Спеціальні ціни для агромагазинів

Гіркий перець: вирощування з насіння. Секрети і тонкощі від фазенди. Частина друга

Гіркий перець: вирощування з насіння. Секрети і тонкощі від фазенди. Частина друга

Дорогі наші фермери, городники та любителі гостренького! Це друга частина великої статті про правильне вирощування гіркого перцю. Минулої статті ми дуже докладно описали процедуру вирощування гіркого перцю (гострого, перцю чилі) з насіння у відкритому ґрунті, у теплиці та багато чого ще! Ми рекомендуємо прочитати і першу частину!


У другій частині агромагазин “ФАЗЕНДА” розповість про:

 • Догляд за гірким перцем у відкритому ґрунті;
 • Обробка гострого перцю від шкідників та хвороб;
 • Збір та зберігання перцю чилі.

 Бажаємо приємного прочитання! Не забувайте поділитися статтею з друзями!


Доглядаємо гострим перцем у відкритому грунті

Як виростити перець чилі самостійно?

Прищипуйте верхівки сіянців, коли їх висота дорівнюватиме 30-35 см. Після виконання цієї процедури Ваші кущі гострого перцю обзаведуться бічними пагонами, які теж подарують Вам гарні плоди, а самі рослини набудуть компактної форми. Якщо головною метою є вирощування великого гіркого перцю в Україні, потрібно буде видалити з кущів деякі квітки, щоб у плодів, що залишилися, була можливість вирости більше.

Яка оптимальна кількість плодів перцю на кущі?

На наш досвід, оптимальною кількістю плодів гострого перцю на 1 кущі буде 25 шт. Так перці будуть рости великими, красивими та щільними і на виході вийде однорідний та вирівняний урожай.


Важливо! Якщо температура повітря перевищить 30ºC, то Ваш гострий перчик завершить свій процес запилення. Щоб запустити запилення по новій, треба трохи струсити кущики.

І, ось, що ще: не треба, ось просто не треба… Не висаджуйте перець чилі поблизу болгарського перцю. Дотримуйтесь відстані між ними більше 3,5 м, так як ці культури швидко перезапилюються.

Як поливати гіркий перець?

Всі сорти гіркого перцю вважаються вологолюбними! Дуже важливо забезпечити їх вологою на етапі плодоношення та цвітіння. Грунт повинен бути вологим, щоб плоди правильно росли, і в жодному разі не можна допускати пересихання! Можливо, Вам доведеться займатися щоденним поливанням усім літом, особливо, якщо спека (то кожен день по 2 рази).


Поливайте лише теплою водою (про це ми говорили у минулій частині). Щоб заощаджувати гарячу воду, то в теплу пору можна скористатися природним нагріванням: на яскраве сонце розмістіть у саду великий резервуар, наповнений водою. Одного дня має вистачити для прогрівання.

Як годувати перець чилі?

На початковій стадії вегетації гіркому перцю дуже необхідний фосфор з магнієм, а до дозрівання перців треба скоротити обсяг азотного добрива, що вноситься. Також, у минулій частині ми говорили про те, що можна використовувати добрива для помідорів на сортах насіння гіркого перцю.


 

Обробка гострого перцю від шкідників та хвороб

Які найпопулярніші шкідники та захворювання у перцю гіркого?

Шорт-лист найшкідливіших шкідників для нашої культури можна віднести:

 1. Тлю;
 2. Трипси;
 3. Павутинні кліщі;
 4. Совки;
 5. Колорадські жуки;
 6. Білокрилки;
 7. Голий слимаків;
 8. Ведмедки.

Пам'ятайте! Перці стійкіші до пошкодження шкідниками, ніж томати.


Найнебезпечніші хвороби, яким підданий гіркий перець, ТОП-7:

 1. Плямистість (бура, чорна, біла);
 2. Чорні ніжки;
 3. фузаріоз;
 4. Фітофтороз;
 5. Тютюнові мозаїки;
 6. Гнила (вершинна, біла та сіра);
 7. Пероноспороз.


Як обробляти гострий перець?

Хвороби, спричинені бактеріями не лікуються, грибкові захворювання можна вилікувати одним із фунгіцидних препаратів. Від шкідників допомагають інсектицидні та акарицидні препарати (Актеллік, Карате, Агравертин, Акарін та інші).

 

Де купити насіння гіркого перцю в Україні?


Збір та зберігання гострого перцю

Коли можна зібрати врожай гіркого перцю?

Ви пам'ятаєте, що гострий перець буває двох видів стиглості: технічної та біологічної? При технічній стиглості плодів здебільшого зеленого чи жовтого кольору. При біологічній плоди набувають красивого насичено-червоного або темно-червоного забарвлення. Їх можна збирати як у першій, і у другій стадії. В основному перчик чилі збирається під кінець вересня.

Але! Якщо Ви хочете покласти врожай на тривале зберігання, варто дочекатися біологічної стиглості. Розумієте, ключовим фактором для гарного зберігання гострого червоного перцю є наявність від однієї особливої ​​речовини, що накопичується в перчиках у міру їхнього зростання. Простіше кажучи, стиглі плоди з достатньою кількістю гіркого ферменту зберігатимуться довше, краще та якісніше.

Як зберігати гіркий перець?

Підготовка на зберігання перцю гіркого дуже проста: його треба опустити на пару хвилин у тазик з теплою водою, промити від можливого бруду і пилу, що залишилися на плодах. Потім витерте сухим рушником і підсушіть.

Існують різні способи того, як можна зберігати гострий перець, і вибирати треба в залежності від того, яким чином Ви хочете використовувати врожай:

Варіант 1: підвісити за плодоніжку плоди на мотузку за зразком гірлянди;

Варіант 2: добре висушити плоди та скласти у щільний мішок;

Варіант 3: на підвіконні на викладеному пергаментному папері (за три тижні вони будуть готові).


От і все! Благобдаруємо за прочитання! Не забудьте прочитати першу частину статті, якщо її раніше не читали!

Агромагазин Фазенда – найкраще місце, де Ви можете купити насіння гіркого перцю в Україні!

_____________________

Читати минулу статтю: Гіркий перець: вирощування із насіння. Секрети та тонкощі від ФАЗЕНДИ. Частина перша.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше