Спеціальні ціни для агромагазинів

Індетермінантні і детермінантні сорти томатів - яка між ними різниця? Відмінності, особливості вирощування томатів

Індетермінантні і детермінантні сорти томатів - яка між ними різниця? Відмінності, особливості вирощування томатів

Останнім часом на ринку з'явилося безліч сортів культур, у тому числі томатів, серед яких дуже складно зробити вибір. Чимало уваги фермерів привертають інтердемінантний і детермінатний помідор, але не всі знають, у чому їх особливість. Нижче пропонуємо Вам ознайомитися з тим, у чому відмінності та переваги цих різновидів культур.

Індетермінантний сорт помідорів – до цієї категорії належать томати, у тому числі гібридні, які мають необмежене зростання. Таким чином, за наявності сприятливих умов для розвитку, ці кущі легко зможуть дорости до даху теплиці, через що їх необхідно постійно підв'язувати. Також такі культури ще називають високорослими.

Їхня особливість полягає в тому, що за наявності хороших умов, у тому числі кліматичних, кущі можуть рости протягом усього року і у висоту вони можуть досягати 3 метрів. При цьому з однієї рослини можна зібрати до 5 десятків кистей овочів.

Індетермінантний помідор починає цвітіння після того, як на кущі з'явиться понад 9-12 аркушів. При цьому через кожні три листові пластини закладатимуться квіткові кисті. Період плодоношення починається зазвичай через 105-130 діб залежно від вибраного сорту та умов зростання.

Детермінантні томати суттєво відрізняються від попередніх. На відміну від індентермінантних, вони не можуть зростати доти, доки є вільний простір. Їхня особливість у тому, що вони формують строго певну кількість кистей, після чого їх зростання припиняється. Зазвичай їхня кількість становить від 4 до 8.

У цих рослин квіткові кисті закладаються трохи інакше. Перша зазвичай формується через 5-7 аркушів. Далі закладка здійснюється через кожні дві листові пластини.

Ці сорти поділяються на кілька груп:

  • Штамбові. Ці рослини відрізняються невеликою висотою. Період плодоношення починається через 75-90 діб. В середньому, на одному кущику можна зібрати 3 кисті томатів.
  • Середньорослі. Ці кущі дають до 8 кистей плодів з одного куща. У висоту вони можуть досягати 1 метра. Фаза плодоношення зазвичай настає через 90-100 діб.

Детермінантна та індентермінантна рослина томат має свої особливості вирощування, які необхідно знати та дотримуватися, якщо Ви хочете отримати добрий урожай. Потрібно пам'ятати не тільки про регулярне поливання, підгодівлі.

Якщо Ви вибрали для вирощування індентермінатний сорт, варто пам'ятати про те, що період плодоношення у цих рослин досить розтягнутий. Плоди дозрівають протягом усього сезону. Саме тому потрібно забезпечити добрі умови протягом тривалого часу. Також варто відзначити, що різновиди томатів цього типу потребують обов'язкового формування кущика в одне стебло. Крім цього, фермери повинні:

  • Вчасно та акуратно видаляти пасинки.
  • Регулярно здійснювати підв'язування кущиків у міру їхнього зростання.
  • Видалення усунення зайвих листових пластин.

Детермінантні сорти потребують трохи іншого догляду. Найчастіше їм потрібна лише одна підв'язка. Формування кущика здійснюється у два стебла. Їх перевагою є те, що вони компактніші і не здатні створити справжні джунглі із заростей у теплиці. Якщо вибираються штамбові детермінантні сорти, то вони є найпростішими у догляді, оскільки для них не потрібно підв'язувати і усувати пасинки. Їх навіть можна вирощувати у горщиках, але мінусом таких сортів є невелика врожайність.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше