Спеціальні ціни для агромагазинів

Чим корисні дощові хробаки

Чим корисні дощові хробаки

Якщо в землі на вашому городі або в саду ви бачите багато дощових черв'яків, то це означає, що грунт дуже плідний і ви зберете великий урожай. Саме тому якщо цих безхребетних на вашій ділянці практично немає, потрібно задуматися про те, як розвести черв'яків на ділянці.

Якщо ви бажаєте купити добрива, це можна зробити на нашому сайті. Дизайн дуже простий, і ви зможете зробити замовлення за кілька хвилин. Відправлення здійснюється поштою, тому вже за кілька днів ви зможете отримати свою посилку в будь-якому регіоні країни.

Чим корисні дощові хробаки?

Основною перевагою цих безхребетних є те, що вони створюють гумус. Жодні домашні тварини чи птиці не можуть зрівнятися з хробаками у цьому занятті. У середньому за день черв'як пропускає через себе стільки землі, скільки важить сам. Коли частки землі потрапляють до організму черв'яка, вони збагачуються різними мінеральними компонентами. Саме завдяки цьому земля не матиме ерозії.

Крім того, черв'яки беруть велику участь у процесі переробки компосту. Саме завдяки їх роботі всі органічні залишки перетворюються на біогумус, після цього рослинам набагато легше споживати його, і вони одержують більше поживних речовин. Завдяки цьому збільшується їхній урожай.

Якщо на ділянки багато черв'яків, то вони приносять неоціненну користь, оскільки до коріння рослин надходить:

• Вода;

• Повітря;

• Поживні речовини.

Завдяки цьому рослини швидше зростатимуть і розвиватимуться, відповідно вам не потрібно буде витрачати гроші на добрива. Крім того, можна буде побачити, що на родючій землі значно збільшиться кількість врожаю.

 Що впливає кількість черв'яків?

Хоча дощові черв'яки виконують багато потрібних функцій, вони мають багато ворогів. До їх списку належать:

• Щури;

• Жаби;

• Кроти;

• Птахи;

• Комахи.

Усі вони харчуються хробаками, оскільки це їхній основний раціон, проте найбільшої шкоди їм завдає людина. Завдяки діяльності людей популяція черв'яків дуже швидко зменшується, відповідно ґрунт перестає бути таким родючим і кількість врожаю зменшується.

Для обробки землі люди використовують пестициди, які негативно впливають на живі організми, що знаходяться у землі. Оскільки дощовий хробак дихає всім тілом, пестициди йому смертельні. Відповідно, якщо дуже часто у сільському господарстві обробляти землю хімікатами, черв'яки зникнуть із неї, оскільки вони не можуть жити в таких умовах.

Коли перед зимою люди перекопують поля, то дуже глибоке перекопування руйнує норки черв'яків, викидає їх на поверхню землі, де вони можуть замерзнути або дуже швидко поласують птахи або гризуни. Крім цього, лопатою можна легко перерізати хробака, оскільки у нього дуже ніжне тіло. Саме тому при обробці землі восени чи навесні рекомендують не перекопувати лопатою всю ділянку, а використовувати граблі чи вила. Ними рекомендують розпушувати та розрівнювати землю. Таким чином, це не зашкодить хробакам, і вони зможуть виконувати всі функції.

Як розвести хробаків на городі?

Для того, щоб ваша земля була родючою, а культури давали великий урожай, потрібно, щоб у землі було багато черв'яків. Вони будуть розпушувати землю, завдяки чому рослини отримуватимуть більше повітря та корисних речовин. Саме тому потрібно зробити максимально хороші умови для життя черв'яків. Потрібно, щоб за ними не могли полювати гризуни, птахи чи паразити. Однак серйозну небезпеку для хробаків становить кріт. Потрібно вивести його із ділянки.

Навіть якщо спочатку ви не бачите велику кількість хробаків, не потрібно впадати в паніку - можливо, в землі є велика кількість яєць, з яких хробаки ще не виросли. Відповідно, потрібно створити сприятливі умови для їх вилуплення. Навколишнє середовище має бути теплим і вологим, а крім цього, черв'яки повинні мати чим харчуватися.

Якщо ділянка постійно під прямим сонячним світлом, то черв'яків там буде мало. Вони люблять вологу, а найкраща температура для них +10 – +15 градусів. Тому пік їхньої активності припадає у вечірній та нічний час. Вони рідко вилазять удень, коли спека, проте увечері та вночі їх можна часто побачити.

Хробаки часто вилазять після дощу, тоді їх можна побачити і на землі, і на асфальті, і в траві. Однак, на жаль, у таких випадках вони часто гинуть, оскільки стають жертвами людей чи птахів.

Якщо ви хочете допомогти хробакам і створити оптимальну температуру для них, то потрібно вкрити ґрунт сіном, соломою або корою – це зможе затримати вологу, відповідно хробакам буде легше пересидіти в такій землі, коли буде сильна посуха. Саме в таких умовах черв'яки ідеально почуваються і в спеку їм не потрібно буде ховатися глибоко в землю.

Для того, щоб черв'яки мали що їсти, готують преле листя, компост, різноманітні біомаси, які висипають на землю і перемішують. Зокрема, можна додавати відходи зі свиней. Однак не потрібно викидати у землю всяке сміття, оскільки рослини можуть заразитися.

Крім цього, можна створити на ділянці спеціальний куточок, де ви розводитимете черв'яків, а потім розноситимете їх по ділянці. Від них можна отримувати біогумус. Можна використовувати звичайні черви. Однак, якщо ви хочете інших, то можна підібрати різноманітні сорти. Популярністю користуються такі хробаки як каліфорнійські та володимирські.

Якщо так вийшло, що у вас на городі немає черв'яків, їх можна привезти з інших територій. Однак розкласти їх дільницею буде мало. Потрібно створити спеціальні умови для них. Наприклад, полити землю та підтримувати вологу температуру. Також зробити якесь укриття із трави, щоб черв'якам було де жити. Потім вони почнуть рити норки.

Крім цього, якщо є можливість, потрібно мінімально використовувати хімікати, або взагалі залишити їх. Якщо земля оброблена хімією, малоймовірно, що там будуть черв'яки, оскільки вони живуть у чистих землях.

Можна побачити, що на питання, як зберегти дощових хробаків, можна легко відповісти, оскільки не потрібно докладати якихось великих зусиль.

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше