Спеціальні ціни для агромагазинів

Пересадка Нарцисів

Пересадка Нарцисів

Зміст статті

Пересадка Нарцисів

Нарцис – це весняна багаторічна квітка, яка набула своєї популярності багато десятиліть тому. Належить до однодольних рослин сімейства амарилісових.

Це трав'яниста рослина, яка має цибулину. Квітки розташовані на верхівках. Розквітає нарцис у середині квітня – на початку травня. Все залежить від сорту. Аромат нарциса п'янкий, дурманливий. Він активно приваблює бджіл, які лише відійшли від зимової сплячки.

Успіх вирощування квітів залежить не тільки від правильного догляду за рослинами, своєчасними підживленнями, а й правильною посадкою та пересадкою цибулин нарцисів.

Коли пересаджувати нарциси – правила

Сонячний колір цих кольорів створює атмосферу щастя та радості. Ця стаття для тих, хто вирощує нарциси у своєму саду, закохалися в них і хоче займатися розведенням цих квітів.

Однак якщо нарциси регулярно не пересідають і не відокремлюються, вони поступово вилуговують ґрунт, в якому знаходяться.

Пересадка нарцисів рекомендується щороку, якщо ви вирощуєте їх у горщиках. Причина в тому, що виводкові цибулини осушують ґрунт, у якому посаджені. Нарциси, які ростуть у вас на городах, повинні бути пересаджені з тих самих причин. Але це необов'язково робити щороку. Достатньо проводити цю процедуру кожні 3-4 роки.

Коли викопувати нарциси – нарциси мають бути пересаджені наприкінці вегетації. Зазвичай це відбувається після періоду цвітіння з травня до червня. У цей період листя жовтіє або стає коричневим, а також висихає.

При пересадці нарцисів у грядку їх можна розмножувати та пересаджувати одночасно. Основну цибулю слід звільнити від "розплоду" цибулі, інакше вони боротимуться з поживними речовинами у ґрунті.

Пересадка восени вчасно виглядає так:

  •    Викопайте цибулю лопатою на великій відстані (укол близько 20 см у глибину).
  •    Сортуйте та викиньте гнилі, пошкоджені, сушені цибулини, потрібно залишити нові, свіжі цибулини та вибрати нове місце для посадки.
  •    Викопайте посадкову яму у відкритому грунті втричі глибше діаметра цибулі і збагатіть грунт компостом. Найбільша небезпека в тому, що цибуля висохне. Посадкова ямка має бути добре розхитана.
  •    Потрібно покласти цибулини нарцисів і закопати.
  •    Цибулю поміщають у ґрунт кінчиком вгору і корінням вниз.

Нарциси легко переносять пересадку, особливо якщо насіння квітів і цибулини зберігалися правильно і не піддавалися хімічному впливу. Головне не пропустити час, коли можна пересаджувати нарциси. 

Як пересаджувати нарциси - поради та хитрощі

Нарциси повинні бути посаджені в місці, де вони мають щонайменше 2 години сонячного світла на день. Не повинно бути дуже тепле місце. Почуваються найбільш комфортно при температурі від 10 до 15°C. Розташування має бути сонячним. Нарцисам не потрібна спеціальна грунт. Але вони вдячні за середній та високий вміст поживних речовин.

Не забувайте про добрива нарцисів. Застосування добрив для нарцисів у саду можна уникнути, якщо ви покриєте рослини мульчею. У той же час шар мульчі гарантує, що ґрунт і, отже, цибуля в ньому не висихають улітку.
Також не варто забувати, що цибулини нарцисів надзвичайно токсичні для людей та тварин. Тому рекомендується одягати рукавички і ретельно мити руки після контакту.

Правильний догляд за цими квітами дозволить вам милуватися їхньою красою не один рік.

Вирощування та догляд

У вирощуванні нарциси невибагливі, просто потрібно виконувати - полив, прополювання та розпушування, але не забувати і про підживлення.

Під час активного росту і розвитку потрібно підживлювати свої рослини неорганічними добривами або перегноєм, що перепрів, і компостом.

Підживлення проводиться так – біля нарцисів знімається частина ґрунту, вноситься добриво та засипається землею, потім усе добре полити. Так на цибулини потраплятиме максимальна кількість речовин.

Перший раз потрібно підгодовувати нарциси, коли тільки розтане сніг, застосовуючи мінеральні добрива. З появою бутонів і при цвітінні використовувати суміш з натрію, торфу та калію.

Не всі знають, що робити після того, як рослини відцвіли. Так ось:

1.      Після закінчення періоду цвітіння потрібно виконати обрізання.

2.      Видалити сухі суцвіття.

3.      Рослина потрібно продовжити поливати невеликою кількістю води.

4.      Коли ж опаде листя, то потрібно пересаджувати нарциси, викопати цибулини, висушити їх і зберігати в сухому приміщенні до кінця літа.

Окремим пунктом слід виділити хвороби квітів. Вони можуть повністю знищити цибулини. Тому, як тільки листя почало жовтіти в період цвітіння, квітів мало або вони висихають, потрібно терміново провести обробку. 

Хвороби нарцисів

Іноді буває так, що рослини не цвітуть. Це може траплятися через брак світла, через те, що не було періоду спокою. Але є й інші неприємності. Наприклад, хвороби.

Це, перш за все, фузаріозні та сірі гнилі та пеніцильоз. Є ще й шкідники, які також завдають шкоди. Це нарцисні мухи та нематоди. З усім цим борюся за допомогою спеціальних препаратів.

У зимовий період за квітами потрібен також догляд. Хоч і вони є зимостійкими, але все ж при сильних морозах нарциси страждають. Якщо трапляються відлиги взимку, то це негативно позначається на цій квітці. Тому землю біля квітки і над нею потрібно добре замульчувати, можна навіть насипати гірку. Для деяких сортів рекомендується укриття на зиму - можна кинути на землю лапник, гілки або інший матеріал. Навесні відкривають місце укриття і прибирають мульчу.

Посадка в поживний ґрунт

Далі потрібно трохи дізнатися про агротехніку. Посадка повинна відбуватися не надто глибоко, у ґрунт, що містить поживні речовини. Потрібно вибирати і готувати нейтральні або слаболужні землі.

Розмноження відбувається з використанням насіння, діток, а також шляхом розподілу кущів. Регулярний полив – запорука успіху. Потрібно проводити регулярно полив, після чого завжди добре пропушити ґрунт. Особливо хороший полив потрібно здійснювати під час активного росту та цвітіння рослин. Обрізання відбувається, коли рослина відцвіте.
Нарциси - це чудові квіти, які ростуть у будь-яких умовах і радують своїм яскравим та красивим цвітінням щовесни.

 

Наші партнери

Новини

Хвороби перцю

Хвороби перцю

Солодкий і гіркий перець найчастіше вирощують на городах, і трапляється, що при правильному догляді не вдається отримати хороший урожай через хворобу культури.

Детальніше
Бакові суміші для обробки саду

Бакові суміші для обробки саду

З приходом весни та протягом усього сезону роботи в саду займають багато часу, і в основному воно витрачається на профілактичну обробку від шкідників та хвороб.

Детальніше
Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Багато фермерів, які тільки недавно розпочали свою діяльність, недооцінюють можливості цих тварин. На жаль, лише кілька таких особин можуть за ніч перетворити ділянку на мінне поле. Ось тому кожен городник повинен розуміти, як вигнати крота з городу. 

Детальніше
Хлороз рослин

Хлороз рослин

Для тих, хто займається вирощуванням тих чи інших культур, таке явище як хлороз не є чимось особливим.

Детальніше
Детальніше