє велику роль, оскільки води має бути багато, щоб томати добре прижилися. Переважно до лунки додають води під корінь. Після цього використовують сіно чи подрібнену кору. Це допоможе у вирощуванні помідорів. Час наступного поливу буде лише через 10 днів. Після цього рослину не потрібно чіпати доти, доки не зав'яжуться плоди. Сіно і кора допомагають воді не так швидко випаровуватися, тому помідори не потребують додаткового зволоження. Після того, як ви побачите, що плоди зав'язалися, поливати помідори краще не частіше ніж 1 раз на тиждень, або 1 раз на 10 днів.

Якщо ви вирішите не поливати помідори протягом усього літа, а лише полити один раз, а потім покрити сіном, соломою чи корою, то рослини виростуть, проте помідори не будуть соковиті та солодкі. Вага великих помідорів досягає 500-700 грам, іноді може бути навіть 1 кілограм, а якщо ви не поливатимете їх влітку, то можна отримати врожай, де 1 помідор може мати максимально 300 грам. Рослина не матиме сил на великі плоди, оскільки не матиме достатньо вологи.

Тому для того, щоб отримати хороший урожай великих і соковитих помідорів, потрібно поливати рослини приблизно 1 раз на 7-10 днів, щоб вони мали силу на зріст і на плоди. Крім цього, краще не тримати відкритий ґрунт для помідорів – варто додати сіно, солому чи кору, щоб утримати вологу та захистити землю від надлишкового сонячного світла.


Як правильно поливати помідори, які ростуть у теплиці із полікарбонату?

Відмінністю між теплицею, яка виготовлена ​​з полікарбонату та теплицями, виготовленими зі скла або плівки, полягає в тому, що температура тут буде вищою. Саме тому рекомендують поливати помідори в такій теплиці на 1-2 дні швидше, ніж в інших, оскільки тут вимагають помідори більше вологи.

Не має значення, яким саме способом ви поливатимете помідори, підходять різні способи, проте, основною умовою є те, що вода, якою ви поливатимете рослини, повинна бути тільки теплою. Не можна поливати рослини холодною водою, оскільки вони можуть почати хворіти. Не можна поливати рослини прямо із свердловини, потрібно використовувати бак.

Найкращим варіантом буде краплинний полив. Основною перевагою такого поливу є те, що вода потрапляє прямо під корінь рослини, і вам не потрібно використовувати шланг або вирву, а також це значно заощаджує ваш час та сили. Вода не розсіюватиметься на непотрібну площу, ви зможете контролювати, що саме варто полити, коріння отримуватиме достатньо вологи, а крім цього, повітря буде сухим, оскільки вода потрапляє виключно в ґрунт, а не в повітря.


Що робити, якщо помідори ростуть під відкритим грунтом?

Якщо ви садите помідори у відкритий ґрунт, то в такому разі процес поливу буде значно простіше. Все, що вам потрібно, це полити помідори під час посадки. Для цього в лунку наливають воду, а потім садять кущ помідорів. Після цього засипають землею та ще раз поливають. Тут можна використовувати лійку, а в окремих випадках і шланг. Потім потрібно дивитися на те, яка температура і як ростуть кущі. Якщо літо не надто спекотне і зрідка бувають дощі, то в таких випадках помідори взагалі можна не поливати. Однак, якщо спека триває довго, і ви бачите, що листочки починають жовтіти, потрібно почати поливати помідори, наприклад, 1 раз на 1-2 тижні. Після цього потрібно оцінювати ситуацію по листочках – якщо вони зелені, це означає, що все добре.

Завдяки тому, що помідори политі вчасно та вологи не буде надто багато, ви зберете хороший урожай, коли дозріють плоди. Помідори не вимагають великої уваги, однак з поливом потрібно бути дуже акуратним, оскільки посуха або надлишок води може сильно вплинути на зростання та розвиток помідорів.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше