Спеціальні ціни для агромагазинів

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Як виглядають хвороби перцю та як з ними боротися

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури. Вони можуть з'явитися після посадки на постійне місце, при цвітінні, формуванні та дозріванні плодів.

Знаючи як розпізнати хвороби перцю, і яких заходів вживати, щоб захворювання не виникло, вирощувати культуру буде набагато легше.

Які бувають хвороби перцю та як з ними боротися

На різних етапах розвитку культури, її вражають грибкові, бактеріальні та вірусні захворювання. Багато грибкові та бактеріальні хвороби можна подолати, використовуючи фунгіциди. Чимале значення має якість посадкового матеріалу: купуючи насіння перцю в спеціалізованих магазинах, можна бути впевненим, що суперечки грибів та віруси не присутні на їхній поверхні.

Звичайно, повністю захистити рослини неможливо. Адже патогенні переносяться вітром та комахами. Знаючи, як виглядають захворювання перцю, можна вчасно вжити заходів та не допустити поширення хвороби.

Основні грибкові хвороби перцю та їх лікування

Випрівання або чорна ніжка

Вражає рослини у період вирощування розсади. Сходи мляво розвиваються, на їх стеблах утворюється темна смужка і вони гинуть. Хвороба розвивається при використанні зараженого ґрунту або торфу. Також може виникнути за високої вологості, надмірного поливу.

З метою профілактики:
• використовують пропарений ґрунт;
• додають із субстрат пісок;
• протруюють насіння.

При перших ознаках хвороби застосовують фунгіциди: превікуренедж, магнікуренедж.

Фузариоз

Заболевание поражает не только перцы, но и томаты, баклажаны. При поражении страдает корневая система, из-за чего в стебель и к листьям не поступают питательные вещества. При поражении инфекцией листья желтеют и засыхают.

Для профилактики надо:
использовать качественные семена;
придерживаться севооборота;
вносить удобрения.

Из-за того что на ранней стадии обнаружить болезнь не удается, вылечить растение при пожелтении листьев невозможно, поэтому его утилизируют.

Серая гниль

Коварнаяболезнь сладкого перца, появляется как в отрытом грунте, так и в теплицах. Первые признаки появляются на листьях в виде темных водянистых пятен, затем на их месте появляется серая плесень. 

Наиболее часто серая гниль появляется в условиях высоких температур и повышенной влажности. 

Для борьбы применяют фунгициды: фундазол, превикур, топсин и др. С целью профилактики необходимо проветривать теплицы, не загущать посадки в отрытом грунте. Аналогичные препараты применяют для лечения белой гнили. При ее поражении очаги появляются не на листьях, а на стеблях: сначала появляется белый налет, а затем стебель и листья чернеют.

Церкоспороз

Грибковое заболевание возникает при затяжных дождях и проявляется в виде бурых пятен с темной каемкой. Вскоре поврежденное место на листьях высыхает. Аналогичные пятна могут появиться на плодах и стеблях. 

Спори гриба перебувають у грунті та за дощової погоди чи рясному поливі активізуються. Для профілактики потрібно:
• дотримуватися сівозміни;
• проводити вапнування.

При ураженні використовують фунгіциди: фітоспорин, дерозал, фітохелл та інші.

Антракноз

Вражає культуру на будь-якому етапі розвитку, при цьому на листі, плодах з'являються яскраво жовті плями, що уповільнює ріст і кущ починає засихати. Суперечки гриба стають активними при високій вологості та високій температурі. Для лікування використовують фунгіциди, що містять мідь. А для профілактики висаджують якісне насіння і дотримуються сівозміни.

Борошниста роса

Вражає рослини у відритому грунті та в теплицях, найчастіше виявляється при посушливій погоді та недостатньому поливі. При цьому на листі з'являється білий наліт, після чого поверхня деформується та жовтіє.

Для профілактики борошнистої роси потрібні регулярний полив, у тому числі методом дощування. А при ураженні видаляють пошкоджене листя, виконують обприскування фундазолом, хомом, топсином та ін.

Бактериальные болезни перца

Опасность бактериальных болезней заключается в их быстром распространении, поэтому важно при первых признаках использовать эффективные препараты, а в запущенных случаях лучше утилизировать несколько кустов, чем потерять все растения.

Черная пятнистость

При начале поражения на листьях и стеблях появляются мелкие черные точки, которые постепенно увеличиваются в размерах. Поверхность плодов в месте поражения становится выпуклой, имеет белую сердцевину.
Для лечения эффективны: гамаир, фитоспорин-М, хом, гарт и др.

Бактериальное увядание

При поражении листья светлеют и засыхают. Если срезать стебель, то внутри присутствует слизь. С целью профилактики выполняют регулярный полив, для лечения используют препараты с медью.

Мягкая бактериальная гниль

Патоген поражает стебель в области корневой шейки, затем бактерии распространяются выше и переходят на листья. Пораженный участок становится водянистым, излучает неприятный запах.

Для предотвращения заражения:
используют качественный посадочный материал;
рассаду выращивают в обеззараженном грунте;
проветривают теплицу;
при посадке рассады, коревую систему выдерживают в одном растворе фитоспорина.

Вирусные заболевания перца

К вирусным болезням относят табачную мозаику, столбур. Данные болезни переносятся насекомыми и с ними непросто бороться. При табачной мозаике на листьях появляются небольшие пятна, далее появляется некроз. С целью профилактики выполняют протравливание семян и используют сорта, устойчивые к заболеванию. 
Столбур переносится цикадками, при этом поражается верхняя часть куста: листья деформируются, сворачиваются и засыхают. Постепенно область поражения опускается вниз. 
Эффективного лечения не существует, для профилактики удаляют сорняки, выполняют профилактическое опрыскивание инсектицидами от цикадок, используют сорта, устойчивые к вирусу.
Зная первые признаки основных заболеваний и чем брызгать перец от болезней, вырастить здоровые растения и получить хороший урожай будет гораздо легче.


Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше