Спеціальні ціни для агромагазинів

Базилік - вирощування, догляд, найкращі сорти

Базилік - вирощування, догляд, найкращі сорти

Базилік - це чудова культура, натуральний лікар і рослина-фаворит у багатьох країнах світу, улюблена пряність, яку дуже потрібна кожній людині. Особливо це вигідна рослина для городників, фермерів і навіть для тих, хто хоче вирощувати базилік на підвіконні.

Команда агромагазину "ФАЗЕНДА" підготувала нову корисну статтю для всіх, хто вже давно хотів купити насіння базиліку.


Коротка історія

Базилік прийшов на територію Європи з далекої Азії, де, власної, і з'явився першим. Ця рослина була об'єктом поклоніння в Індії, Цейлоні та Ірані і навіть у Греції.

Але ось у Європі протягом століть до базиліку ставилися з побоюванням, вірячи, що це клята рослина, яка несе горе та біди. Такі думки вирували у середньовіччі, і куди ж було до вивчення технологій вирощування насіння базиліка. «Запах базиліка перетворить тебе на скорпіона!» - зараз це здається маренням, правда?

Пройшли сотні років, поки базилік гідно оцінили в Європі. Першими його почали вирощувати італійці, потім французи, а далі позитивні історії про прянощі поглинули всіх європейців!

Сьогодні українці теж не можуть уявити собі життя без базиліку та щоденного використовують його у приготуванні. Ви можете поставити собі питання - а як часто Ви використовуєте цю прянощі вдома?


 

Вирощування базиліка вдома та на городі

Даній рослині підійде сонячна ділянка з ґрунтом, насиченим корисними елементами та великим вмістом води та високим відсотком повітропроникності. Селекція буде гірше рости на ґрунті з великою вологістю та на важких ґрунтах. У результаті, урожаї можуть навіть загинути через несумісність насіння базиліку та ґрунтів.

Цвітіння базиліка починається під кінець липня і на початку серпня. Приємний аромат витікає саме завдяки великому вмісту ефірної олії, яка досягає своєї максимальної кількості до цього моменту.

Вже вирощували насіння базиліка на одній із ділянок? Тоді на ньому вже не можна вирощувати наступні селекції цієї рослини протягом кількох років. Ви можете ризикнути, але тоді ризик масового зараження фузаріоз збільшується в рази. Тільки через 5 років (а то й більше) земля повністю відновиться.

Купити насіння базиліка Доллі тут

Ви повинні знати і те, що базилік є надзвичайно чутливою до перепадів температури. Особливо погано він реагує на заморозки, тому почніть висаджувати насіння базиліка в ґрунт на початку літнього сезону. Вам знадобиться 2 кілограми компосту, торфу та перегною 1 м². Розсада висаджується у ґрунт. Притримуйте відстань між грядками по 30 см. Між рослинами зберігайте відстань 15-20 см. Зелені сіянці поливайте добре і старанно.

 Вирощування базиліка вдома та на городі

Збирайте базилік окремим листям, не видираючи основні рослини. Потрібно регулярно відрізати або відламувати верхівки пагонів базиліка разом із листочками.

Бажаєте засушити листя? Тоді робіть це у тіні із достатньою циркуляцією повітря. Сушити можна сушаркою для овочів, можна під навісом, підвішуючи до стелі зрізані верхівки пагонів у маленькі пучки.

Новинка від "Енза Заден"! Насіння базиліка Кіра!


Догляд за базиліком

1. Головне у догляді за базиліком – своєчасно поливати в міру висихання ґрунтів, але не допускати перезволоження.

2. Удобрювати раз на місяць за допомогою азотних добрив, які стимулюватимуть зростання зеленої маси.

3. Після закінчення терміну 12 днів після висадки розсади в землю, варто вперше погодувати насіння базиліку.

4. Бажаєте отримати максимальне розгалуження базиліку? Тоді стежте та видаляйте квітконоси.

5. Укривайте свою селекцію плівкою перші 14 днів після висадки насіння базиліка у відкритий ґрунт. Якщо ж на вулиці тепла погода (температура вище +20 ° C), плівка не потрібна в денний час. Але ввечері не забудьте повернути.

6. Регулярно розпушуйте грунт навколо рослин і робіть прополювання бур'янів – 7 разів під час дозрівання.

 Де купити насіння базиліка в Україні – які сорти краще вибрати?

Ви можете купити насіння базиліку на сайті агромагазину «ФАЗЕНДА» за найкращою ціною! Ми пропонуємо Вам ознайомитись із популярною лінійкою гібридів базиліка від компанії «Enza Zaden»:

Базилік Доллі – універсальний Василь (Basil). Світло-зелений колір листя великих розмірів. Підходить для вирощування горщиках, для переробки та на зріз. Форма овальна. Великий плюс - витримує зниження температури;

Базилік Кіра – новий сорт, на кшталт Genovese. Темно-зелене забарвлення листочків середніх розмірів. За формою овальні, опуклі. Підходять для транспортування;

Базилік Едвіна – теж із типу Василь (Basil). Листочки великих розмірів світло-зеленого відтінку. Гладенькі та овальні листочки, із чудовим зовнішнім виглядом.


Купити насіння базиліка Доллі, Кіра або Едвіна можна на сайті Fazenda.net.ua за найкращою ціною в Україні!

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше