Спеціальні ціни для агромагазинів

Що садити після полуниці?

Що садити після полуниці?

Досвідчені городники знають, що полуниця має певну властивість - вона забирає з землі всі мінеральні компоненти. Тому перед тим, як посадити на її місце інші культури, потрібно, щоб ґрунт деякий час відпочив і набрався сил. Лише після цього на грядках можна висаджувати інші овочі. Земля набереться сил, відновиться і порадує вас добрим урожаєм. Однак, не всі овочі підходять на місце тих, що можна садити після полуниці.

Купити насіння полуниці можна у нашому інтернет-магазині. Переглянувши каталог, ви зможете підібрати потрібний сорт та виростити гарний урожай за доступною ціною.

Як обробити землю після полуниці?

Після того, як ви зібрали полуницю, потрібно приділити особливий догляд ґрунту, оскільки він дуже виснажений і потребує поживних речовин. Загалом полуниця може давати врожай протягом 4 сезонів на одному місці, а потім рослину необхідно пересадити. Це рекомендується зробити для того, щоб мати добрий урожай ягід.

Для того щоб забезпечити землі відпочинок, можна зробити так зване парове поле. Спочатку потрібно обробити поле від різних бур'янів, потім додати добрива, перекопати ділянку та цілий рік нічого не висаджувати на землі, щоб вона відпочила. Посадити різні культури на ньому можна буде вже за рік. За цей час земля набирається мінеральних компонентів та буде готова до гарного врожаю.

Іншим варіантом буде седеральна пара. Навесні можна засіяти землю гірчицею, вівсом, ріпаком та іншими схожими рослинами. Загальною ознакою всіх цих культур і те, що вони мають велику вегетативну масу. Після того, як закінчиться перший місяць літа, землю треба переорати. Таким чином, кількість гумусу в землі сильно збільшиться.

 Як пересадити полуницю?

Якщо ви плануєте пересадити полуницю з однієї ділянки на іншу, рекомендують зробити це восени. У такий час земля має ще досить тепла, проте вже набрала велику кількість вологи. Вперше рекомендують пересаджувати полуницю ввечері, або у похмурий день, коли мало сонця. Завдяки цьому рослина краще приживеться, у неї буде менший стрес і у вас буде більший урожай. Для того, щоб зберегти коріння в хорошому стані, потрібно викопувати кущ разом із землею, щоб не пошкодити коріння та не поламати його.

Коли ви пересаджує полуницю, потрібно опускати її вертикально. Не можна спотворювати чи намагатися посадити, нахиляючи рослину, так ви зробите лише гірше. Після того, як ви посадили його в яму, рекомендують присипати рослину землею до половини та притоптати землю. Після цього її потрібно полити.

Якщо у вас є старі кущі, які важко пересадити, або які не дають урожаю, їх потрібно викопати і спалити, щоб вони не займали місце, але не виснажували землю. Завдяки цьому можна легко знищити паразитів, які живуть на полуниці та не переносити їх на нову ділянку. Після цього землю необхідно перекопати та додати перегній.

Що садити після полуниці?

Дуже часто новачки ставлять питання на кшталт: "Що краще садити після полуниці?" Це дуже важливе питання, оскільки від правильно підібраної культури залежатиме те, який урожай ви отримаєте. Досвідчені садівники стверджують, що найкраще садити на грядках після полуниці саме коренеплоди. Одним із таких найкращих варіантів є морква. Однак, непоганий урожай буде, якщо ви посадите такі рослини, як:

  • Цибуля;
  • Капуста;
  • Зелень;
  • Боби;
  • Листові сорти.

Морква буде найкращим варіантом через те, що вона не підхопить ті хвороби, на які хворіє полуниця. Крім цього, вона не боїться шкідників, оскільки може засвоювати азот із повітря, тому у вас не буде жодних проблем. Виходить так, що необхідний компонент, який впливає на їх розвиток та кількість урожаю, вони беруть не із землі, а з повітря.

Бобові рослини, у свою чергу, насичують землю корисними речовинами, тому якщо ви посадите такі культури після полуниці, то ви не тільки отримаєте хороший урожай, а можете одночасно підготувати землю для інших рослин.

Непогано зростатимуть дині, кабачки та огірки, проте, попередньо землю потрібно обробити та додати різні добрива. Тільки тоді можна садити ці культури, оскільки інакше врожай буде поганий.

Якщо ви садите після полуниці вперше, то можна спробувати посадити часник. У нього є антигрибкові властивості, тому він відлякуватиме різних паразитів. Між рядами можна посадити петрушку, кріп та селеру, завдяки чому пропадуть черв'яки, які часто живуть між рядами полуниці.

Деякі городники практикують висаджування квітів землі після полуниці. Якщо у вас достатньо площі, то рекомендують посадити такі квіти, як півонії, фіалки або тюльпани. Це буде гарним варіантом на тему того, що посадити після полуниці.

Що не можна посадити після полуниці?

Краще відмовитися від посадки таких рослин, як:

• Суниця;

• Шипшина;

• Малина;

• Горобина.

Особливістю малини та полуниці є те, що вони мають схожі захворювання, тому не можна їх садити один після одного в ту саму землю. Крім цього, у виснаженій землі малина не зможе отримати потрібну кількість компонентів, щоб дати добрий урожай. Якщо розглянути овочі, то картопля і помідори мають схожі на полуницю захворювання. Саме тому посадку цих овочів заборонено.

Повертати полуницю на те саме місце можна не раніше, ніж через 5 років. Саме стільки часу потребує земля, щоби повністю відновитися. Завдяки тому, що ви дотримуватиметеся простих правил, а також вирощуватимете правильні овочі на ділянках, де до цього росла полуниця, це забезпечить вас хорошим урожаєм.

Полуницю, а також рослини потрібно доглядати, розпушувати землю, вчасно поливати і удобрювати. Після цього ви можете розраховувати на великий урожай. Крім цього потрібно добре підбирати рослини, які будуть рости по сусідству, адже часто деякі рослини просто не можуть ужитися одна біля одної.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше