На сайті ведуться технічні роботи. По наявності та ціни товару звертайтесь до менеджера. Дякуємо за розуміння.

Спеціальні ціни для агромагазинів

Терміни посіву гороху

Терміни посіву гороху

Терміни посіву гороху

Серед овочевих рослин, які вирощуються в Україні, важливе місце займає горох. Хоч він і не такий популярний, як огірки, помідори та перець, але часто зустрічається на городах. Це пояснюється тим, що горох не тільки простий у вирощуванні та не потребує укриття, а й є важливим інгредієнтом багатьох страв. Залежно від сорту, його можна вживати у вигляді насіння або повністю разом зі шкірою. Горох є бобовою рослиною, добре відомою в Азії та Європі.

Поживна цінність

Спочатку горох розглядався як їжа для бідних і корм для тварин, проте з початку споживання його насіння у незрілому стані ( " зелений горох " ) він з'являвся і столах людей із вищих соціальних класів. І посів гороху почався повсюдно. Згодом з'ясувалося, що це не тільки дуже ситний овоч, поживна цінність якого становить 98 кКл/100 р., але й дуже корисний для здоров'я. Молоде, зелене насіння і стручки особливо багаті на вітаміни (Е, С, К, В1, В6) та різні мінеральні сполуки (залізо, калій, магній, натрій), необхідні для правильного функціонування організму.

Терміни посіву гороху

Горох - один із найраніших овочів, що саджаються в землю. Насіння засівають вже в березні або коли температура ґрунту досягає близько 2С. Причина такого раннього посіву — досить специфічний розвиток рослин. Якщо посіяти насіння надто пізно, рослини сконцентруються на виробництві квітів замість того, щоб вирощувати сильну зелену масу, необхідну для живлення більш пізніх стручків. В результаті можна отримати тендітні, слабкі рослини, які взагалі не даватимуть урожаю або його буде дуже мало.

Насіння висівається на глибину приблизно в 3 рази, що перевищує їх товщину. Проте відстань залежить від сили зростання обраного сорту. Через кожні 15 см садять карликові сорти, а через кожні 20 - 25 см високі види (потрібна підпірка).

Посадка гороху має здійснюватися у вологий відкритий ґрунт. Це допоможе насіння швидко сходити.

Тому на питання – коли садити горох, можна відповісти однозначно – у другій половині квітня – на початку травня.

Є ранньовесняна посадка гороху – її можна здійснювати з 10 до 20 квітня.

Як садити горох

Для посадки цієї овочевої культури необхідно підготувати ділянку. Він має бути рівним, не болотистим, добре освітленим.

Горох – це сонцелюбна культура, в тіні він не ростиме.

Ділянку потрібно обробити від бур'янів і добре скопати. Далі:

1.      Потрібно внести добрива, краще компост або перегній зверху розкидати його по землі, потім добре перекопати.

2.      Потім замочити посівний матеріал на три дні - робиться так: Горошини насипати в марлю або бавовняну тканину, далі все згорнути в мішечок і покласти в миску з водою. Води наливати зовсім небагато, щоб насіння в мисці не плавало. Через три дні горошини розбухнуть і з'являться паростки.

3.      Далі потрібно зробити борозенки - схема посадки гороху така - міжряддя має становити не менше ніж п'ятнадцять сантиметрів. Відстань між посадками у ряді має становити не менше десяти сантиметрів.

4.      Горох це кучерява, розгониста культура, йому потрібне місце, щоб зав'язувалися стручки.

5.      Після посадки горошин потрібно засипати їх землею, верхній шар землі не повинен перевищувати три сантиметри, інакше горох просто не зможе зійти.

6.      Ґрунт відразу після посадки краще мульчувати торфом або компостом, це допоможе зберегти вологу на землі надовго. Використовуючи такий спосіб посадки, можна отримати сходи вже за сім днів після посіву.

7.      Полив виробляють у міру висихання землі – потрібно не забувати, що горошинам дуже потрібна волога, без неї паросток просто не почне пробиватися через ґрунт.

Насіння гороху не можна сіяти щороку на те саме місце.

Горох вирощування та догляд – загальні рекомендації

При виборі місця для вирощування гороху слід керуватися в першу чергу тим, що раніше воно не було зайняте бобовими рослинами. Це важливо, тому що в цій сім'ї багато загальних, небезпечних шкідників та хвороб. Часто суперечки патогенів чи комах можуть успішно перечекати зиму землі, відновлюючи свій розвиток навесні, якщо вони знайдуть відповідного господаря, у разі бобове дерево. З тієї ж причини наступного разу в тому ж місці горох можна посадити тільки після 4-5 років.
По відношенню до положення та субстрату ці овочі вже більш терпимі. На багатих, родючих та гумусових ґрунтах, з нейтральним або злегка кислим pH вони почуватимуться набагато краще, але на слабших теж впораються. Вони досить чутливі до нестачі води. Якщо весна виявиться сухою, рекомендується поливати посіви. Горох також віддає перевагу сонячним позиціям (але не в прямому сонячному світлі) і теплим, на яких він росте набагато краще і швидше, хоча для його розвитку достатньо лише 15 С. Кращі грунтові умови очікуються від сортів, що вирощуються для так званого "зеленого гороху".

Внесення добрив

Вносячи добрива в ґрунт для обробітку гороху, потрібно намагатися використовувати суміші добрив з низьким вмістом азоту, так як сосочки на коренях цієї рослини (вірніше папілозні бактерії, з якими вони живуть у симбіозі) дозволяють брати цей елемент з атмосфери. Проте бажаним компонентом суміші буде додавання молібдену, який у пізніший період допоможе усунути азот. Мінеральні добрива рекомендується вносити провесною перед посівом насіння, оскільки пізніше в них вже не буде необхідності.

Догляд за рослинами, хвороби та шкідники

При догляді за гороховими культурами найважливішими є: прополювання, розпушування ґрунту та захист від шкідників та хвороб. Іноді під час сухої весни необхідно зрошувати молоді рослини. Серед загроз, які можуть виникнути при вирощуванні гороху, можна назвати такі захворювання: вірусні хвороби – мозаїка, грибок – борошниста роса, аскоцитоз, коренева та стеблова гнилизна, чорна точка та шкідники: попелиця, листоїд, стрептокорп.

Така велика кількість спеціалізованих захворювань та шкідників легко пояснює необхідність сівозміни. Однак деякі захворювання можна запобігти вже на стадії посіву, обробивши насіння відповідними препаратами проти шкідників та грибків.

 

Наші партнери

Новини

Догляд за яблунею навесні

Догляд за яблунею навесні

У лютому зима ще повноправно панує серед засніжених просторів.

Детальніше
Способи вирощування огірків

Способи вирощування огірків

Щоб отримати надранній урожай огірків, потрібно вдатися до хитрощів, які допоможуть зберегти розсаду, дати їй прискорене зростання.

Детальніше
Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

Шпалери для вирощування помідорів: різновиди та особливості

При вирощуванні овочів часто потрібно використовувати додаткові пристрої, і одним з них є шпалери.

Детальніше
Як правильно виконати пікірування баклажану

Як правильно виконати пікірування баклажану

Баклажани мають тривалий вегетаційний період, і для того, щоб зібрати врожай раніше, зручніше пророщувати насіння в домашніх умовах.

Детальніше
Детальніше