На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим. Це захворювання не є небезпечним і практично не призводить до серйозних порушень. Його головними симптомами є зміна листових пластин – вони змінюють колір.

Відбувається це через зменшення кількості хлорофілу у зеленій частині рослин. В результаті фермери можуть спостерігати такі симптоми:

Відбувається пожовтіння листових пластинок, навіть молодих. При цьому прожилки на них залишаються без зміни забарвлення - зеленими.

Фермери можуть спостерігати усихання верхівок стебел, а також облітання листя і бутонів.

Нові листя формуються значно менших розмірів.

Краї листя змінюють свою форму - вони стають закрученими.

У період формування бутонів квіти закладаються деформованою формою.

Погіршується стан кореневої системи рослин. У деяких випадках, коли тривалий час не вживають жодних заходів, захворювання може призвести до відмирання окремих коренів або навіть усіх.

Дуже багато городників знають про те, що таке хлороз рослин. Але далеко не всі знають, як правильно реагувати, як визначити, через що він виник і чим краще лікувати культури.

Розрізняємо види хлорозу та розуміємося з причинами їх виникнення

Хлороз листя може виникати з різних причин. Це може відбуватися як через інфікування від інших культур, так і через брак деяких мікроелементів. Наприклад, окремо виділяють магнієвий хлороз. Кожен різновид має свої особливості. Зокрема, важливо знати, через що захворювання з'явилося, щоб розуміти, як лікувати його.

Найбільш поширені причини хлорозу у рослин представлені нижче:

Нестача поживних речовин, а саме цинку, заліза, магнію, азоту та інших мікроелементів.

Поширення фузаріозу та деяких інших захворювань, що вражають судини культур.

Проростання рослин у невідповідних умовах. Особливо важливим є показник кислотності грунту.

Кожен поданий варіант проявляється по-різному. За основними симптомами можна виявити причину захворювання та підібрати правильне лікування, яке буде ефективним.

Лікування хлорозу рослин залежно від причини його виникнення

Пропонуємо Вам ознайомитися з характеристиками захворювання залежно від його причини і тим, як воно проявляється.

Хлороз рослин може виникати через нестачу азоту. І тут фермери можуть помітити у культур сповільнення зростання і млявість загалом. Період цвітіння не відрізняється великою кількістю квіток, плодоношення небагато, смакові якості плодів залишають бажати кращого. Щоб допомогти рослині, рекомендується використовувати підживлення, до складу яких входить аміачна селітра, карбамід. Використовувати їх рекомендується в кількості 10-15 г на 1 квадратний метр посадки. Також можна використовувати рідкі мінеральні комплекси. Щоб усунути нестачу азоту, рекомендується використовувати позакореневі підживлення препаратами з великим вмістом амінокислот.

У разі недостатньої кількості заліза, захворювання проявляється пригніченим зростанням та розвитком культури, зміна верхівок та верхніх листових пластин. Найчастіше таке явище можуть спостерігати фермери, у яких рослини посаджені на ґрунтах із лужним показником кислотності, а також у ґрунті, у якому велика кількість кальцію. Щоб усунути проблему, рекомендується застосовувати добрива позакореневим способом. Найкраще вибирати препарати, які залізо представлене хелатами EDTA або EDDHA. Їх використання дає можливість усунути ознаки хлорозу лише за кілька діб.

Не менш рідко зустрічається і магнієвий хлороз, який виявляє себе посвітленням забарвлення листових пластин, зміна кольору на червоний. Відбувається це з краю та поступово доходить до стебла. При цьому, варто відзначити, що прожилки залишаються зеленими. Виправити ситуацію можна, якщо вчасно розпочати внесення позакореневим способом магнієвої селітри (цей препарат підходить у першій половині літа). Починаючи з липня, фахівці рекомендують робити підживлення використовуючи калімагнезію.

Інфекційний хлороз вимагає комплексного лікування, яке включає роботу з грунтом (його знезараження фунгіцидами), дезінфекція знарядь праці, проведення профілактичних заходів проти комах, що є переносниками захворювань. Також рекомендується обробити для профілактики насіннєвий матеріал та рослини, які ростуть у безпосередній близькості.

Таким чином, визначившись із причинами виникнення цього неприємного явища, дає можливість правильно підібрати лікування, яке покаже позитивний результат у найкоротші терміни.

Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше