Спеціальні ціни для агромагазинів

Субстрат

Всего товаров: 48
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Субстрат

Якщо зима пішла на спад, значить, саме час подумати про майбутній урожай. Щоб урожай був багатим і здоровим, потрібно виростити якісну розсаду, але для цього необхідно підготувати правильний субстрат.

 Підготовка ґрунту - дуже важливий етап на шляху до отримання хорошого врожаю. Саме самостійно підготовлений субстрат для розсади дасть гарантію того, що в ньому не буде непотрібних елементів, що перешкоджають росту рослин.

Перше, що необхідно - запастися ґрунтом. Краще купити субстрат для розсади восени, коли вибір грунту великий. Зберігати куплений грунт краще на балконі або терасі, але подалі від джерел, які виділяють шкідливі речовини. Вона здатна накопичувати в собі речовини, які потім вберуть в себе рослини, і це позначиться на якості розсади і врожаю в цілому. Краще взяти пухкий і легкий універсальний субстрат. Але перш ніж використовувати землю, вона повинна пройти підготовку.

Підготовка та знезараження грунту

У грунті, взятої, в тому числі і з магазину, можуть міститися яйця і личинки комах, а також залишки заражених рослин. Ці небажані гості не повинні потрапити в грунт для розсади, так само як грибок і інші хвороботворні мікроорганізми. Землю слід знезаразити. Для цього використовують такі методи:

·         перший - обробити грунт спеціальними хімічними речовинами. Даний спосіб використовувати не рекомендується, так як пари цих речовин небезпечні не тільки для комах, але і людини;

·         другий - добре застосуємо в зимовий час, його суть в тому, що грунт виносять на мороз і залишають на 10 - 15 днів. Чим нижче температура повітря, тим краще. Земля повинна проморозити. Потім її заносять в тепло, де вона відігрівається. Таку процедуру слід виконати 2 - 3 рази. Через різких перепадів температури в грунті загинуть комахи, їх личинки, інші паразити і грибок;

·         третій спосіб полягає в прожаренні землі в духовці. Але не варто підходити до цього з фанатизмом, оптимальна температура становить 80-90 градусів. При більш високій температурі грунт зіпсується. Прожарювати слід 25-30 хвилин. Після закінчення процедури земля повинна охолонути і насититися киснем;

·         четвертий спосіб знезаразити грунт - її обробка гарячою парою. Для цього грунт потрібно помістити в друшляк або в марлю і поставити на водяну баню, але так, щоб земля не стикалася з водою. Гарячий пар не тільки обробить і знезаразить землю, а й збагатить її киснем.

 

Що потрібно додати в грунт

Грунт для розсади повинен добре вбирати і затримувати вологу. Для цього в нього додають річковий пісок - це хороший розпушувач. Існує думка, що біліше пісок, тим краще, так як він містить менше домішок шкідливих для рослин. Багато піску додавати не слід, оптимальне його зміст до 10%. Також в грунт додається перегній, торф і неорганічні добрива, такі як перліт і вермикуліт - це екологічно чисті добрива, добре вбирають і утримують вологу, перешкоджають утворенню кірки на поверхні. Купуються в магазинах і використовуються відповідно до інструкції.

Чого не повинно бути в грунті

При приготуванні почвосмеси потрібно виключити потрапляння в неї глини. Вона робить грунт жорстким і важким, утруднюється потрапляння вологи та повітря. З цієї ж причини не варто використовувати кар'єрний пісок, так як в ньому міститься велика кількість глини. Органічні добрива, такі як свіжий гній і компост, згубні для кореневої системи. Це пов'язано з тим, що при гнитті і розпад цих речовин виділяється велика кількість тепла, яке шкідливо для рослин, насіння можуть не зійти, а розсада здатна загинути через перегрів коренів. Тому потрібно використовувати тільки перегній.

Кожен садівник і городник мріє виростити багатий урожай, а правильно підготовлений грунт - запорука успіху. Якщо дотримуватися цих порад, можна не сумніватися, що розсада виросте міцною, і бажані результати в отриманні врожаю будуть досягнуті. Купити субстрат для розсади можна в інтернет магазині Фазенда з доставкою поштою за низькими цінами. Доставка здійснюється на всій території України.