3560 грн
3100 грн
6893 грн
9000 грн
11000 грн
8100 грн
20152 грн
15140 грн
20609 грн
24904 грн
36557 грн
46610 грн
53876 грн
55658 грн
43457 грн
50220 грн
27829 грн
21523 грн
28286 грн
18781 грн

Для того, щоб полегшити роботу із землею, багато фермерів вдаються до додаткового обладнання. Це можуть бути різноманітні мотоблоки, культиватори чи подібні аналоги. Ці пристрої особливо актуальні в тих випадках, коли ділянка досить велика.
Особливості техніки
Мотокультиватор – це пристрій, який дозволяє витратити значно менше часу на обробку ґрунту та зберегти сили. Сучасні моделі мають ряд переваг:
- мають велику вагу, що дозволяє використовувати додаткове навісне обладнання, що збільшує функціональність;
- Обладнані валом відбору потужності;
- мають кілька передач, задній хід;
- завдяки сумісності з навісною освітою, за допомогою мотоблоку можна виконати широкий спектр робіт: розпушувати ґрунт, виконувати посадку, збирати врожай, перевозити вантажі, виконувати збирання сміття та снігу.
За широких можливостей техніка має просту конструкцію і не вимагає дорогих деталей при обслуговуванні.
Функціональність техніки: короткий огляд
До основних функцій мотоблоку варто віднести:
- Здійснення глибокого опрацювання ґрунту в осінній та весняний період. Якщо купити мотоблок, то можна провести оранку з оборотом пласта.
- Пристрій можна використовувати для того, щоб усунути залишки кореневої системи бур'янів, а також для того, щоб з мінімальними витратами сил і часу здійснювати розпушування та боронування, подрібнення ґрунтового шару.
- Пристосування можна використовувати для культивації, посадки, посіву, підгортання різних культур, збирати врожай рослин, що дають коренеплоди.
- Мотоблок дає можливість витрачати значно менше часу на окошування, підтримці газонів у хорошому стані, а також для заготівлі запасів сіна для використання як корм для домашньої худоби.
- Якщо купити мотокультиватор, його можна використовувати для виконання транспортних робіт для перевезення будівельних матеріалів.
- Пристрій також стане в нагоді і в зимовий час. Його можна застосовувати для розчищення доріжок та прибудинкової території від снігу.
Для того, що виконувати роботи з переліку, необхідний не тільки сам силовий агрегат, але і додаткові пристрої навісного і причіпного типу.
Мотоблок є силовим пристроєм. Для того, щоб збільшити його функціональність, використовуються різні допоміжні пристрої та знаряддя. Завдяки функціональності, пристрій користується величезним попитом, а вартість мотоблока цілком себе виправдовує.
Продаж мотоблоків: які вони бувають і чим відрізняються
Якщо Ви хочете придбати такий пристрій, то варто зазначити, що всі їх можна розділити на дві групи залежно від палива, що споживається:
- Бензинові.
- Дизельні.
Якщо Ви хочете придбати мотоблок в інтернет-магазині, варто звернути увагу, що в більшості моделей передбачено наявність валу відбору потужності. Він є базою, до якої прикріплюватимуться допоміжні пристрої, наприклад:
- Косарка (можна використовувати як роторний тип, так і сегментарний).
- Розкидач добрив.
- Можна придбати монофрезу або вертикальну фрезу.
Наявність валу відбору потужності забезпечує функціональність пристрою. На ринку також представлені моделі без ВОМ, але і використання більш вузьке.
Мотоблоки та мотокультиватори: що краще вибрати і в чому відмінності?
Багато городників часто плутають ці пристрої. При цьому далеко не всі знають, як відрізнити мотокультиватори та мотоблоки. Перші є відносно невеликі пристрої, з якими можна використовувати тільки пристосування для підгортання та фрези. На відміну від мотоблоків, мотокультиватори відрізняються невеликою вагою близько 15-20 кг. У роботу їх наводять двигуни (часто вони бензинові) з потужністю від 2 до 4 л. Також, до їх відмінних рис варто віднести:
- Як базовий функціональний пристрій виступає грунтова фреза. З її допомогою фермери можуть здійснювати обробіток ґрунту, з опрацюванням до 12-16 см.
- Щоб виконувати підгортання, необхідно замінювати фрези на роторні підгортання. За допомогою цих пристосувань фермери мають можливість здійснювати підняття ґрунту та переміщення її на 10-20 см у різні боки. Це в результаті дозволяє формувати борозни для подальшої посадки або посіву.
- Мотокультиватор можна використовувати для того, щоб здійснювати обробку рядів з невеликою шириною (від 20 до 40 см).
Мотокультиватор має невеликі розміри, що його перевагою. Завдяки цьому його можна легко транспортувати у багажнику машини у разі потреби. Це оптимальний варіант для тих покупців, які мають невелику дачу чи ділянку. Продаж культиваторів здійснюється у спеціалізованих магазинах.
Особливості мотоблоків
Якщо Ви хочете придбати потужніший агрегат, варто звернути увагу на мотоблоки. Залежно від потужності виділяють такі групи пристроїв:
- Легкі (їх також можна назвати мотокультиваторами із потужним двигуном). Їхня потужність зазвичай становить від 4 до 7 л.с. Вони мають більшу функціональність. Пристосування можуть застосовуватися для обробки поруч із шириною від 60 до 70 см. У комплекті з такими мотоблоками йдуть колеса. Крім цього, часто їх можна зустріти і з прикріпленими візками. Також до особливостей таких пристроїв варто віднести обмеженість моторесурсу. Найчастіше воно становить близько 4-6 сотень мото-годин.
- Середній клас пристроїв мають від 6 до 8 л. Це досить великі пристрої, маса яких сягає 100 кг. Найчастіше вони оснащуються 4-тактними бензиновими двигунами. Деякі закордонні виробники пропонують також дизельні пристрої. Останній варіант користується величезним попитом через економічне використання палива. Такі мотоблоки можуть використовуватись для обробки смуги шириною 80-90 см.
- Важкі мотоблоки – це найбільш потужні пристрої, які можуть мати як бензинові (їх потужність до 10 к.с.), так і дизельні мотори (їх потужність становить до 18 к.с.). Такі культиватори можуть обробляти смугу до 110 см за глибини 30 см. Пристрої можуть використовуватися для транспортування вантажу масою до 400 кг з використанням причіпного обладнання. Ці пристрої використовуються у разі великої території. За ціною вони можна порівняти з невеликими тракторами.
Таким чином, розібравшись із особливостями мотоблоків та мотокультиваторів, можна зробити правильний вибір залежно від потреб, необхідного функціоналу, бюджету та розмірів ділянки.